Skocz do zawartości

czy trzeba mieć dużo kasy żeby utrzymać full crosa 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy wyczynow 125 a dokladnie chodzi o KTM-a sx 125 co jaki czas czyscicie filtry powietrza :icon_question:a kiedy je wymieniacie ;)

dzieki pozdro

 

 

Kup sobie drugi na zapas i dobry olej do filtrów i co jazde czyść i podmieniaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie drugi na zapas i dobry olej do filtrów i co jazde czyść i podmieniaj

wasnie wyczyscilem filtr powietrza na poczatku wypralem go w szamponie motorexsa i nasaczylem takze olejem tej samej firmy :icon_mrgreen: wydaje mi sie ze ta firma jest najlepsza do tego typu motocykli :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a moze teraz cos o utrzymaniu 450 4t bo jak narazie nikt nic o tym nie wspominal ciagle dyskusja toczy sie na temat 125/250 ciekaw jestem co ile czasu i co wymieniacie w 450

hehe!! bo temat jest o 125 ;)

Było na forum sporo na ten temat wiec sproboj poszukać. Generalnie utrzymanie crossówki 4T nie wypada tak rózowo. Częste wymiany oleju i regulacje zaworów powodują ze koszty mają sie w sumie podobnie jak przy 2T.

Sam nie wiem i w sumie jestem ciekaw co ile godzin producent zaleca wymiane tłoka i korby w 450.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI nie chodzi o to ze ja nie wiem jak jest z utrzymaniem 450 tylko ciekawi mnie jak to poprostu robia inny a w ksazeczce serwisowej akurat w mojej kawce producent zaleca wymiane tloka z pierscieniami co 15 h a korby co 30h

dla mnie akurat najgoesze jet zminianie oleju i filtra co 15h bo jak sie jezdzi srednio 2h dziennie to trezba co tydzien wymieniac i na dodatek sie nie naleje byle czego tylko syntetyk a to troche kosztoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI nie chodzi o to ze ja nie wiem jak jest z utrzymaniem 450 tylko ciekawi mnie jak to poprostu robia inny a w ksazeczce serwisowej akurat w mojej kawce producent zaleca wymiane tloka z pierscieniami co 15 h a korby co 30h

dla mnie akurat najgoesze jet zminianie oleju i filtra co 15h bo jak sie jezdzi srednio 2h dziennie to trezba co tydzien wymieniac i na dodatek sie nie naleje byle czego tylko syntetyk a to troche kosztoje

Crossówką się nie jeździ 2 godziny dziennie tylko 2 godziny na tydzień jeśli chcesz wyrobić z utrzymaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za przyjemność jeździć tylko 2 godziny w tygodniu ?? ja staram sie zmieniać olej co mniej więcej 10 do 15 godzin ale to nie ma reguły, kolega nie zmieniał długo - spuścił olej i spłynęło około 500ml a motorek śmigał jak należy :icon_evil: a ostatnio zrobiliśmy z Myszonem i Camelem trase enduro na tor oddalony o około 35 kilometrów, wyszaleliśmy sie na torze i wróciliśmy i jazdy było naprawde sporo i jak na razie odpukać maszyny pracują jak należy, nie ma na to reguły po prostu, generalnie staram sie często czyścić filtr powietrza - nawet co jazde, olej zmieniam regularnie i wydatek 50zł to nic w porównaniu do tego jakbym miał remontować silnik 4T, filtry oleju na szczęście mam metalowe także koszta są mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nie wiem jak mozna miec motor i wyciagac go raz w tygodniu na 2 godziny ja tam na swojim smigam wszedzie doslownie bez motoru to praktycznie nie wyruszam z domu a niestety za tym ida wieksze koszta w utrzymaniu a takie pozadniejsze trasy to robie kilka razy w tygodniu zalezy od checi

a na dodatek na szczescie ostatnio dostalem 8 litrow oleju do silnika :) i kilka filtrow to narazie wydatki mam z glowy

Edytowane przez lukaszs551
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nie wiem jak mozna miec motor i wyciagac go raz w tygodniu na 2 godziny ja tam na swojim smigam wszedzie doslownie bez motoru to praktycznie nie wyruszam z domu a niestety za tym ida wieksze koszta w utrzymaniu a takie pozadniejsze trasy to robie kilka razy w tygodniu zalezy od checi

a na dodatek na szczescie ostatnio dostalem 8 litrow oleju do silnika :notworthy: i kilka filtrow to narazie wydatki mam z glowy

Motocykl wyciągasz 2 razy w tygodniu łącznie na 8 godzin, ale jeździsz 2 godziny (każdy trening godzina jazd) :) Jak jest porządny trening (po torze) to 1 godzina to jak jedne zawody przecież to wcale nie mało dla organizmu ani dla motocykla, a 2 godziny w tygodniu to optimum przy podejściu amatorskim.

Chyba że kupujemy crossa do jazdy po lesie i nad jezioro :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...