Skocz do zawartości

GSX 750F - odkręcenie filtra oleju...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem już kilka motorków, ale jeszcze w rzadnym nie miałem filtru oleju umieszczonego w tak paskudnym miejscu czyli z przodu silnika gdzie dostep do niego skutecznie utrudnia wydech a po bokach kołyska ramy...

Wczesniej przy wymianie chwytałem go żabką i po sprawie, a teraz na chwycenie go z boku nie ma rzadncyh szans:( a i z przodu pomiedzy rurami wydechu ledwo co idzie wsadzić reke...Nie wiem czy w kazdej Suzie tak jest, ale bart w Rf-ie tez tak ma...

 

Nie mam pomysłu jak go odkręcic :?: :!: Próbowałem juz na kilka sposób, ale ani drgnie...Moze na ciepłym silniku bedzie go mi lżej odkrecić :?: Parę osób polecało mi poprostu wbicie sruboketa w filter i wtedy ponoć idzie bez problemów...A może ktos stosuje jakąś ciekawą metode :?:

Chwalic mi się tu :evil: :!: :!: :!:

 

Ps. Metodę ,,kup specjalny klucz i po kłopocie" znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę osób polecało mi poprostu wbicie sruboketa w filter i wtedy ponoć idzie bez problemów...

 

Działa :-). Ja mam wprawdzie do tego odpowiednie narzędzie, ale sam mówisz, że nie bierzesz pod uwagę takiej opcji. Metoda z pozoru brutalna, ale skuteczna.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zimny silnik czy cieply to nie ma znaczenia. Uszczelka z filtra sie przykleila i koniec. Jezeli nie chcesz brutalnie wbijac srubokret w filtr, to mozesz go uprzednio nawiercic i dopiero wtedy wsadzic cos w otwor i ruszyc filter :evil:

Sa takie fajne przyrzady do odkrecania filtrow (opaska stalowa z takimi ostrymi koncowkami i to jest polaczone ze sruba - jak krecisz sruba to opaska sie zaciska), nie wiem ile takie cos kosztuje bo dostalem to za free (wyglada calkiem profesjonalnie i dobrze wykonane, mozna tym prawie wszystkie srednice filtrow odkrecic - bardzo duzy zakres regulacji), ale mozesz porozgladac sie po hipermarkietach czy tam aby takich cudeniek nie maja.

Troche odwagi , nie ma sie co czaic z tym filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie fajne przyrzady do odkrecania filtrow (opaska stalowa z takimi ostrymi koncowkami i to jest polaczone ze sruba - jak krecisz sruba to opaska sie zaciska)' date=' nie wiem ile takie cos kosztuje bo dostalem to za free...[/quote']

 

Ostatnio takie klucze widzialem w Realu - cena 12,99 zl. Dla takiej kwoty nie warto chyba szukac srodkow zastepczych. A odkrecanie filtra za pomoca srubokreta zapewne solidnie upieprzy olejem kolanka wydechu...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby taki klucz kosztowałby 15-20 zł to by tego tematu nie było...Ja mam coś takiego, ale do filtrów samochodowych gdzie dostep jest bajecznie prosty. Ale w moim przypadku tego filtra to na dobrą sprawe nawet nie widac bo jest tak ukryty za ,,pajeczyną wydechu" i ledwo co mozna tam reke wsadzic:( Takze nie ma mowy o jakiś pasakch, nawiercaniach i innych sposobach...W gre chyba wchodzi tylko brutalne wbicie srubokreta, ewentualnie taki sprytny klucz z przedłuzką jaki mam w instrukcji, ale pewnie bedzie kosztowal fortune :evil:

Ciekawe ile taki sprytny klucz jest warty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłuzke i grzechotke mam - pewnie by pasowała, ale taką nasadkę do filtrów to ja chyba w supermarkecie nie dostnę :evil: jak nie zadziała śrubokret to bede sie martwił, ale prawdę mówiąc jeszcze rzadnego sprzęta nie potraktowałem tak brutalnie i primitywnie :lol: A druga sprawa to taka, ze olej najlepiej wymieniać na rozgrzanym silniku - więc włozenia reki pomiedzy te gorace kolanka wydechu bedzie bolało :lol:

Ps. Postram się byc dzielny i nie płakac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie zmarnowanym na pisanie kolejnych postów miałbyś już odkręcony filtr, a pewnie zmeiniony cały olej i założone plastiki. Nie medytuj, tylko zabieraj się do roboty :evil: . Śrubokręt wbij bliskjo denka (czyli tej zewnętrznej, tylnej pokrywy) to masz gwarancję, ze niczego nie popsujesz (jakbyś się obawaił o gwint wychodzący z silnika, na który nakręca się filtr). Przebij skurwiela na wylot i odkręć.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówsz o przebijaniu, czy wulgaryzmach ?? Uznałem, ze sk***iel to lajtowe slowo, a brutalnośc wynika tylko z chęcie zmotywowania kolegi Wilka, co by zadziałał w konkretny sposób :-)

 

Pawel

 

Ooooo, autokorekta sama wstawiła **. A ch** tam, nieważne, poprawię się :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmotywowany drogi Pawle to ja jestem :D Tylko czekam do wiosenki a zarazem cieplejszych dni, co by odpalic moto, przejechac sie kawalek i rogrzac maszyne i dopiero brać sie za wymiane oleju bo teraz to mi szkoda ją odpalać w te mrozy...Dlatego pozwalam sobie na marnowie czasu na pisanie postów a zarazem chce sie odpowiednio przygotowac do tej czynności co by nie płakać w garazu całe dni gdy przyjda cieplejsze dni :lol:

I tak własnie zrobie - przebije sku***iela i wtedy bedzie mój :lol:

Dzieki za pomoc i dobre rady :evil: Musi sie udac :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko.

 

Wiesz, to rozgrzewanie oleju przez wymianą, jest dla mnie mało praktyczne, bo sobie można paluchy poparzyć. Nowoczesne oleje, jak nie masz w silnik wlanego kujawskiego, nie zostawiają nagarów, szlamów i innego tego rodzaju syfu. Co więcej, spotkałem się z zapowietrzeniem pompy oleju w Kawasaki właśnie po spuszczaniu bardzo gorącego oleju.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...