Skocz do zawartości

ELEKTRONICZNY PRZYRZAD POMIARU MOTOGODZIN


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bez sensu bo równie dobrze można kupić za 40zł licznik rowerowy w którym będzie podany czas jazdy. Wadą jest to że nie będzie nam mierzyć czasu pracy silnika podczas postoju ale to chyba nie ma aż tak dużego znaczenia szczególnie w motocrossie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bez sensu bo równie dobrze można kupić za 40zł licznik rowerowy w którym będzie podany czas jazdy. Wadą jest to że nie będzie nam mierzyć czasu pracy silnika podczas postoju ale to chyba nie ma aż tak dużego znaczenia szczególnie w motocrossie.

Tymbardziej, że w liczeniu moto godzin chyba bardziej chodzi o te podczas jazdy a nie na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bez sensu bo równie dobrze można kupić za 40zł licznik rowerowy w którym będzie podany czas jazdy. Wadą jest to że nie będzie nam mierzyć czasu pracy silnika podczas postoju ale to chyba nie ma aż tak dużego znaczenia szczególnie w motocrossie.

 

mozesz kontunuowac mysl? bo nie jestem w stanie sobie wyobrazic jak na podstawie licznika rowerowego zmierzysz ile silnik wykonal pracy. Tam nic nie jest zalezne od przebytej drogi i w tym ten zajebisty haczyk, potem mi wypisujecie, ze nie jest wazne czy motocykl byl jezdzony w terenie czy nie (tak a propo tematu o CRM). zreszta, zaraz znajde wzor na potwierdzenie moich slow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahhahaha kolego najpierw sie dowiedz co to są motogodziny bo widze ze nie masz bladego pojęcia

Oj dobra głupek tylko nie wie o czym pisze i na siłe stawia na swoje (uwielbiam takich :) )

Memfis, prawda jest taka że ja mam racje, a ty się mylisz :D

A że nasze forum jest stworzone aby pomagać takim jak ty, od razu podaje adres do definicji pojęcia motogodzina i zapraszam do lektury http://pl.wikipedia.org/wiki/Motogodzina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat się robi ciekawy...

powiedzcie mi jedno po co licznik obrotów kręcący do kilkunastu tysięcy ??w tych droższych SPORTOWYCH licznikach. z tego co wiem to w sporcie stoi się podczas awarii. myślę że ma to sens skoro zakładają go zawodnicy ale, to jest moje zdanie.

licznik rowerowy nawet dobrze km nie wskazuje jak w miesiącu walniesz 50 skoków(przykład). jednak myślę że jest to dobre urządzenie i dużo pomaga. tym bardziej że są modele do sportu. zawsze można na oko(patrzeć kiedy silnik zasłabnie)z tym że może być za późno.

a w tedy to więcej kosztuje...ale motogodzina to motogodzina.

tylko że pałowanie na maxa przez 0,25mth to co innego niż trzymanie silnika na wolnych obrotach przez ten sam czas. Pytanie która mth jest bardziej zabójcza ta co kręci silnik prawie do maxa, czy ta co kręci ten sam silnik, tyle że jak najwolniej jak to możliwe??Jeśli chodzi o ścisłość w czasie pracy silnika, to można by było założyć urządzenie co liczy (ile obrotów wykona silnik żeby zdechł)i w tedy odcina zapłon zanim wyciągnie kopyta.Ale ktoś to wymyślił po coś i są tacy co to zastosują.

 

 

Jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy Ty nie rozumiesz, ze do policzenia motogodzin obroty silnika sa potrzebne?

buahhahaha kolego najpierw sie dowiedz co to są motogodziny bo widze ze nie masz bladego pojęcia

 

nie, racja, nie obroty, adekwantne do predkosci sa przeciez

 

Memfis, prawda jest taka że ja mam racje, a ty się mylisz :D

 

o ile, to czym sie rozni motogodzina silnika wykonujaca prace po wzniesieniu 45* od silnika wykonujacego prace po dajmy na to pochylni?

Przieciez to ku*wa nie miarodajne jest :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty do zmierzenia ilości przebytych przez silnik motogodzin sa potrzebne. Ten SenDec działa tak, że mierzy ilość impulsów, jaka przepływa przez przewód wysokiego napięcia, do świecy. Czyli, pośrednio, mierzy liczbę obrotów. W dwusuwie na jeden impuls do świecy przypadnie jeden obrót, w czterosuwie dwa obroty ( to do końca nie jest prawdą, bo jeśli bedzie to układ zapłonowy z tzw. "traconą iskrą", to prąd z cewki do świecy będzie płynął co jeden obrót wału).

Motogodzin licznikiem rowerowym nie zmierzysz, bo na tych samych obrotach możesz jechać zarówno 1 jak i 5 biegiem. Co z tego że wiesz, ile drogi przebyłeś, jak nie odniesiesz tego do cykli pracy wykonanych przez silnik.

Definicja, do której jest link, mówi, że tę jednostkę 1mth=1godzina zegarowa, wykorzystuje się w ekonomii, w kosztorysowaniu.

A nam chodzi o zuzycie silnika, i tak naprawdę SenDec mierzy ilośc cykli pracy silnika, a nie motogodziny.

Inne zużycie wykaże silnik pracujący 2 godziny przy 1000 obr/min, a inne przy 8000 obr/min. Np. 1 mth pracy silnika ciągnika to 70 minut zegarowych z 1800 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty do zmierzenia ilości przebytych przez silnik motogodzin sa potrzebne. Ten SenDec działa tak, że mierzy ilość impulsów, jaka przepływa przez przewód wysokiego napięcia, do świecy. Czyli, pośrednio, mierzy liczbę obrotów. W dwusuwie na jeden impuls do świecy przypadnie jeden obrót, w czterosuwie dwa obroty.  

Motogodzin licznikiem rowerowym nie zmierzysz, bo na tych samych obrotach możesz jechać zarówno 1 jak i 5 biegiem. Co z tego że wiesz, ile drogi przebyłeś, jak nie odniesiesz tego do cykli pracy wykonanych przez silnik.

Definicja, do której jest link, mówi, że tę jednostkę 1mth=1godzina zegarowa, wykorzystuje się w ekonomii, w kosztorysowaniu.

A nam chodzi o zuzycie silnika, i tak naprawdę SenDec mierzy ilośc cykli pracy silnika, a nie motogodziny.

Inne zużycie  wykaże silnik pracujący 2 godziny przy 1000 obr/min, a inne przy 8000 obr/min. Np. 1 mth pracy silnika ciągnika to 70 minut zegarowych z 1800 obr/min.

 

 

otototo mi chodziło :lapagora:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...