Skocz do zawartości

WD 40 ??


Piotrek69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

water displacement - czyli usuwacz wody, gdzie indziej też to mają, jak masz jeszcze jakieś kalambury to dawaj, lubię rozwiązywać takie rzeczy  :D

 

40 bo 40th attempt udoskonalił formułę Norm Larsen w 40 próbie

 

Dokładnie, a potem marketingowcy wymyslili mu dziesiątki innych zastosowań :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo rzeczy wymyslano najpierw dla nasa lub wojska a później okazywało sie ze przy niewielkich zmianiach (lub bez zmian) doskonale nadawało sie cos do uzytku codziennego. np. długopis... itp.

 

Dokładnie, w usa jest taka polityka że jak cos przestaje być nowością dla NASA lub wojskla to zostaje to udostępnione społeczeństwu ( oczywiście za grube miliony za prawa patentowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a WD 40 moze jakos zle dzialac na plastiki ??

 

czytalem gdzies zeby nie psika  na tarcze ani na hamulce, czy to prawda i co moze sie stac jesli juz ktos przez przypadek psiknie na te elementy ??

 

Bylby to "genialny" pomysl naoliwic tarcze hamulcowe zeby nie korodowaly... :D Zastanow sie chwilke i powiedz jaka jest skutecznosc zaoliwionych hamulcow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa z tym długopisem dla NASA to śmiesznie było. Powiedzieli naukowcom, że pióra nie będą działały w stanie nieważkości. No to wydali masę $$$ i wymyślili długopis. Ruscy dali swoim kosmonautom ołówki.....:D:D:D:D:D:D

 

Fajna historyjka ale raczej mało ma wspólnego z rzeczywistością.

 

A poniżej trochę prawdy o długopisie

 

Długopis

Przybór do pisania, składający się z rurki napełnionej tuszem niezmywalnym, zaopatrzonej w końcówkę piszącą, zawierającą metalową kulkę.

Pierwszy patent na długopis uzyskał w USA Loud w 1888 roku, natomiast pierwszy użyteczny model opracował (przy wydatnej pomocy swojego brata - chemika) w 1939 roku Ladislao JosĂŠ Biró, dziennikarz i grafik w jednym z budapesztańskich czasopism, który wypełnił szybkoschnącym tuszem wieczne pióro z prototypową kulkową stalówką.

Swój wynalazek opatentował w 1943 roku, w rok później armia brytyjska zakupiła licencję i rozpoczęła produkcje długopisów dla RAF (dla pilotów nawigatorów).

Wkrótce potem, w 1945 roku, długopisy pojawiły się w wolnej sprzedaży. Hurtowa cena jednego długopisu wynosiła aż 27 funtów szterlingów. Dopiero w 1953 roku we Francji pojawił się tani długopis jednorazowy, wyprodukowany przez firmę barona Bica.

Ostatecznie upowszechnił się długopis konstrukcji Amerykanina M. Reynoldsa.

Do popularności tego długopisu przyczyniło się kwatermistrzostwo armii amerykańskiej, które uznało go za niezbędne wyposażenie dowódców oddziałów. Szczególnie chwalili je piloci samolotów, którym przy wznoszeniu się na duże wysokości z używanych przedtem piór wiecznych wyciekał atrament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...