Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Pawwel - do miekkiej sprezyny proponowalbym gesciejszy olej- za to mniej od 5- do 15 ml na golen.

Zeby dokladnie wiedziec jak najlepiej bedzie trzeba troche potestowac- to nie jest latwy proces - ja kiedys zeby ulepszyc zawieche do CB 750-z 1976 roku kombinowalem z 10-razy , i tak efekt byl niezly, ale wiadomo ze nie byl idealny.

Scitro jak chcesz sie dowiedziec jaki olej wlalem do CB- daj znac na priva- bo tu juz sie zaczynaja tajemnice o ktorych nie kazdy moze wiedziec i sie z tym zgadzac(tym bardziej).

Jak mam golen na warstacie rozlozona to dla mnie to jest punkt wyjcia- bo wiem gdzie sa otwory przeplywowe i jaki jest max skok zawiech- ograniczony to krotsza rurka wewnatrz goleni itp. Dlugo by.... Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja się może wypowiem w tym temacie - zajmuję stanowisko Melvina i będę czekał, aż się coś Wam Koledzy wylkuje ;)

Widzę, że trafiła Kosa (Seba) na kamień (Janek) i sobie trochę pobrzęczą ustalając wymianę oleju w przednich zawiasach :biggrin:

Może jedna podpowiedź - kupienie jeszcze 2 lub 3 kompletów przedniego zawieszenia i ich regulacja da możliwość szybkiej wymiany. A najlepiej kupić zupełie nowe zawieszenia z pełną regulacją i nie będzie problemu z rozbieraniem i testowaniem sprzężyn i oleju. Jedyny hamulec to kasa na zawieszenie :wink:

 

Pozdrawiam,

kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment jest drogą do osiągnięcia najbardziej pasującej użytkownikowi chrakterystyki zawieszenia...

A tak na marginesie, to orientuje sie ktoś ile kosztują teleskopy z regulacją...

Pozdro Seb

 

PS.

Muminek jak idą prace ślusarskie,(hihihi...) przy nowych osłonkach i owiewkach???

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muminek jak idą prace ślusarskie,(hihihi...) przy nowych osłonkach i owiewkach???

 

zabawa będzie dopiero w sobtę (najwcześniej) - czekam na drymel od kolegi i dopiero wtedy się pobawię :icon_mrgreen:

 

Seba widziałeś może te wydechy? http://www.allegro.pl/item138876440_tlumik...ni_ducati_.html może po modyfikacji by się nadąły do Twojego Monsterka?

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie jestem jeszcze ojcem :icon_mrgreen: ale mój półroczny chrześniak już dobierał się do mojego monstera...hihihi..., tłukąc swoimi małymi rączkami po zbiorniku :smile:

A jego wózek Seb już wyoklejał naklejkami Ducati ze wszystkich stron... tak na wszelki wypadek, żeby nikt nie miał wątpliwości z kim ma do czynienia...hihihi...

Pozdro

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczęła na się zima za oknem...

Chciałbym poruszyć temat lusterek: co sądzicie o tych w linku poniżej, może ktoś miał styczność z nimi...

Lusterka

powiem że mi się nawet podobają, czhoć przyznam, że Melvin ma ładniejsze...

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to orientuje sie ktoś ile kosztują teleskopy z regulacją...

tylko kwestia czsu nim muminek ci cos wyszuka

wg mnie to to by byl super zakup; mozesz wtedy experymentowac i twoja przyjemnosc z jazdy wzrosnie ogromnie. poprawi ci sie tez technika dzieki zwiekszonej konfidencji itd itd

 

 

....powiem że mi się nawet podobają, czhoć przyznam, że Melvin ma ładniejsze...

melvin ma moze i ladniejsze ale melvin gna z wiatrem na zawody i nie jest ciekawy co sie za nim dzieje; syrene policyjna przeciez uslysze. poz tym melvina fosztowaly......wiecej niz krzynka piwa

kopnij sie tam i sobie pomarz www.rizoma.com

 

a co do tych, to ja w takim ksztalcie tez mialem ino sie wygly :icon_mrgreen:

http://www.flickr.com/photos/melvinsmonste...57594305141460/

 

ale byly ok i widzialem w nich wiecej niz w tych teraz

 

 

 

hey, za 34zł to sie nawet nie masz nad czym zastanawiac tylko bierz i montuj a jak ci sie cos lepszego trafi to zmienisz bez zalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris, te Termi są pod Wrocławiem (100 km) Gość chce za nie 950... Ale nic o nich nie wie... Powiedzcie mi czy to są tłumiki fabryczne, czy jakieś bardziej głośne, bo nie mam pojęcia...

A co do przeróbek to Janek ma już wprawę...hihihi to w razie czego może mi pomoże...

Pozdro

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jeżeli sprżet jest dopasowany do jeżdzca to dopiero wtedy jest prawdziwa zabawa i morzna wpełni poznać zalety moto ...

a w tych lusterkach to 99% nic nie widać mam podobne i to jest totalna porażka szkoda kaski ja osobiście będe zamaiwał z tej storny co melvin RIZOMA czy kaloś tak....

 

jeżeli chodzi o olej w teleskopach ja zawsze leję taka ilośc oleju jaka powinna być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a w tych lusterkach to 99% nic nie widać mam podobne i to jest totalna porażka szkoda kaski ja osobiście będe zamaiwał z tej storny co melvin RIZOMA czy kaloś tak....

fakt ze nie widac duzo ale to jest typowe dla nie-oryginalnych lusterek. ich zaleta jest to ze ladnie wygladaja ale sa totalnie niepraktyczne

RIZOMA jest super i ma kilka modeli ktore sa artakcyjne wizualnie, jak rowniez maja przyzwoita powierzchnie szkla by dzialac jako lusterka a nie ozdoba

 

gdy bedziesz gotowy do wydania kasy to kup od niego: solidny jak skala i tanszy niz gdziekolwiek. zlota reputacja

 

http://www.pjsparts.com/catalog/index.php?...1026539eaae8427

 

 

ps

jezdzilem kolegi monsterem z Rizoma Prototype i bylo fenomenalnie. zadnych drgan i idealna widocznosc

jedyny mankament to US$140/sztuka

Edytowane przez melvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Chciałbym poruszyć temat lusterek: co sądzicie o tych w linku poniżej, może ktoś miał styczność z nimi...

Lusterka

 

To są niestety plastikowe lustereczka skuterowe. Odpowiedniki kształtem metalowe, takie, które dotkniesz i od razu wiesz co jest grane, widziałem ostatnio za 240 zł... I takie bym kupił. Te plastiki fe.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem o tym drobiazgu :buttrock:

 

...Odpowiedniki kształtem metalowe, takie, które dotkniesz i od razu wiesz co jest grane, widziałem ostatnio za 240 zł...

to ja mam takie w garazu a na zewnatrz wyglada jak CF

jedno jest jeszcze w plastiku a dwa sa takie: jedno zdeczka porysowane po tym torze a drugie jest ok ale uchwyt ma jakies takie znaki jak z korozji. licho wie skad bo deszczu nie widzialy

jak ktos chce.......pare zlotych i sie dogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Dominik, szkoda 34 zeta wydać na plastik... którego przecież w moim monsterze nie brakuje... :buttrock:

Melv wrzuciłem sobie tę stronkę (pjsparts) do ulubionych jak mi sie będzie nudzić wieczorami to popodglądam pomysły... bo ceenyyy hohohoho... Lepiej za różnicę kupić to słynne wino od was hihihi...

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...