Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

....Lecz jak zmniejszę napięcie wstępne sprężyn - bardziej miękkie resorowanie - to czy muszę zmienić tłumienie, a jak tak, to zwiększyć to tłumienie czy zmniejszyć??? Jestem w tym temacie zupełnie zielony :)

to tak jak ja. ja mowie co czuje po jezdzie i moj spec mi podkreca/odkreca zawieszenie. po kilku testach jest teraz super

na reszcie sie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Panowie, przedstawiam Wam świeżo upieczoną Ducatistkę. Co prawda robi jeszcze kupy w pieluchy, ale jak jej założyłem czapeczkę Ducati Corse od razu zaczęła wydawać z siebie ukontentowane dźwięki, takie "grrr", "hrrr", "mrrr" :wink: Będą z niej ludzie, jestem pewien :D

Od jakiego wieku można wozić dziecko na moto? ;)

Fotoseszyn z Niną :wink:

 

dsc08417rz9.gif

 

dsc08418xi2.gif

 

dsc08419vy6.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Nina rośnie jak na drożdżach...

Ostatnio pytałem znajomego instruktora jakie są wymogi co do wozenia dzieci i o ile dobrze pamiętam to do 7 lat do 40 km/h, a powyżej 7 lat jak pozostali... Mam nadzieję że czegoś nie pokiełbasiłem...

Pozdro Seb

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jak tam ominik- noce nieprzespane za Toba??

 

Spię, śpię, ale wystarczy 2-3 razy porządnie się przebudzić w nocy i uczucie, jakby zupełnie się nie spało... Dziś poszedłem po bandzie i spałem jak zabity do 13.30 :icon_razz:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaki efekt chcesz uzyskac-

Mozesz zmniejszyc napiecie - zwiekszyc tlumienie-teoretycznie moto jedzie komfortowo i malo buja

zmniejszyc napiecie i zmniejszyc tlumienie- b. komfortowo- ale najbardziej buja

Mozesz zwiekszyc napiecie , ale moto skacze po grzbiecie nierownosci- przy slabym tlumieniu i tak bedzie bujac, przy max.tlumieniu moto jest nasztywniejsze - w teorii najlepsze do jazdy sportowej.

Z tym ze do kazdego typu motocykla trzeba podchodzic indywidulanie-bo oprocz zawieszenia duza role w prowadzeniu sprzetu pelni geometria motocykla i dobor opon, a jeszcze dodac do tego nalezy osobe prowadzaca dany motocykl(masa goscia) i preferencje- czy sie zakrety sklada, czy jedzie na "kwadratowo", czy kieruje motocyklem kierownica, czy balnsem itp. duzo by pisac- zycia nie starczy.

Zastanow sie konkretnie jakli sposob jazdy Ci najbardziej odpowiada i tak stroj zawieszenie- bo nie ma idealnego zawieszenia co raz jest w danej chwili sztywna jak "pal Azjii", a raz miekkie ze skokiem jak w endurce.Pozdr.Janek.P.S. Ja do obecnie panujacych warunkow zmiekczylem sprezyny na max i tlumienie dobicia ustawilem na 2 kliki(fabrycznie 4), a odbicia na 4 kliki(fabrycznie tez 4) i narazie gra- po zakretach teraz jezdze "kwadratowo" bo najmniejsze pochylenie grozi uslizgiem tylu i tak ma byc az do suchego asfaltu.Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janek, pierwsza rzeczowa odpowiedź. Pytam o to ze wzgledu, że w moim Monsterze nie ma regulacji widelca teleskopowego. O ile napięcie można zmienić tulejami, lub przerobić korki, o tyle tłumienie to chyba pozostaje tylko zmiana lepkości oleju...

Jeżdże typowo rekreacyjnie i męczy mnie już trochę to podskakiwanie przodu na naszych krakowskich studzienkach i muldach. I dlatego planuję przez zimę zmniejszyć napięcie wstępne sprężyn, a więc będę musiał wlać bardziej gęsty olej - wg. twojej opinii.

Czy się mylę???

Pozdro Seb

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...