Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie- umarłem i nie żyje!!! DzieciOk,praca noc/dzień bez snu po i przed...karramba! Chodze jak Zombi, chyba sobie zafunduje alkomat aby sprawdzić czy mi coś nie fermentuje w środku bo chodzę jak po czterech piwach... Wiarra- Wszystkiego Najlepszego.Pozdrawiam i jak co to najlepiej klikać na maila- ten jest cały czas odpalony jak tylko jestem w domu (rozmawialiscie o filmach Dukatowych- mam kilka niezłych w tym 999 kontra Lamborghini Gallardo..chyba nie pomyliłem...) Całuski-rybie łuski od małej Polci.

Forza Ducati, Forza Ducatisti,Forza Brutale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że temat zamarł na jakiś czas, ale to nic, bo mam pytanie. W starych wersjach monstera <00 znajduje się ten metalowy łuk nad kołem i właśnie, po co on jest. A dokładniej co się stanie jak się go wyciągnie, :) swoje głupawe pytanie uzasadniam tym, że jaknarazie tylko w monsterku widziałem coś takiego, żaden japoniski motocykl go nie ma. O ile sie nie myle amortyzatory są montowane bezpośrednio między ramą a wahaczem, a w monsterkach jeszcze jest to "coś" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W starych wersjach monstera

 

Mówisz o tylnym kole tak?

To jest stabilizator zawieszenia. Raczej nie polecam jego demontażu :notworthy:

Ma on natomiast ekstra funkcję - dzięki regulacji możesz podnościć i opuszczać wysokość motocykla.

Ja zastosowałem dodatkową modyfikację, polegającą na zamontowaniu między stabilizator a mocowanie wahacza dodatkowej tulei wysokości około 1,5 cm. Dzięki temu tył motocykla poszedł dodatkowo w górę.

Efekty? - znacznie poprawiła się - i tak spora - poręczność Monstera i chęć do składania się w zakręty. Minęło trochę czasu, zanim przyzwyczaiłem się do tego, że delikatny countersteering powoduje natychmiastowe składanie się motocykla w zakręt. Fantastyczne uczucie. Ponadto znacznie poprawił się wygląd motocykla.

Minus jest póki co jeden - pozycja zrobiła się nieco bardziej sportowa i nadgarstki po ostrzejszej jeździe potrafią poboleć.

Oto zdjęcia tego modsa w mojej Duce:

 

Element podwyższający wykonany z wytrzymałej stali, nagwintowany z obu stron, wkręcony z obu stron pręt o wysokiej wytrzymałości (10):

http://w2.bikepics.com/pics/2006/12/26/bik...755072-full.jpg

 

Montaż wymaga odpięcia wahacza, motocykl musi stać wysoko, aby móc operować kołem:

http://w2.bikepics.com/pics/2006/12/26/bik...755076-full.jpg

 

Wkręcanie i wykręcanie podnośnika pozwala na regulację wysokości motocykla (w chwili obecnej) w zakresie około 5 cm!:

http://w2.bikepics.com/pics/2006/12/26/bik...755079-full.jpg

 

Tył po podniesieniu:

http://w2.bikepics.com/pics/2006/12/26/bik...755080-full.jpg

 

http://w2.bikepics.com/pics/2006/12/26/bik...755082-full.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odp.

 

Jeszsze jedno pytanko pewnie w szczególności do dominika bo on ma obcięty tył w monsterku, a mianowicie czy tablica rejestracyjna jest wystarczająco duża, że podczas jazdy w deszczu woda spod kół nie moczy tyłka? bo wiem że w usa mają z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moczy. Tzn nie masakrycznie, ale na pewno dostaniesz wodą po plecach. Tym bardziej, ze u mnie nie ma już prakrtycznie nadkola, resztki dla estetyki zostały...

Coś za coś. Ja w deszczu jednak nie jeżdżę, a jak muszę, to i tak cały mokry jestem.

Dla mnie jedyny minus jest taki, że jak się przejadę powiedzmy po jakiejś większej błotnistej kałuży, to się robi na tyle nieciekawie...

 

dominik jak ty na tym siedzisz na zbiornik sie nie zsuwasz?

zmień kolor ramy proszę

Nie no takiego pochylenia nie ma... Siedzi się normalnie, odrobinę wyżej jedynie, co czuć pod nogami, ale o zsuwaniu się na zbiornik nie ma mowy.

Co do ramy. Tak, kiedyś zmienię, mam nawet pomysł na jaki. Choć ten, który jest obecnie, sam dobierałem 2 lata temu :icon_mrgreen: Wiem, że niektrym się nie podoba, no ale taki był w oryginale (prawie taki).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta, święta i po świętach

 

Jak tak koleżeństwo - przejadło się trochę? Zadowoleni z prezentów?

 

Ja dziś jeździłem po salonach i szukałem jakiś ubiorów (skór) ale dużo salonów było zamkniętych. Co jednak jest sympatyczne mój młody chce zdać szybko egzamin na kartę motorowerową i chciałby się dosiąść do jakiegoś jednośladu - z czego ja się cieszę, bo może zarazi się jazą na dwóch kółkach :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zamiast zmieniać kolor to zmiana całego sprzęta na coś innego - np S4R?

 

Chyba za dużo się po stronach internetowych poszwędałem bo mnie męczy zmiana na S4R lub nawet na 749 - tylko kurdę funduszę nie pozowlą na to (no chyba, że zamienię swojego monsterka i dopłacę, ale raczej ciężko będzie takie coś zrobić w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gorąco po Świętach... a tu już Sylwester się zbliża :)

Sebowi się przybrało na wadze 4 kg :icon_mrgreen: i po co było tego Monstera o 300 gr odchudzać???

Ciężkie życie motonity.

Pozdrawiam

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...