Skocz do zawartości

malowanie kasku.


Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym odnowic swój kask poniewarz przyjdzie mi jszcze zjezdzic na nim poczatek sezonu poniewarz nie bede miał funduszy na nic lepszego. jest to kask z tych podrzednych pułek ten to chyba TORNADO :) zwykła skorupka z takniny i zywicy wyłozona styropianem. Moje pytanie do was to jak to pomalowac jakich farb uzyc? do głowy przyszło mi malowanie piecowe, fajny i trwały efekt tylko czuje ze ten kask sie rozpusci w tym piecu:/ wie ktos w jakiej temp odbywa sie ten proces? i ile to morze kosztowac? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem malowania piecowego rozumiem malowanie proszkowe. Akurat tak się składa, że pracuję w tym zawodzie i conieco pojęcia mam. Po pierwsze: aby wygrzać farbę proszkową potrzebna jest temp. 180-230 st. C i zas od 10 do 20 min.

Po drugie: aby prawidłowo nałożyć powłokę proszku potrzebna jest elektrostatyka, a co się z tym wiąże przewodność elektryczna, a kask to chyba lepiej żeby jej nie miał

Po drugie a): można pomalować tzw. na gorąco ale nie zabezpiecza to prawie w żaden sposób przed odpryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie- puszka spraju i sruu. spraj Cie wyniesie 6-7zł i będzie działać. a malowanie porządne- wyniesie Cię tyle, co przyzwoiti kask uzywany z allegro( zawsze lepsze niz tornado).

 

z drugiej strony dodatkowa warstwa farby na tornado zwiększy jego wytrzymałość o 136% :););););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kiedyś mi się obiło o uszy, chociaż nie wiem ile jest w tym prawdy i proszę o ewentualne zdementowanie pogłoski.

Kaski motocyklowe malowane są (pokrywane farbami), które nieograniczają przeszczalności promieni przy prześwietlaniu. Jest to umotywowane tym, że po wypadku niepowinno się zdjemować kasku bez uprzedniego prześwietlenia głowy. Ale ile w tym prawdy i stosowania przez służby zdrowia, to nie wiem. Raczej śmiem wątpić w takie postępowanie.

 

[ Dopisane: 28-01-2006, 12:17 ]

słusznie- puszka spraju i sruu. spraj Cie wyniesie 6-7zł i będzie działać. a malowanie porządne- wyniesie Cię tyle, co przyzwoiti kask uzywany z allegro( zawsze lepsze niz tornado).

 

Konia z rzędem temu, kto równo bez cieni i zacieków pomaluje spray'em powierzchnię kasku w warunkach domowo/garażowych.

To nie jest wyprawka, tylko powierzchnia !!!!

 

 

----------------------------------------

a mój jest poobijany i niczym go nie maluję, bo to i tak środek jednorazowej ochrony/użycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konia z rzędem temu, kto równo bez cieni i zacieków pomaluje spray'em powierzchnię kasku w warunkach domowo/garażowych. To nie jest wyprawka, tylko powierzchnia !!!!

Zawsze można zrobić sobie łaciaty kask albo taki a'la moro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kup jakikolwiek inny kask na allegro - za malowanie musisz liczyć kilkadziesiąz złociszy, dołóż jeszcze kilka i masz już o niebo lepszy kask.

 

A co do kasków tornado - to może są i tanie, ale jak koledze z półki spadł na podłogę (1 metr) to się na pół rozpadł. Tak więc 100 razy wolę używany a dobrej firmy niż nowy Tornado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa, albo kup sobie naklejki i go wyobklejaj, wyjdzie dużo taniej niż malowanie a i zacieków nie będzie (spray). Kup sobie np. naklejki "joszimury" i będzie git. :laughing: :laughing: :laughing:

 

A tak poważnie to zrób tak jak ci inni radzili, kup używke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam takich ziomów co pomalowaliy równo i bez zacieków:P

 

na pewno znasz tez jakichś spoko ziomów-luzak dropsów-czujnych jak ważka hiphopersów, którzy znają jakichś innych - co Ci odstawią dzieło na kasku- będzie równo, ładnie - i za piwo :)...

 

 

 

poza tym i tak najlepsze wyjscie - kupić nowy. to powyzsze to najtańsza opcja - i na pewno sensowniejsza niż aerograf czy inne porządne malowanie szajskasku jakim jest tornado.

 

pamiętaj- Ty go pomalujesz, a on Ci pęknie przy pierwszym uderzeniu komara ;):P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by malowanie nie przerosło wartości kasku polecam Ci zakup 2 sprejów w ulubionych kolorach oraz taśmy malarskiej* w celu wyklejenia jakiegoś wzorku

 

 

* - nie wiem czy to się dokładnie tak nazywa, w każdym razie taśma ma za zadanie chronić przed zaciekami, odrywa się ją bez problemu i nie zostawia kleju - do dostania w sklepach budowlanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...