Skocz do zawartości

szyny kolanowe (ortezy)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chodzi ci o takie ortezy do codzienego użytku czy te do jazdy??

Ja narazie mam taką za 200zł z apteki bo mam zerwane przednie więzadła krzyżowe i pod ochraniaczami mam taki satbilizator ale na wiosne chcem kupic ortezy do jazdy.

Rozmawiałem z Krywultem i powiedział, że dla mnie bedzie to najlepszym rozwiazaniem ale musze miec na to min 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o takie do jazdy mi chodzi. rozmawiałem ze znajomym zawodnikiem to on ma za 2000zł orteze ale kupował juz jakis czas temu wiec taka sie kupi taniej teraz. po urazach kolan ortezy to jedyne rozsadne rozwiazanie.

do biegania i na rower to ja tez uzywam takich ortez z ortopedycznego sklepu ale sam sprawdziłem i do enduro czy motocrossu to sie nienadaja. a Krywult tez w ortezach smiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłuchiwałem się rozmowie jakiś czas temu i gość po urazie kolan bardzo zachwalał te 'ochraniacze'. Cena nie zachęca ale mówił że to w zasadzie było jedyne rozwiązanie i efekt jest bardzo dobry. Żadnych boleści po jeździe. A i ochrona bierząca skuteczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Naprawdę dobra orteza, taka robiona na miarę, pod konkretne kolano, kosztuje 5000 zł za sztukę. Średniej jakości, ale już masowej produkcji kosztuje około 2500 zł/sztuka. Najtańsze szyby widziałem w Polandpositions - Evs za 900 zł.

 

Jeżeli ktoś ma pieniądze, to zalecam jazdę w ortezach. Chronią one kolana przed wyłamaniem ze stawów, uszkodzeniami rzepki czy łękotki. Wiadomo, że jedna nie taka gleba, zerwane ścięgna czy "podzespoły" kolana oznaczają w najgorszym scenariuszu całkowitą niemożliwość jazdy motocyklem enduro.

 

W Polsce niestety ortezy zwykle kupuje się już po fakcie - a więc wówczas, gdy kolano jest już po poważnej kontuzji. Wynika to z prostej rzeczy - są niewspółmiernie drogie w stosunku do naszych możliwości finansowych :?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Krywult tez w ortezach smiga?

 

Nie, chyba nie.

 

Najtańsze szyby widziałem w Polandpositions - Evs za 900 zł.

Ja właśnie takie chcem kupić. Travis Pastrana chyba w Evsach jeździ tylko,że w tym najdroższym modelu.

Dominiku te 900zł to za sztuke czy komplet??

 

W Polsce niestety ortezy zwykle kupuje się już po fakcie - a więc wówczas, gdy kolano jest już po poważnej kontuzji

Pprzed konuzją miałem ufo z zawiasem ale one chronią tylko przed uderzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to te po 2500 zł to sa juz dobre ortezy. a co do finansów to masz racje, w stanach dzieci ktore jezdza maja kupowane ortezy by nienabawic sie powaznych kontuzji lecz u nas ma to miejsce juz po fakcie. Wie ktos moze gdzie u nas w polsce mozna dostac takie ortezy, te w cenie około 2500zł???

Dominiku te 900zł to za sztuke czy komplet??

chyba za komplet. tak te za 900zł to komplet a te juz za około 1300zł to sa juz za sztuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W : POLand POSITION mają promocje na

SZYNY KOLANOWE EVS „VISION”

 

Super łatwe w użyciu, lekkie i atrakcyjne cenowo szyny z amerykańskiej rodziny ochraniaczy EVS. Posiadają podwójne aluminiowe sworznie zawiasów, dostosowane do anatomii kolana. Szyny VISION zapewniają znakomitą obustronną ochronę i usztywnienie a także zabezpieczenie przed przeprostem. Wszyte wstawki na udzie i łydce są wyściełane neoprenem. Obszerne nakolanniki zapobiegają urazom rzepki.

 

ROZMIARY: S, M, L, XL

CENA: 998 ZŁ (para)

Cena w promocji 890zł

Tutaj fotki http://www.newenoughmx.com/evs_vis_kb_pictures.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vision to podstawowy model. i jest on niewystarczalny dla osob po powaznych kontuzjach. model web to juz lepsza orteza ale to jeszcze nie to co oferuja ortezy za 2500zł czy takie robione pod wymiar. jak juz wczesniej pytałem wie ktos czy w polsce dostane takie ortezy, a jak nie to gdzie u naszych sasiadów,niemców czy czechów?

 

[ Dopisane: 28-01-2006, 12:34 ]

A wracając do ochraniaczy Travisa Pastrany to on ma na całych nogach takie "kolorowe coś". Inny też w tym jezdrzą. Co to jest i do czego służy?

sa to własnie ortezy.on jako zawodnik sponsorowany przez EVS dostał takie jak mowisz,,kolorowe" ortezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wczesniej pytałem wie ktos czy w polsce dostane takie ortezy

W POLand POSITION masz wybór wszytkich modeli EVS i w KTMie u Krywulta też możesz zamówic.

 

model web to juz lepsza orteza ale to jeszcze nie to co oferuja ortezy za 2500zł czy takie robione pod wymiar.

Model web kosztuje 1300zł za sztuke :cry: więc raczej sobie nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie ortezy są dobre również jeśli ktoś ma problem z chrząstką stawu kolanowego (łuszczenie się chrząstki czy jakoś tak)? Tj' date=' czy odciąża to z nacisku na staw?[/quote']

 

Tak.

Model WEB napewno a czy te tańsze to trzeba by sie było dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...