Skocz do zawartości

mam mały problem


Rekomendowane odpowiedzi

P.S. 125ccm to tylko VOLL-crossy maja za duzo mocy bo maja wyzylowane silniki

Ale się uśmiałem :lol: :lol: :lol:

 

 

Czym sie różni voll cross od crossa

Stwierdzenia vollcross używa się w niemczech znaczy to (pełny cross).

 

Jak kupowałem Crke w Niemczech to jak pytałem gdzie jakieś Crossy to niemiec zabardzo nie widział o co chodzi :) i wtedy wpadł--> "aaaa vollcross keine lamp" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chciaz jedna osoba sie nie zdziwila wyrazeniem VOLL-CROSS

 

Nikt sie nie zdziwił. Poporstu w Polsce jak rozmawiasz z zawdonikami lub z ludzmi z brażny i ktoś używa nazwy full cross to to patrza na niego jak na lamera :mrgreen:

Przykłąd np te ogłoszenie http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M143473

RM z 96 a w tym roku było już przynajmniej roczne i ile nie 3 letnie.

Moc oczywiscie 43Km żeby jak najbardziej zachęcić klienta - zawyżona o jakieś 3KM

I najważniejsze to super nazwa

!!!! FULL CROSS !!!!
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to brzmi duzo dumniej ;) Jak powiesz mam Crossa a mam FULL-CROSSA :lol: Czyz nie tak... A jesli chodzi o to ze jestes lamerem bo tego uzywasz to nie mam pojecia dlaczego ale nich tak bedzie :( Dla mnie bardziej jest ktos lamerem jak napisze !! SUPER KROS !! :?

 

P.S. W tej aukcji jeszcze mnie zdziwila jedan rzecz a mianowicie HANDBARY... Slyszalem ze nie nadaja sie na crossa...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to brzmi duzo dumniej Razz Jak powiesz mam Crossa a mam FULL-CROSSA Laughing Czyz nie tak... A jesli chodzi o to ze jestes lamerem bo tego uzywasz to nie mam pojecia dlaczego ale nich tak bedzie Wink Dla mnie bardziej jest ktos lamerem jak napisze !! SUPER KROS !!

 

Moja wypowiedz nie miała nikogo urazić. Poprostu spotkałem sie z kilkoma sytuacjami gdzie "znawcy" tłumaczyli czołowym Polskim zawodnikom czym sie różni cross( czyli np DT) od full crossa ( czyli np YZ) i jestem przewrażliowiony na tym punkcie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poslkim zawodnikom czym sie różni cross( czyli np DT) od full crossa ( czyli np YZ) i jestem przewrażliowiony na tym punkcie.

Eee no bez przesady az tak duzo roznic nie ma :mrgreen: . I to yamaha i to yamaha.

P.S. W tej aukcji jeszcze mnie zdziwila jedan rzecz a mianowicie HANDBARY... Slyszalem ze nie nadaja sie na crossa...

Czemu? Moga przeszkadzac na torze ale jak motocykl jest uzytkowany w terenie no to tylko pomagaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo bardzo bardzo za wszystkie rady:) co do tego czy zaliczam sie do tych bardziej czy mniej silnych to kurcze nie wiem... ile taka deerka waży około??

hmmm... jakies 110-120 kg trzeba liczyc, dt 125 też jakies 120kg

 

co nie znaczy, że dzwigasz cały ciężar ;) wystarczy, że:

- siedząc na motocyklu dasz rade utrzymac go pod kątem do 45 st. (więcej siły nie potrzeba bo jest technika do "kładzenia" moto żeby nie narobic szkód)

- dasz rade sama podnieśc motocykl, który leży na boku (jest kilka technik podnoszenia)

 

myśle, że te 120 kg powinna byc dla Ciebie do przełknięcia i wtedy możesz szukac 125-ki (nawet jak znajdziesz odblokowaną to wiekszosc można spowrotem przyblokować)

 

teraz takie dyskretne pytanko ;) ile bedziesz miała $ na moto? pamietaj, że trzeba odłozyc minimum 1000 zł na kask, buty...

 

 

Panowie Vull krosofcy, semi krosofcy i inni :P :mrgreen: jak zwykle zbaczacie z tematu kłucąc sie o głupoty zamiast pomóc (w dodatku kobiecie) :roll: dajcie na luzzz :(

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. W tej aukcji jeszcze mnie zdziwila jedan rzecz a mianowicie HANDBARY... Slyszalem ze nie nadaja sie na crossa...

Nie no ku*wa mnie zadziwia głupota ludzi niepotrafiacych się dostosować do prostych oczywistych zasad na tym forum!! Temat masz napisany w nagłówku i na ten temat masz sie wypowiadać a jak masz coś innego do powiedzenia to napisz to w temacie do tego stworzonym, a jak nie istnieje taki to masz prawo założyć nowy temat i tam poruszyć interesującą cię kwestię. Ewentualnie możesz dopuścić sie małej dygresji, ale nie zadawaj pytania które będzie rozkręcało nowy zupełnie temat!

Reszta tak samo, jak dziewczyna prosi o to żeby jej doradzić jaki motocykl kupić to nie piszcie tutaj o nazewnictwie grupy motocykli bo raczej jej to nie interesuje i pewnie nawet nie ma pojęcia o co wy sie kłócicie.

Przemyślcie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK OK!! ;) Juz nie bede offtopicowal :lol: A ja bym kolezance polecil wlasnie Yamszke DT 125 R bo motocykl wcale nie jest taki ciezki... Wystarczy ze sie nie bedzie przewracala i wszystko bedzie wporzadku. A nawet jak sie jakims cudem wywali (80km/h w zakret 90 stopni i bok) to wystarczy sie klilkakrotnie zamachnac i moto praktycznie sam wstanie a pozatym to uwazam ze jako poczatkujaca motofanka powinna jezdzic z kims kto juz jest w tym fachu wprawiony i wtedy ta osoba najwyzej pomoze podniesc moto (we dwojke razniej). A co do mocy teog motorka to mysle ze da sie opanowac :( POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze sie nie bedzie przewracala i wszystko bedzie wporzadku.

 

Dowiodłeś tutaj jaki jesteś genialny. Po co ty się odzywasz w ogóle? Jak takie głupoty masz zgadać to sobię odpuść. Idąc tym tropem chyba zaraz będę Karolince zachwalać CZ 380. tylko 115kg. W razie czego ktoś jej pomoże podnieść.

Przecież każdy kto zaczyna jeździć motocyklem terenowym będzie się co chwilę wywracał (chyba że to będzie jazda turystyczna powolutku, drogami leśnymi).

Argumentów używaj a nie swoich kretyńskich wymysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede tutaj z nikim sie klocil ale wcale jak sie jezdzi na poczatku to nie trzeba sie wywracac ale skoro tak mowisz to... Ja zaczalem od 125ccm i jakos mi szlo bez wiekszych problemow :? A co do Twojej wypowiedzi to gdzie ona ma na poczatku jezdzic jak nie po lasach itp?? Na tor ma wjechac no powiedz bo nie rozumiem tego wlasnie fragmentu twojej wypowiedzi; cytuje:

Przecież każdy kto zaczyna jeździć motocyklem terenowym będzie się co chwilę wywracał (chyba że to będzie jazda turystyczna powolutku, drogami leśnymi).  

I od razu tez bedzie jechala szybko tak.

P.S. I bardzo prosze o nie wyzywanie mnie bo ja Ciebie nie wyzywalem wiec skoncz. I znow jest OFFTOPIC ale to przez Wojteque'a

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczynam żałować że wogule napisałam ten post... pomine odpowiedzi które nie mają związku z tematem, robak pytał ile pieniędzy chce przezanczyć na moto... no i tu sie chyba zaczynają lekkie schodki, bo kosztami jestem bardzo ograniczona, mianowicie 2000-3000, na coś droższego po prostu mnie nie stać. Oczywiście powyższa suma na sam motocykl, a kask i inne akcesoria to już swoją drogą ;) na koniec mam malutką prośbe- nie kłućcie sie, bo naprawde nie ma o co, wiadomo że każdy człowiek ma inne poglądy i trzeba to uszanować moim zdaniem. pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczynam żałować że wogule napisałam ten post... pomine odpowiedzi które nie mają związku z tematem, robak pytał ile pieniędzy chce przezanczyć na moto... no i tu sie chyba zaczynają lekkie schodki, bo kosztami jestem bardzo ograniczona, mianowicie 2000-3000, na coś droższego po prostu mnie nie stać. Oczywiście powyższa suma na sam motocykl, a kask i inne akcesoria to już swoją drogą  na koniec mam malutką prośbe- nie kłućcie sie, bo naprawde nie ma o co, wiadomo że każdy człowiek ma inne poglądy i trzeba to uszanować moim zdaniem. pozdrawiam

Jak dla mnie za 2000-3000zł to tylko TS"ke! Pozatym wtedy smigasz legalnie, a jak kupisz DT'tke 125 za taka kase to znajac swiat bedzie to parch i jeszcze do zarejestrowania w kraju. A to ze TS'ka jest mala to wg mnie wcale nie przeszkadza (a przy poczatkach to nawet pomaga). Yamaha TW jest jeszcze mniejsza (albo taka sama) a wszyscy pelnoletni kursanci u Tomka K. daja na niej rade :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgadzam z kolezanka :( Kazdy ma swoje poglady ale niektorzy nie potrafia ich zaakceptowac. :cry: A co do ceny to ja za swoja DT125R z '90 dalem 2500 i trzeba bylo zarejestrowac jeszcze. Motocykl niestety w nie najlepszym stanie ale teraz jezdzi sie malina :-D (oprocz oczywisie problemu z pomkpa wodna) :roll:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...