Skocz do zawartości

Cisnienie Sprezania 10atm.?Ile macie?


Bubu Goryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja u siebie mam 2-2' date='5 atmosfery , ale w kołach[/quote']

 

a ja w rowerze mam 4 a opona wytrzymuje

 

A ode mnie po punkciku gratis za twórczą dyskusję w dziale tematycznym.

 

Pawel

 

PS. 10 atmosfer zazwyczaj (bo nie sprawdzałem konkretnie w danych do Twojego moto) mieści się w normie dla zdrowego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEh To raczej w 4t ;]Gdy pobiera olej Np uszczelniacz przepuszcza a pierscienie sa dobre to olej bardziej uszczelni jeszcze i cisnienie wzrosnie;]W pewnym momencie zacierania silnika 2t Lub spuchnietego tloka Cisnienie rowniez bedzie wieksze:) Ja mialem W Simsonie 9,8 a Mtx 11Atm pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WrS125 czytalem ze ma byc na nowym silniku 12,5:1, a to oznacza chyba ze 12 atm. wiec 10 chyba nie jest zle.Zeby w silniku 2T przy normalnym uzytkowaniu bylo zaduzo to nie slyszalem.A co do 8 atm to jest chyba granica :D , wiec niedlugo wymiana tloczka ;)

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WrS125 czytalem ze ma byc na nowym silniku 12,5:1, a to oznacza chyba ze 12 atm. wiec 10 chyba nie jest zle.Zeby w silniku 2T przy normalnym uzytkowaniu bylo zaduzo to nie slyszalem.A co do 8 atm to jest chyba granica Sad , wiec niedlugo wymiana tloczka Very Happy

 

12,5:1 to jest stopien sprezania i nie ma nic wspolnego z cisnieniem sprezania.

 

Wyczytałem gdzieś ( nie daje sobie głowy uciąć ze to prawda ), że za duże cisnienie może być też oznaką że z silnikiem jest cos nie tak? To prawda? Jeżeli tak to czy mieszczę się w normie? Smile

Jezeli kupiles od kogos moto i jest za duze cisnienie sprezania - przyczyna moze byc to iz ktos tuningowal silnik i splanowal glowice.

 

A porownujac cisnienia sprezania pomiedzy roznymi modelami silnikow to kompletna bzdura. Cisnienie sprezania nominalne i dopuszczalne (najnizsze) podaje producent silnika i tego trzeba sie trzymac.

W dieslach (zaleznie od modelu) cisnienia sprezania sa na poziomie 30 - 40atm w zdrowych silnikach.

 

[ Dopisane: 14-01-2006, 00:00 ]

No i mam nadzieje ze wszyscy dokonuja prawidlowo tego pomiaru, oraz maja sprawne przyrzady. Szczegolnie kieruje to do wrobla51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kupiles od kogos moto i jest za duze cisnienie sprezania - przyczyna moze byc to iz ktos tuningowal silnik i splanowal glowice.

 

 

Niewiem jakie jest nominalne ciśnienie, ale w moim motocyklu do niedawna była blokada na moduł do 6 tyś. obrotów. Pozatym widać ze ktoś robił juz remont. Przebieg to 40 tyś. Wie ktoś jakie jest nominalne ciśnienie w Mito?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...