Skocz do zawartości

Czy przy demontażu gażników trzeba wymienić uszczelki?


laboko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lukas' date=' moze ty pleciesz bzdury, czytaj dokladnie posty i odpowiedzi a potem wtracaj sie do dyskusji. ja mowie ze benzyna NIE ROZPUSZCZA silikonow stworzonych do zastosowan w motoryzacji i jesli nie mam racji to mnie popraw! A w tym twierdzeniu mam racje. Jesli chodzi o "banzyne" to jest to zwykla literowka normalna podczas szybkiego pisania a jesli nie rozumiesz zdania ktore rowniez przytoczyles jako przyklad mojego bledu to juz twoj problem.[/quote']

 

może zadam Ci prostsze pytanie bo widze masz lekkie problemy ze zrozumieniem złożonych zdań. Jeśli silicon czerowny, czarny, zielony lub niebieski który na tubce ma 1100st C, i dla mniej zorientowanych rysunek np. silnika motocykolwego, a dla bardziej kumatych opis że można go stosować do tego typu uszczelnień o jakich mówimy, rozpuszcza się w benzynie to co znaczy???. I tu jednak Cię poprawiam że nie masz racji.

 

Złóż gaźnik na silicon "stworzony do zastosowań motoryzacji" i zobacz co sie stanie. Złóż silnik na sam silicon zalej komore korbową benzyną zostaw na tydzień, zobaczysz co sie stanie.

 

Bo tylko wprowadzasz ludzi w błąd, a jest to pewnie spowodowane brakiem jakiegoś doświadczenia lub ciekawych pomysłów w tworzeniu nowej teori, a próbóją Ci powiedziec że tak nie jest , a Ty dalej brniesz w głąb swoich wysnutych twierdzeń

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chlopaki skad takie teorie u was, nie bede juz z nikim dyskutowal bo widze ze z prawda to tak jak z du...a - kazdy ma swoja.. Ja mam warsztat motocyklowy od paru lat, a motocykle naprawiam od 15 lat i chyba troche praktyki mam.. Gdybym nie byl przekonany do tego co pisze to bym nie pisal.

Co do przykladow - nie raz zdarzylo mi sie uszczelnic gaznik na polaczeniu z glowica (cylindrem) za pomoca silikonu i nie zauwazylem zeby silikon sie rozpuscil czy polaczenie stracilo szczelnosc.. Silniki dwusuwowe rowniez skladam na silikon miedzy karterami i wszystko z nimi jest w jak najlepszym porzadku.

Tajemnica tkwi (jak to zwykle bywa) w szczegolach. Po pierwsze - powierzchnie przed montazem musza byc maksymalnie wyrownane - tzn. jak kolnierz gaznika bedzie wygiety w banan to nawet tubka silikonu go nie uszczelni, bo nawet jak zastygnie to podcisnienie go zwyczajnie wciagnie. Po drugie - element przed nalozeniem silikonu nalezy porzadnie odtluscic - i to nie benzyna bezolowiowa czy inna do napedu silnikow, a ekstrakcyjna ktora jest pozbawiona jakichkolwiek dodatkow. Po trzecie wreszcie - silikon musi byc po prostu dobry - to juz trzeba wypraktykowac. Ja od wielu lat kupuje tylko czarny silikon z jednej firmy i nigdy sie na im nie zawiodlem.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wrzućcie na luz.

Najczęściej prawda jest po obu stronach.

Silikon silikonowi nie równy. Mi się zdarzył jeden taki, jakiś tandetny który kupiłem naprędce w sklepie bo skończył ten którego urywałem.

Rzeczywiście po usieciowaniu pod wpływem benzyny puchł.

Tak wiec zdążają się takie przypadki. Na tubce miał napisane że do zastosowań motoryzacyjnych.

Tak wiec proszę, zakończcie tą dyskusje, bo do niczego ona nie doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki... w takim razie widocznie uzywa superfajnego sylikonu do motoryzacji:D ja niestety to co kupuje w motozbycie, wysokotempparaturowy sylikon do "zastosowan w motoryzacji" i wiadome jest ze przed nalozeniem go, powierzchnia jest wyrownywana(np. drobniutenkim papierem sciernym, potem dokladnie odtluszczana wlasnie benzyna ekstrakcyjna, nitro lub innym dziadostwem... ale 3 warunek, wlasnie sylikon widocznie nie zdaje egzaminu. pozdrawiam.

 

a swoja droga, moglbys podacx nazwe i marke tego sylikonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...