Skocz do zawartości

kurtka skórzana czy tekstylna, skóra czy texy


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądnąłem wcześniejsze posty i dołożę tylko jedno uwagę dotyczącą czasu. W tekstylkach modeki Menvile czyli na onczas kiedy były nabywane najwyższa półka, śmigam trzeci sezon i niestety widać po nich ich wiek. Spodnie są jak z menela a kurtka tez już wymięka. Można i czyszczę ją czasami szczotką z robali, ale tylko się wykruszają.

Równocześnie drugi sezon mam skóry z Ledmara - ramoneska i spodenki wiązane z boku, prawda że pastowane raz w miesiącu ale się trzymają.

Dzisiaj dla potrzeb testu, zajechałem robalami kurtkę ze skóry modeki Huricana i pół minuty zajęło ich zdjęcie mokrą szmatką, a było tego trochę bo cruiserek bez szybki, jak na stylowe moto wypadło - tak lubię.

Co do komfortu cieplnego to trzeba trochę włożyć w bieliznę, można szukać na posezonowej wyprzedaży bielizny dla narciarzy, lub pójść na całość w ciuchy np bikera ale za komplet to ponad 700 zeta. Testowałem przy 5-10 C i musiałem rozpiąć kurtkę (skórę bez podpinki) bo się lekko grzałem.

Już gdzieś pisałem, że wszystko opiera się o cenę, i o to co komu do twarzy pasuje, więc miłych wyborów. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Spodnie są jak z menela a kurtka tez już wymięka. Można i czyszczę ją czasami szczotką z robali, ale tylko się wykruszają.

(...)

 

A czy nie próbowałeś swoich texów zwyczajnie uprać :icon_question:

Texy należy prać, a nie pocierać szczoteczką czasami. Takie pocieranie nie zlikwiduje "zapaszku". Na stronie producenta z pewnością znajdziesz odpowiednie zalecenia dot. konserwacji i czyszczenia. Mój Tuareg HG ma chyba z 10 lat i prócz tego, że kolorki mu trochę zbledły od słońca, nic się z nim nie dzieje. Piorę go, gdy zachodzi potrzeba.

Swoją drogą jak sobie pomyślę, że miałabym pastować spodnie i kurtkę skórzaną to już mi słabo :rolleyes:

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie próbowałeś swoich texów zwyczajnie uprać :icon_question:

Texy należy prać, a nie pocierać szczoteczką czasami. Takie pocieranie nie zlikwiduje "zapaszku". Na stronie producenta z pewnością znajdziesz odpowiednie zalecenia dot. konserwacji i czyszczenia. Mój Tuareg HG ma chyba z 10 lat i prócz tego, że kolorki mu trochę zbledły od słońca, nic się z nim nie dzieje. Piorę go, gdy zachodzi potrzeba.

Swoją drogą jak sobie pomyślę, że miałabym pastować spodnie i kurtkę skórzaną to już mi słabo :rolleyes:

 

A ja piorę w łapkach w temperaturze 30 C, nie używam płynu do płukania bo producent zabronił. I jest git, nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja piorę w łapkach w temperaturze 30 C, nie używam płynu do płukania bo producent zabronił. I jest git, nic sie nie dzieje.

i słusznie! Płyn do płukania zatyka mikropory w membranie i mambrana przestaje działać. Nalezy też pamiętać o nie wirowaniu! Podczas niego membrana pęka.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiruję, wieszak i schnie, schnie, aż wyschnie :wink:

Mi cosik texy nie leżą,wolę skórę.Kurtka od Modeki + jeansy dopinane do kurtki wokół komina,pod to pełna zbroja nakolanniki i gatki z protektorami.W trasę to samo,tylko spodnie skórzane.Nie mam zaufania do protektorów w ciuchach bo lubią się przesówać i słabo chronią podczas gleby(sprawdziłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie próbowałeś swoich texów zwyczajnie uprać :icon_question:

 

Podpinki piorę i to często bo nie lubię jak muchy za mną latają :icon_mrgreen: .

A z pastowaniem, to jak z motorkiem, można każdy detal dopieścić, jak i potraktować karcherem.

Rzecz gustu, a o tym jak wiadomo się nie dyskutuje, każdy robi co lubi ;) .

 

Opinia zamieszczona jest na podstawie faktów i doświadczenia, ale czasami "jak fakty przeczą teorii tym gorzej dla faktów" jak mawiał mój znajomy w pracy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kurtkę Wintexu i nie narzekam. Jeździłem już w mniejszy i większy deszczyk i do celu docierałem suchutki. Gorzej z nogami bo jak na razie nie dorobiłem się spodni, ale myślę o bojówkach RETBIKEa za 260 PLN. Opisanych w "Świecie motocykli". Może ktoś doradzi na ten temat...

Edytowane przez m.reczulski86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kurtkę Wintexu i nie narzekam. Jeździłem już w mniejszy i większy deszczyk i do celu docierałem suchutki. Gorzej z nogami bo jak na razie nie dorobiłem się spodni, ale myślę o bojówkach RETBIKEa za 260 PLN. Opisanych w "Świecie motocykli". Może ktoś doradzi na ten temat...

Tydzieńtemu byłem u nich w sklepie. Chciałem kupić właśnie spodnie... nie wie mna kogo sa szyte, jakie trzeba mieć wymiary ale dla mnie totalna porażka... Kupiłme Modeki, po weekendowym wypadzie do Gdańska mogę powiedzieć jedno - rewelka... Mimo deszczu i niskich temperatur dojechałem suchy i nie przemarznięty. (miałem pod spodem tylko podkoszulke i majtasy). :biggrin:

Uważam, że nie ma co oszczędzać na takich rzeczach. Wolę wydac raz więcej kasy i mieć coś solidnego niż po kilka razy na badziewie z którego nigdy zadowolony nie będe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze zdecydowalem sie na tekstylne ciuszki.

Chcialem zaczac od kupna spodni i prawie kupilem modeke ale znalazlem duzo złych komentarzy na temat tych spodni.

 

Zwracam sie do Was o pomoc:

szukam spodni tekstylnych z wywietrznikami i podpinka. Co mozecie polecic tak w cenie 500-1000zł (lepiej blizej 500 ale kto wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaproponujcie jakis zestaw modeki ( caly kombinezon) tekstylny.

Bo nie wiem na co sie zdecydowac ...

Narazie faworytami sa ..

-kurtka Melville Pro

-spodnie Quebec Pro

 

Jak mozecie napiszcie co myslicie o takim zestawieniu..... , a moze zaproponujecie cos lepszego w podobnej cenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...