Skocz do zawartości

Poszukuje speca, majstra do budowy SAM'a....


KEV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje kogos kto ma jakies pojecie jak połaczyc skrzynie ruska z silnikiem 126p (miło by było jak juz przeprowadzał taki przeszczep) informacji o wszelkich zestawach tego typu np: sprzegło koło zamachowe od maluszka a wcisk od ruska , zestaw z pozostawionym rozrusznikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale po co wsadzać silnik z malucha do ruska czy jakiegoś sama ?

Silnik z malucha ma tłoki pracujące współbieżnie i powoduje to powstawanie strasznych wibracji.

Jeżeli już się za cos brać to lepiej pomyśleć o silniku z zaporożca, garbusa , lub BMW ( motocykl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzyni nie mam jeszcze miałem od emki ale sprzedałem bo stwierdziłem ze jako orginalna zabytkowa nie powinna byc tak poniewierana obecnie mam zamiar kupic dnieprowska lub uralowską(która radzicie) długą i długi dyferek :( a co do silnika to mam taki na zbyciu i trzeba cosik z nim zrobic bo lezec ma sam tak w kacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnieprowska skrzynia i jakiś wariant szybkiej czwórki.

Są trzy rodzaje 0,5 zęba różnicy, 1 ząb i 1,5 zęba różnicy.

0,5 zęba różnicy oznacza że w stosunku do oryginalnego przełożenia jedno koło na o jeden ząb więcej, a w drugim zwiększona jest średnica podziałowa.

W wersji 1 ząb, jedno koło ma mniej o jeden , a drugie ma więcej o jeden i tak dalej.

Przy dyfrze 9 spokojnie można podróżować na szybkiej czwórce z prędkością 90-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogos kto ma jakies pojecie jak połaczyc skrzynie ruska z silnikiem 126p (miło by było jak juz przeprowadzał taki przeszczep) informacji o wszelkich zestawach tego typu np: sprzegło koło zamachowe od maluszka a wcisk od ruska ' date=' zestaw z pozostawionym rozrusznikiem)[/quote']

 

8) Pytanie zasadnicze...Po co? Co chcesz dzięki temu uzyskać?

Chcesz zrobić to sam, masz możliwości techniczne? Czy chcesz to zlecić?

Jeśli zlecić - rozumiem, że masz dużo kasy...

Jeśli sam - to masz dużo czasu, możliwości i kasę...

Jeśli chcesz mieć oryginalny sprzęt i wyróżniać się z tłumu - to masz dużo kasy, albo duże możliwości, umiejętnosć i kasę...

Jeśli masz dużo czasu i mało kasy i mało wiedzy, słabe warunki warsztatowo-techniczne, a chesz czymś jeździć i przede wszytskim jeździć...

to od razu daj sobie z tym 'projektem' - modne słowo dzisiaj - spokój i kup coś do lekkiej poprawy i jeździj. :roll:

Może się ze mną nie zgodzisz... bo taniej samemu itp.

Może masz rację, ale ja już widziałem wiele tego typu 'projektów', a ich projektodawcy już dawno o nich zapomnieli, albo jeżdżą .... na czymś innym..

Bo kasa, możliwości, czas i ... poprostu życie.... ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...