Skocz do zawartości

xj 600 nie pali po transporcie


bekriss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem moto palilo pieknie przed transportem. Mimo mrozu odpalila za pierwszym razem i to po chwili krecenia. Wszytko bylo ok silnik pracowal rowniutko.

 

Postanowilem zakupic owy motocykl a wlasciciel mi go przywiozl za skormne 60zl praktycznie tyle co paliwo.

 

Transport wygladal w ten sposob ze mototcykl niestety lezal w bagazniku.

kiedy ja wyjmowalismy widac byla ze leje sie benzyna. Troche ja pokrecilislmy i wymyslilismy ze sie zalala. Niestety u mnienigdzie nie ma kluczy do siec 18 lamanych. Zostawilismy na noc motocykl. Rano przyszedlem udalo mi sie wykrecici dwie skarjne swiece i przeczyscic bo troche byly morke widac coc wywietrzalo benzyny. Odkrecilem kranik, ssanie i pokrecilem troche rozrusznikiem. Juz zaczela lapac kiedy podkusilo mnie i zlapalem za manetke gazu :| i lipa dalej juz troszeczke pochrzatala i nic.

Dziwnie to w ogole wyglada bo kiedy calkiem sie ssanie wycagnie to tylko kreci a jak na polowe to cos tam zachrzaka. Wiec moze cos sie zatkalo i odkrecenia manetki gazu czy ssania podowuje ze dostaje powietrza zamiast paliwa??

 

 

Co moglo sie stac??? Kiedy sie kreci rozrusznikiem to troche przygasaja kontrolki wiec akumulator dzisiaj podladuje. Gazniki wszystkie naraz chyba by sie nie zatkaly. Niby w wezyku od baku jest paliwo ale czy dochodzi do gaznikow ciezko powiedziec.

 

Moze kupic strzykawke i troche benzyny na cylinder wlac?? Niby skoro iskra jest to powinno przepalic ta benzyne. Jeszcze sprawdze czy oleju nie ma na tlokach bo ponoc moglo cos tak sie dostac.

 

 

Narwany nie jestem w razie czego zostawie to tak do wiosny ale bylbym o wiele spokojniejszy jakby zagrala jak przedwczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jeżeli moto sie przewrócilo lub leżalo to pompa olejowa niedaje rady zassać oleju do silnika.Zapowietrza sie czy coś.Może przechyl ją we dwie osoby na jedną strone i wtedy prubój odpalać.Może to jest to.

Przechyl dosyć mocno na bok, pompa olejowa powinna zassać olej.Moja mama tak miala w gs'ie 500,oparla sie o samochód na parkingu jak jechala na motocyklu i potem miala trudności z odpaleniem.Odczekala pare minut,pbujala na boki i odpalila.Tylko uważaj żeby Ci sie nie zaczęlo z gaźników lać benzyna,bo nie zapalisz. :D

 

Ps.Jak sie myle, to prosze mnie nie linczować.Mam dobre intencje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same zdanie co do swiec ngk zacznij moze od wymienienia na inne mozesz tez sprawdzic czy ci sie ktorys z plywakow nie zawiesil i paliwa nie leje bezposrednio do cylindra kiedys mialem podobny przypadek i winny okazal sie ten zawieszony plywak ale swiece i tak sprawdz albo w maire mozliwosci wymien polecam DENSO dobre swiece i tansze od ngk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak iskrę masz trochę z boku to znaczy że nie masz iskry tylko przebicie.

Cztery nowe załatwią sprawę ale przed założeniem musisz podładować baterię i pokręcić silnikem aby przedmuchać.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie pocieszyliscie ze to tylko swiece.

 

Ale od strony technicznej to jak mozna popsuc swiece jesli jest tylko zalana??? Z mechaniki samochodowej i mototcyklowej jestem poki co noga :oops:

 

EDIT: swieca ma iskre ale jakos taka niewyrazna i iskra nie przeskakuje centralnie miedzy elektrodami tylka tak bokiem. do wymiany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to raczje nie kranik. Xj'ta odpalila i na poczatku trzyma obroty z racji chyba jeszcze slabo doplywajacego paliwa. Gdy doplyw sie normuje zaczyna gasnac. Kiedy trzymam ja na manetce to pali wiec chyba kranik jest ok. Swiece tez ale wyglada na to ze obrotow nie trzyma.

Co teraz mam zrobic??????????

 

Aha przy kraniku sa dwa przewody. Jeden idzie miedzy gazniki a cylindry i rozgalezia sie na wszystkie a drugi i dzie za silnik z tylu gaznikow i przy nim jest sitko. Ale ten przewod idzie troche pod gorke. Ma to znaczenie??? w koncu na manetce jak trzymam to pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo mis ie dosc tanio jak kupic 3800 bez rejestracji. Wlasciwie nic do niej dokladac nie musze oprocz tego ze taraz cos nie trzyma obrotow i moze bedzie trzeba gazniki czyscic albo cos w tym stylu. Mam nadzije ze to tylko kranik bo wtedy sam go przeczyszcze.

 

Przed transportem chodzila pieknie. Cos tam silniku leciutko slychac bycmoze lancuch rozrzadu i mysle ze jak mi zostanie cos kasy to bedzie trzeba zajzec do sinika czy przypadkiem nie musze go wymienic. Kolega zna dobrego mechanika wiec moze wystarczy ze mi go oslucha to to w koncu olejak troche bedzie halasowal. Teraz tylko wymieniam olej filrt i swiece na wszelki wypadek no i moze plyn hamulcowy i filtr powietrza.

Na szczescie mialem wiecej kasy na moto ale trafila mi sie blisko akurat ta xj'ta ktora mnie otumanila tym jak palila i brzmiala :P Takze mam na rejestrzacje kask rekawice i moze skore ale jak bedzie trzeba to daruje sobie skore i kupi sie lancuszek rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto nawet podgrzewac swiec....to sluzy ich opaleniu...ale to mija sie z celem....kup nowe swiece i bedzie po sprawie

 

A jak masz nowe świece, które zostały zalane w podobnej sytuacji, to też je wywalasz na śnietnik 8) ?? Nie raz komplet kosztuje ponad 100 zł. Jak świeca jest sprawna, nie ma dużego przebiegu, czyli poprostu nie jest konieczna jej wymiana, to można spokojnie wypaliś zalane świece i jeździć na nich dalej przez długi czas.

 

Inna sprawa - skąd pomysł transportowania motocykla na boku ???

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie pomysl tylko koniecznosc podyktowana wygoda i niskim kosztem. Teraz wiem ze to byl zly sposob ale nie bede z tego powodu rozpaczal.

 

Swiece i tak kupie nowe bo nie wiem ile te maja przebiegu a koszt to niecale 40zl.

 

W kazdym razie jak bedzie cieplej zajrze do kranika ale jesli to w gaznikach przyczyna to niestety trzeba bedzie placic bo ja tego nie zrobie.

 

Ps jesli kranik jest prztkany to czy krecacy silnik na wyzszych obrotach bedzie przez podcinienie wyciagal benzyne???? Bo krecac manetka pali i wkreca sie ladnie. Zaslyszalem cos takiego ze mogly zasyfic sie dysze biegu jalowego ale ile w tym prawdy to nie wiem.

 

Ile kosztuje czyszczenie gaznikow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...