Skocz do zawartości

Kranik do paliwa - czy zakręcać w Virago 750 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapytuję jak wyżej :

 

Czy w Virago 750 należy zakręcać kranik paliwa ?

Nie mam instrukcji do mojego moto, a na forum nie znalazłam takiego tematu.

 

Liczę na podpowiedź, ewentualnie wskazówki jak z tym kranikiem postępować .

 

Pozdrawiam,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w Virago 750 opcji zamknięcia kranika. Są 3 pozycje: ON czyli otwarty i ciągnie paliwo z głównego zbiornika, RES czyli jazda na rezerwie i PRI służące do zalania gaźników paliwem gdy są one puste. To jest "kranik podciśnieniowy", poszukaj na forum pod tym hasłem; jest o tym gdzieś, bo ja tak znalazłem kiedyś!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kolego czy w pozycji ON lub RES po zdjeciu wezyka z gazniczka paliwko bedzie kapac - jesli tak to trzeba wymienic mebranki w kranikach bo jak wyzej koledzy pisali sa to kraniki podcisnieniowe i paliwko samoczynnie moze leciec tylko w pozycji PRI.

POZDRAWIAM!

 

[ Dopisane: 30-12-2005, 09:05 ]

Szczesliwego Nowego Roku ZYCZE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kolego

 

No Beatko... ale Ci dogadał! :D

Ale fakt - nie ma pozycji zamknięcia kranika. Jest za to pozycja otwarcia przy wyłączonym silniku.

 

Ps.

Czy to Ty swego czasu pisałaś do mnie odnosnie kupna Virażki?

 

Ps.2

Ja mam instrukcję, więc jeśli chcesz to mogę ja skopiować i Ci wysłać. Chyba że poczekasz do wiosny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszyskim Panom,

 

Męczy mnie ten kranik , bo skoro jest to musi do czegoś służyć.

 

Wypróbuję zaproponowane przez Was sposoby.

 

Rob-Rocki - tak to ja swojego czasu prosiłam Cie o fotkę Virago. Prześlij mi instrukcję - do wiosny niedaleko i jako kobieta musze mieć sprzęt w niezawodnym stanie.

 

Pozdrawiam Was,

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako facet swój sprzęt również utrzymuję w nienagannym stanie :lol: :arrow: :mrgreen: :P

 

A wracając do kranika to jeśli zdjemisz wężyk i nic nie cieknie z kranu tzn ze zaworek jest sprawny i nie musisz sie martwic o zakręcanie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja właśnie wymieniam membrankę u siebie.Tylko, że mimo, że jest pęknięta to paliwo nie ciekło w pozycji "on" po zdjęciu węża.

Więc warto sprawdzić stan membrany.To jest ważny element bo wężyk otwierający jest podłączony do przedniego kolektora między gaźnikiem a głowicą przedniego cylindra.W momencie dziurawej membrany zasysane jest paliwo oprócz z gaźnika to i z kranika.Wtedy świeca się zalewa,gorzej pracuje i więcej pali.

Membrankę dostaniesz w skepie internetowym "Klasa" - cena jakoś ok 85zł.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...