Skocz do zawartości

1/4 mili - co o tym sądzicie?


Rolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli chodzi o mnie to jestem jak najbardziej za. Fakt faktem u nas jeszcze mało popularny, ale to kwestia czasu. Chętnie bym na żywca pooglądał, gdyby tylko była okzaja :evil:

 

pzdr :evil:

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wyścigi amatorskie na 1/4 mili to moim zdaniem są extra.

Koszt organizacji niewielki, dzięki temu startu także. Zero specjalnych przygotowan motocykli, względne bezpieczeństwo....i dużo innych zalet.

Jednak najprzyjemniejsze jest chyba to uczucie gdy 10 letnim motocyklem oficjalnie kopiesz tyłek jakiejś nówencji z salonu...mniam :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

ćwiartka :buttrock: to fajna sprawa, i jak na razie praktycznie dla każdego

kilka razy oglądałem na żywca przy okazji otwarcia sezonu w Bydgoszczy (jest to już stały punkt programu), nawet korciło mnie żeby wziąć udział, ale nie było kategorji w której miałbym szanse na VX-ie :buttrock: ; ale kto wie- może w tym roku się zgłosze do zawodów i zobacze jak to jest po tamtej stronie :twisted:

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt organizacji niewielki' date=' dzięki temu startu także. Zero specjalnych przygotowan motocykli, względne bezpieczeństwo....i dużo innych zalet. [/quote']

No, myślę że Leszek Malgrem by z tobą polemizował.... Wbrew pozorom to wcale nie takie łatwe. Od paru lat w okolicach Szczytna odbywały się nielegalne wyści9gi, a właściwie spotkania motocyklistów. Odbywały się, bo dwa lata temu policja wywaliła w kosmos całą impreze, ale może i dobrze, bo zjeżdzało się coraz więcej drechów w swoich beemach i robiło się coraz bardziej niebezpiecznie.

Od kilku lat Leszek wraz z ludzmi z klubu Biker z Olsztyna organizuje wyścigi na 1/4 mili również dla amatorów, chociaż z roku na rok wyścigi są coraz bardziej profesjonalne. I naprawdę idzie tam masa kasy w przygotowania. Ale kasa to pikuś - o wiele więcej idzie w to pracy ludzkiej.

Wejdz na strone bikera i zobacz. Albo jeszcze lepiej - przyjedz i zobacz. Impreza naprawdę jest O.K. (gdyby jeszcze wywalili gościa który komentuje-byłoby super).

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

kiedy jest to otwarcie sezonu ?

z chęcią bym wystartował w 2006 r.

tradycyjnie pierwszego maja' date=' na pewno bliżej tej daty dowiem się jakichś szczegułów :buttrock:

 

zajrzyj też na stronke http://www.motodawcy.com może znajdziesz tam coś ciekawego dla siebie :buttrock:

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na strone bikera i zobacz. Albo jeszcze lepiej - przyjedz i zobacz. Impreza naprawdę jest O.K. (gdyby jeszcze wywalili gościa który komentuje-byłoby super).

POZDRAWIAM

 

Dzięki za zaproszenie Barnaby ale niepotrzebne bo pojawiam tam się regularnie a w roku bieżącym nawet startowałem 8)

Organizować nie organizuję ale na chłopski rozum nie wygląda to na przedsięwzięcie pochłaniające niewiadomo jakie fundusze

Byłoby jeszcze lepiej gdyby więcej osób startowało, w końcu 25zł za start to nie jest majątek. Naprawdę jak patrzyłem na te gixery a w szczególności moje marzenie 954 stojące na parkingu bez numerów startowych to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać... :roll: Nawet podszedłem żeby się zapytać czemu chłopaki nie startują....i co usłyszałem...."za drogo, w baku pusto" :)

A co do pana komentatora to wypowiadać się nie będę bo brzydko o kimś mówić nie wypada za jego plecami...

No cóż, jednak w tym roku zostaliśmy poinformowani że wyścigi w Szymanach dobiegły końca i wszyscy będą się starać zorganizować imprezę gdzie indziej w okolicy. Nawet organizatorzy zapewnili nas że otrzymamy sms z informacją o miejscu i czasie...zobaczymy jak się wywiążą z umowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bezrybiu i rak ryba... jesli w POlsce pomijając tor POznań nie ma w ogóle żadnych imprez z udziałem motocykli sportowych to dobrze że chociaz "ćwiartka" jest... zawsze to miło popatrzeć i posłuchać jęczące rzędówki na odcięciu... żal tylko że brak bardziej ambitnych imprez... no ale powód oczywisty brak torów a i nastawinie lokalnych władz do motocyklistów jest jakie jest...(czyli najlepiej żeby ich wystrzelać i zakopać)

w tych warunkach dobrze że i "ćwiartki" ktoś organizuje... a zobaczcie że Irlandczcy i Brytole ścigają się na normalnych drogach publicznych... i mają przyzwolenie władz na to i jeszcze robią na tym duże pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irlandczcy i Brytole ścigają się na normalnych drogach publicznych

no, powiem ci że niekoniecznie chciałbym ścigać się po polskich drogach publicznych.....

A co do pana komentatora to wypowiadać się nie będę bo brzydko o kimś mówić nie wypada za jego plecami...

nikt nie mówi za plecami. to forum publiczne. no i przecież "prawdziwa cnota krytyk się nie boi", prawda?

a tak serio: gość jest beznadziejny. niedość że często nie ma pojęcia o pojazdach, które startują, to jego monotonny sposób mówienia usypia po 5 min. nie wiem dlaczego, ale przypomina mi sposób mówienia kubicy gdy komentuje wyścigi f1 na tv4..... z całym szacunkiem dla kubicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej,

wyścig po polskich drogach to by było coś. Szczytno-Olsztyn-Morąg :D) nawet śp Joey Dunlop by chyba wymiękł. Na każdym drzewie poobdzierana kora, na wielu krzyżyk, albo inna pamiątka ...

... ale zakręty mioooodzio. Moja ulubiona droga. Ale ścigać bym się tam bał...

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzielisci filmy z drogowych wyscigow z Irlandii...pomykaja tam po takich waskich drogach ze szok a i nawierzchnia nie zawsze jest gladka jak stol bilardowy... ale pomijajac drogi..wyspiarze maja zajoba na punkcie motocykli od dziesiecioleci....u nas niestety motocyklistow uwaza sie za wykolejencow i bande debili...i sporo wody w Wisle (a jeszcze wiecej w Biebrzy) uplynie zanim to sie zmieni...a moze sie wogole nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...