Skocz do zawartości

Opłaty rejestracyjne w 2006 ??


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Kierowcy zapłacą mniej za kartę pojazdu

Opłata za wydanie karty pojazdu, rejestrowanego w Polsce po raz pierwszy, ma zostać od 15 kwietnia obniżona z 500 zł do 75 zł -dowiedziała się agencja PAP w piątek w ministerstwie transportu i budownictwa.

Obniżka opłaty jest skutkiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 17 stycznia tego roku. Trybunał orzekł wówczas, że przepis określający na 500 zł wysokość opłaty za wydanie karty pojazdu rejestrowanego w Polsce po raz pierwszy jest niezgodny z konstytucją i prawem o ruchu drogowym.

T. K.

 

Źródło: PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kierowcy zapłacą mniej za kartę pojazdu

Opłata za wydanie karty pojazdu' date=' rejestrowanego w Polsce po raz pierwszy, ma zostać od 15 kwietnia obniżona z 500 zł do 75 zł -dowiedziała się agencja PAP w piątek w ministerstwie transportu i budownictwa.

[/quote']

Whow 8O ! No nareszcie może ktoś podejmie decyzję. Czyli wiosna przyjdzie w tym roku 15 kwietnia :-).

 

[ Dopisane: 17-03-2006, 15:43 ]

Potwierdziło się: http://biznes.onet.pl/0,1279989,wiadomosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już potwierdzone, że wchodzi 15 kwietnie :D Wreszcie będzie można zarejestrować sprowadzony sprzęt za ludzkie pieniądze.

 

Tak jeszcze troche zbaczając z tematu mam pytanie. Czy jak kupię od kogoś sprowadzony motocykl, który nie był jeszcze rejestrowany w kraju, to muszę to gdzieś zgłosić, czy mogę odczekać do 15 kwietnia i wtedy zaczynać cały cyrk związany z rejestracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze troche zbaczając z tematu mam pytanie. Czy jak kupię od kogoś sprowadzony motocykl, który nie był jeszcze rejestrowany w kraju, to muszę to gdzieś zgłosić, czy mogę odczekać do 15 kwietnia i wtedy zaczynać cały cyrk związany z rejestracją?

Z tego co czytałem na tym forum i pl.rec.motocykle to zgłaszać nie musisz. Sam stoję przed takim problemem i czekam na 15 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wecie jakie dokumety sa potrzebne do US ??

 

-umowa kupna sprzedazy(przetlumaczona lub dwujezyczna)

-tlumaczenie briefu, wymeldowania i oryginaly

-vat 25

-przeglad

-no i dokument stwierdzajacy tozsamosc

-KASA ;)

 

Pamietajcie zeby już teraz sie zapisywac/rezerwowac godziny bo bedzie mega wypelnienie wszytkich godzin.Wiele ludzi na to czekalo.Do tego po za motocyklami przepis tyczy sie tez samochodow tak wiec do dzieła!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu mam pytanie nie na temat :lol: Sory za spamowanie, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Jako, że najprawdopodobniej niedługo nabędę motocykl sprowadzony do Polski, bardzo proszę, napiszcie mi jakie dokumenty muszą być do sprzedawanego pojazdu? Ja nie mam o tym zielonego pojęcia, bo nigdy nie kupowałem motocykla sprowadzonego, a nie chcę żeby mnie sprzedawca w bambuko zrobił.

Wiem, że chyba brief, dowód wyrejestrowania, czyli ten abmeldung i coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że najprawdopodobniej niedługo nabędę motocykl sprowadzony do Polski, bardzo proszę, napiszcie mi jakie dokumenty muszą być do sprzedawanego pojazdu? Ja nie mam o tym zielonego pojęcia, bo nigdy nie kupowałem motocykla sprowadzonego, a nie chcę żeby mnie sprzedawca w bambuko zrobił.  

Wiem, że chyba brief, dowód wyrejestrowania, czyli ten abmeldung i coś jeszcze?

 

To co wymieniłes.

-Umowe mozesz napisac sam w duch jezykach jednoczesnie.Jak chcesz to moge na na priv wyslac taka jak ja sporzadzilam.

-W niektórych Landach nie dostaje się dowodu wyrejestrowania tylko "pieczątkę" (ktora jest wbita do dowodu rejestracyjnego)gdzie jest napisane ze pojazd zostal wyrejestrowany.Tak wiec nie bądz przerażony jesli niemiec powie ci "Stary u nas tego nie dają"

-Czyli suma sumarum trzy dokumenty:Fahrzeugschein(dowód rejestracyjny), Fahrzeugbrief(karta pojazdu),Umowa kupna

 

Pozdrawiam i jak cos to pisz na gadu do mnie to wiecej ci powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...