Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, spróbuję powalczyć. Problem z tym, że na parkingu nie za bardzo mam jak postawić motocykl prosto, przy okazji majstrując przy śrubach. Ale wszak potrzeba jest matką wynalazków.

 

P.S. Okazało się, że przeoczyłem jeszcze jedną śrubę przy dokręcaniu - dolną od osłony tuż nad podstawką. Szczęśliwego znalazcę proszę o zwrot ;) Całe szczęście górna trzyma dobrze... Trzeba się będzie rozejrzeć na mieście za nową.

 

P.P.S. Coś mi się wydaje, że po miesiącu obcowania z tą bestią będę mógł napisać doktorat ze składania Jinluna ;) Wysoki poziom trudności wybrałem na pierwszy motocykl - i dobrze, w końcu "twardym trza być, nie miętkim" :)

 

- kuferki boczne mają straszne luzy po zamknięciu, klapka lata jak (no comment)

 

Te chińskie "kuferki" to obraza wyrazu "kuferek" - jak tylko moja szacowna małżonka zatwierdzi wydatek (ach te żony :wink: ) wymienię je na skórzane.

 

Więc z wielką frajdą oświadczam Wam, że już jestem z Wami, nie tylko duchem smile.gif

 

Witaj w gronie chińskich twardzieli :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, spróbuję powalczyć. Problem z tym, że na parkingu nie za bardzo mam jak postawić motocykl prosto, przy okazji majstrując przy śrubach. Ale wszak potrzeba jest matką wynalazków.

 

Ale moto wcale nie musi stać prosto :)... weź młotek klucz nr 13 i 19 i 17 ;) wszystko co potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kuferków to nie wlewałem wody co by sprawdzi ;) hehe... są troche weższe od standardowych..

 

Chciał bym wiedzieć w litrach bo tu http://www.motocykle.katowice.pl/ są jakieś 21 litrowe. Pojemność zawsze się podaje w jednostkach objętości - litry albo cm3. Te minikuferki od chińczyków mmi się nie podobają za małe są. Dlatego wolę nawet dokupic inne. Może w instrukcji macie?

Edytowane przez arkads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam jinluna 150 (prawie 3000 km, na razie bezawaryjnie), czy wiecie może jak poprawić oświetlenie? w nocy przedni reflektor nie do końca się sprawdza. wymiana żarówki? czy nowy reflektor? czy ktoś może zmieniał plastikowe kufry na skórzane? szukam pojemnych, niedrogich i oczywiście pasujących do JL. pozdrawiam, maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie może jak poprawić oświetlenie? w nocy przedni reflektor nie do końca się sprawdza. wymiana żarówki? czy nowy reflektor? czy do JL. pozdrawiam, maciej

Wymiana żarówki na mocniejszą może spowodować, że zacznie Ci się topić odblask lampy.

Najlepiej kupić wkład metalowo szklany o tej samej średnicy i zamontować.

Podobno z Ursusa C330 pasuje. :smile: i jest niedrogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może lepiej nowy reflektor, porządny, aluminiowy, motor będzie się lepiej prezentował, plastikowe oświetlenie w JL wygląda tak sobie

maciej

Moze i w 150 jakoś jest gówniana ale w 250 nie narzekam, reflektor wygląda dobrze.. to że świeci kiepsko nadrabiam reflektorami.. a od ursusa pasuje wiec wystarczy sama szyba, nawet nie koniecznie wkład metalowy.. :flesje:

 

Co do chromowni to jest na wroniej 57(koło ul żelaznej) a nr telefonu 502375246 Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i w 150 jakoś jest gówniana ale w 250 nie narzekam, reflektor wygląda dobrze..

 

w 150 lampy są jakie są, planuję wymianę przedniego reflektora i kierunkowskazów. gdzie mogę dostać lampy i kierunki do JL? czy kierunki powinny być na gumowej szyjce, czy mogą być sztywne?

tunniungował ktoś jinluna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i w 150 jakoś jest gówniana ale w 250 nie narzekam, reflektor wygląda dobrze.. to że świeci kiepsko nadrabiam reflektorami..

Ja ograniczyłem się do ustawienia tak by światło padało optymalnie i jest nieźle. Tylko w nocy jak droga mokra i czarna przydałoby się więcej luksów.

 

czy kierunki powinny być na gumowej szyjce, czy mogą być sztywne?

Mogą być na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i w 150 jakoś jest gówniana ale w 250 nie narzekam, reflektor wygląda dobrze..

 

w 150 lampy są jakie są, planuję wymianę przedniego reflektora i kierunkowskazów. gdzie mogę dostać lampy i kierunki do JL? czy kierunki powinny być na gumowej szyjce, czy mogą być sztywne?

tunniungował ktoś jinluna?

A co masz na myśli mówiac tuning ??.. wszyscy z nas coś pozmieniali wiec odpowiedź chyba TAK.. no chyba ze przez tunig rozumiesz tylko lepsze osiągi

 

A lampy orginalne do jinluna w aso chełpżyńska.. gdzieś 70zł para z przesyłką

 

Mogą być na sztywno.

 

Ale chyba sie z tobą luca nie zgodze... na warszawskie drogi to ja bym jednak proponował na gumowej. Wiem co sie dzieje z całym moto po tych dziurach... nie uwieżycie ale tablica rejestracyjna mi pekła i kleiłem żywicą.

Edytowane przez overkill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że co ?? przegląd gwarancyjny płatny ? a w zyciu na nic takiego sie nie zgadzaj

No nie tak całkiem, to przegląd a nie naprawa gwarancyjna. Wszystko jednak zależy od umowy ze sprzedawcą. Są nieliczni, którzy oferują przegląd gwarancyjny za free, ale to tylko nieliczni.

Jak nowe autko kupujesz to też by nie stracić gwarancji musisz jeździć na przeglądy i słono za nie płacić. Weźmy taką Toyotę, 2500zł nie twoje. Takie zło konieczne, najlepiej upewnić się u sprzedawcy co do płacenia.

Trzy lata temu też za pierwszy przegląd i wymianę oleju chcieli 150zł i, że miałem dobry kontakt z przedstawicielem wbił mi pieczątkę w kartę gwarancyjną a ja sobie sam zrobiłem co trzeba.

 

Jedyne co to możesz się upierać, że chcesz być przy tym w trosce o swój sprzęt i zobaczysz jak to się robi.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też miałem pomysły wymiany tego i owego i zmiany w wyglądzie zewnętrznym.

Biorąc pod uwagę koszty i nieawaryjność tychże elementów, postanowiłem doinwestować w elementy, których jeszcze nie mam albo poprawiają parametry jazdy, jak zębatka, szybka, lightbary /jeszcze w planie/ czy chociażby poprawiania wydajności gaźników. Jeszcze kolektory ssące, jak kiedyś pisałem, MASAKRA! Poszukam w necie oryginalnych z Hondy 250 albo Suzuki 250 i wymienię, bo te obenie zamontowane pewnie źle wpływają na wydajność silnika w stosunku do spalania.

 

A tak poza tym, temat rozwija się pięknie! :cool:

Myślę, że już zakasowaliśmy "oryginalne" forum kingwaya :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że już zakasowaliśmy "oryginalne" forum kingwaya :evil:

 

 

Forum Kingwaya to ZŁO - usuwają tam wszelkie niewygodne posty, poza tym łatwiej było mi rozgryźć ten jeden temat na raty niż przebijać się w sztucznie utworzonym gąszczu kategorii na ich forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...