Skocz do zawartości

SHL M17 Gazela - posiadacze


macbrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gazele zaczęto projektować w 1963 roku ( nie chodzi mi o pierwsze MZ ES bo te powstały już w 1956 roku ale o te późniejsze "kwadratowe") A co do produkcji to Gazele zaczęto produkować w sierpniu 1968 roku a skończono w czerwcu 1970 to nawet 2 pełnych lat nie ma .

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pozostane przy swoim w kwestii stylistyki gazeli.Byla wzorowana na zachodnich konstrukcjach tak jak np junak-stylistyka podobna do motocykli angielskich czy m-04 praktycznie skopiowana z dkw.Co do czasu produkcji to masz rarcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to logiczne ze nowy motocykl stylizuje sie na coś co sie podoba... jednak wprowadza sie pewne smaczki i wyrużnienia...

Do dziś jest to aktualne popatrzcie na nowe modele samochodów, motocykli, skuterów. Jednak Gazela była wcześniej od ES/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, ze polska wtedy nadazała za modą, a nawet jak się okazuje tworzyła nowe tedy które potem przechwytywali inni(tak wywnioskowałem jesli gazella była produkowana wczesniej od MZ), Wtedy była jakas róznorodnosc w motocyklach, a teraz nikt nie rozróznia tej chinskiej/koreanskiej i skośnookiej masówki, która jest na gwał ściągana do polski-a po co?? Pewnie po to zeby się psuł tylko. Już miałem chinskiego mini choppera i wiem co do za dziadostwo, w życiu już nie kupie chinskiego motocykla, nie ma to jak polskie stare, pożadne maszynki, Mam SHLM06T Sprawuje się super bez wiekszych remontów działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko w kwestji silnika, karoseria to jak najbardziej własna koncepcja. chyba że o czymś nie wiem :icon_razz:

Oczywiscie wizualnie m-04 rozni sie od dekawki ale zalozenia konstrukcyjne w nadwoziu sa takie same jak w motocyklu niemieckim-sztywny tyl, trapez z przodu, siodlo resorowane na sprezynach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o tym kopiowaniu i ściąganiu, to jak już bartek20 BSA A65 napisał:

hehe te załżenia są takie jak praktycznie wszystkich motocyklach małej pojemności produkowanych przed 1939r. z resztą dwk były robione od 1940 roku a koncepcja SHL 04 sięga przedwojennej SHL 98.

 

A jeśli chodzi o trendy to bardzo ciekawie przedstawiało się to na przykładzie właśnie SHL i Niemickich firm DKW - MZ.

 

Bardzo dobrym przykład są SHL M11 i DKW RT175VS motocykle są bardzo podobne od strony stylizacji oraz rozwiązań technicznych np. zawieszenia itp.

Kolejny przykład Gazela i MZ Trophy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o tym kopiowaniu i ściąganiu, to jak już bartek20 BSA A65 napisał:

 

 

A jeśli chodzi o trendy to bardzo ciekawie przedstawiało się to na przykładzie właśnie SHL i Niemickich firm DKW - MZ.

 

Bardzo dobrym przykład są SHL M11 i DKW RT175VS motocykle są bardzo podobne od strony stylizacji oraz rozwiązań technicznych np. zawieszenia itp.

Kolejny przykład Gazela i MZ Trophy...

 

albo GSXR i R1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!

Dawno nie byłem na forum :D Czas zacząć od nowa. Też mam u siebie w garażu gazelkę :) Odziedziczyłem po kuzynie za free :D :D naprawde to super sprzecik ale czeka mnie duzo pracy....

 

Posiadam katalog części do Gazeli na płytce CD:) Mam jeszcze oryginalna instrukcję obsługi motocykla.

 

odrazu powiem ze byłbym bardzo wdzięczny gdybyś gdzies zupował mi to albo zrobił aukcje na allegro i wysłał poczta :( bedzie mi to bardzo potrzebne bo chce swoja shl doprowadzic do takiego stanu jak twoja!! bo jest naprawde piekna gratuluje !! widac ze kawał roboty odwaliłes

 

a wiec prosze koledzy o pomoc...szukam prawej manetki (ta od gazu) bo moja sie zepsuła niby działa ale czasem blokuje ją....a tak wogole jak u was w gazeli wyglada manetka gazu?? bo ta moja jest tak ze w kierownicy dziura jest i tam a takei "trojkaciki jakby i one sie rozsuwaja po prowadzeniu ktore jest w manetce i wtedy linke ciągna...jeszcze musze kupic pare rzeczy jak macie namiary na jakies sklepy z czesciami silnikowymi do gazeli prosze dajcie znac ! takze wczoraj po prawie 8 miesiacach przerwy odpaliłem swoja gazelke i mnie ruszyło zeby ja odremontowac :crossy: czekam na pomoc.pozdroo dla wszystkich gazelomaniaków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gazela, to motocykl, który prędzej czy później kupię.

Kumple śmieją się ze mnie, że szpetne to aż strach...

Mój Dziadek był jednym ze szczęśliwców, którzy "dostali" do testowania serię "informacyjną" tegoż motocykla. Opowiadał, że nie było "Dziołchy we wsi" co by na Gazelę nie leciała ;)

P.S.

Do tej pory mam ( u Dziadka - to jest...Dziadek ma :) ) zestaw narzędzi do gazeli. Wszystko w "ładnych plastykowych puzderkach" z logo SHL

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...