Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie:)

 

Mam takie pytanie do posiadaczy mtx 80 (powietrze):

Jakie powinny byc wolne obroty w mtx 80, zastanawiam sie czy powinny ciut przekraczac 2tys czy byc ponizej 2 tys. pomózcie bo cos niemoge go wyregulowac:(

Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

 

Mam takie pytanie do posiadaczy mtx 80 (powietrze):

Jakie powinny byc wolne obroty w mtx 80, zastanawiam sie czy powinny ciut przekraczac 2tys czy byc ponizej 2 tys. pomózcie bo cos niemoge go wyregulowac:(

Z góry dziekuję

 

 

 

Ustaw je poprostu tak najniżej żeby ci płynnie , równo chodził i nie gasł. Jak masz kontrolke od ładowania to zwróć uwage na to żeby się nie świeciła gdy moto chodzi na tych wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja sie troche dziwie, poniewaz umiem bez prolemu regulowac wolne obroty, tylko ze jak motor chodzi stabilnie na 2,5 tys i odkrecam troche na przepustnicy zeby te obroty zmniejszyc, to jak juz zejdzie ciut ponizej 2,5 tys to odrazu spada do 1,5 a póniej jak jest dobrze rozgrzany to gasnie.

 

Dlatego zastanawiem sie czy zostawic go na 2,5 ale według mnie to za duzo jak na wolne obroty?

I niemoge go ustawic na 2tys bo wtedy chodzi najmniej spokojnie albo wzrasata albo spada do 1,5?

Śrube mieszanki reguluje stopniowo az do momentu kiedy oborty przestają wzrastac:)

 

A mógł by mi ktos powiedzeci na ile uwas są ustawione wolne oborty?

I czy ten nagły spadek z 2,5tys do 1,5 to moze byc winą popekanych pierscieni(nie sugeruje ze mam popekane)?

 

Co do poprzednij odpowiedzi, bardzo dziekuje i musze stwierdzic ze niestety niemam tej kontrolki:)

i chciał bym jeszcze dodac ze jak motor nie jest fest rozgrzany to jakos te obroty sie utrzymuja i chodzi spokojnie jednak po dłuzszej zezdzie całkeim są rozregulowane bo gasnie, niewiem jak sie juz zato zabrac.

pomocy

Edytowane przez KrukersRadek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaka najwieksza zebatka jest dostepna w sprzedazy albo od czego mozna taka podpasowac do

mtxa 80 chlodzonoego ciecza rok 94'. Jezeli chodzi o okielznywanie motorkow to nie ma sie czego bac przy 200 odkrecasz tylko mniej gazu. Ja osobiscie przesiadlem sie z jawki 50 na mtxa 80 to tylko przez pierwsze 3 dni sie zaznajamialem ze sprzetem i wono jezdzilem, a potem juz po garach i po okolo miechu to juz mi mocy zaczelo brakowac. Wiec razdze kupowac wieksze pojemnosci bo na 80 to tylko wyrzucanie kasy w bloto. Sam chce kupic teraz 250 ale tez zastanawiam sie na 500 zeby nie zmnieniac za chwile moto i miec co odkrecic :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakies 165 wzrostu, nie jezdzilem zadna krosowka, ale jezdzilem motorynke i wska w terenie. dzisiaj bylem zobaczyc ta honde mtx wsiadlem na nia i ledwo dotykalem ziemi jezdzilem troche po podworku i wyjechalem na droge wrzucielem 1 i maksymalny gaz , myslem ze spadne z tego motóra jeszcze nigdy sie tak nie czulem. mial koles jeszcze taka 50 to trialu wiec dal mi zebym sobie porowna moc i moze ta 50 byla troche slaba, ale jednak chyba zaczne od jakies yamahydt 50 moze 80. mam jeszcze jenda pytanie ile dawac za taka yamahe dt 50 bez papierow robiony szlif i dany nowy tlok jeszcze nie dotarta i co stala kilka lat w garazu rok to gdzie poczatki lat 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golab. Pod zadnym pozorem nie bierz 50 to jest syf jakich malo i czesci nie ma. Kupuj minimum ta 80 jak sie wiecej biosz, ale ja mowie jak bedziesz umial stopniowo odkrecac gaz to nawet na 250 pojezdzisz. za pierwszym razem tesz mi sie zdawalo ze mtx 80 to taka super hiper maszyna i ma w ciul mocy, a tu lipa niedawno wymienilem tlok u mnie bo po 2 miechach tak ja zajedzilem. Oczywiszcie dotarta byla na 101%.

Wiec nie masz sie co zastanawiac tylko wsiadaj na 80 i rura w las.

 

 

To chlopaki jak z tymi zebatkami jaka jest dostepna najwieksza do mtxa 94 rok HD09, albo od czego mozna taka podpasowac tylko zeby miala 50 zebow lub wiecej. Bo z tego co patrze w larssonie to jest max 45 do mojego moto. :banghead:

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golab. Pod zadnym pozorem nie bierz 50 to jest syf jakich malo i czesci nie ma. Kupuj minimum ta 80 jak sie wiecej biosz, ale ja mowie jak bedziesz umial stopniowo odkrecac gaz to nawet na 250 pojezdzisz. za pierwszym razem tesz mi sie zdawalo ze mtx 80 to taka super hiper maszyna i ma w ciul mocy, a tu lipa niedawno wymienilem tlok u mnie bo po 2 miechach tak ja zajedzilem. Oczywiszcie dotarta byla na 101%.

Wiec nie masz sie co zastanawiac tylko wsiadaj na 80 i rura w las.

Gołąb, Dexxam ma racje, jeśli dobrze nauczysz się jeździć na 80-ce to po pewnym czasie będziesz odczuwał ,,brak'' mocy. :biggrin:

Pozdro

Edytowane przez Nero13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki wielkie. Ta zebatke na allegro juz widzialem ale aukcja sie zakonczyla i slad po niej zaginol a tu prosze jest znowu ;D

 

 

a tak wogole to po ile jest wysylka w tym sklepie "KLASA" bo sie na stronce nie moge doszukac

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexxam chodziło ci o Sklep Motocyklowy?

Z tego co wiem to jest chyba tylko przesyłka kurierem cena coś ok. 20 zł.

PS. Widzę, że jesteś z CK, z jakiego osiedla? Bo w najbliższym czasie mam zamiar kupić jakiegoś enduraka (sygnatura poniżej), i może gdzieś byśmy wspólnie pośmigali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja to z uroczyska. mozna wspolnie gdzies smignac ale w gre wchodza tylko lasy na bukowce i okolicach bo wiesz moto mam nie zarejestrowane,a tam wlasnie stoi u rodzinki w garazu :wink: a tak to nie ma problemu zaleje wachy i dluga. A ty z jakiego osiedla jestes??

 

 

a tak zeby nie bylo offtopa to kupowac do mojego zloma czyli mtx'a wzmacniany lancuch?

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile ten łańcuch, z jakiej firmy, jaka cena i czy ten twój stary jest bardzo wyciągnięty?

PS. Ja jestem z Dymin. Wiesz gdzie to jest?

Pozdro

TEN POST PISAł NERO13

Edytowane przez Marker15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dyminy tam niedaleko wlasnie mam motor ;D bo na bukowce sobie stoi. Wogole ma ktos w Kielcach pozyczyc sciagacz do magneta do mtxa albo gdzie moge taki kupic. Domowymi sposobami boje sie sciagnac bo z tego co patrzylem to tak probuje cos ruszyc to sie wal moze skrzywic. Jezeli natomiast chodzi o lancuch to tani potrzebuje na dzien dzisiejszy bo kupilem ta zebatke 53 zeby i moj stary jest za krotki ;/

 

nero13 masz moje gg 1881660 jak by cos to wal :lalag:

Edytowane przez dexxam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...