Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Ile oleju wlać do skrzyni w MTX 80 (ciecz) ???

Masz srubke-miarke nad deklem przy doplywie cieczy z chlodnicy. Odkrec ja i lej do momentu az nie wypluje ci tamtedy oleju. W mojej nie ma zadnej wartosci na deklu i wiem ze zdaza sie to czesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem Strasznym Nowicjuszem. Na Mechanice nie znam sie prawie wogule(wczoraj Kupilem Motor Honde MTX 80 hd 06) i Kumpel chcialby w nim pogrzebac tylko ze nigdy nie robil przy zadnej hondzie.Czy Macie Moze Schemat Silnika(co jak i gdzie wlozyc:P)

Edytowane przez Kozalol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie co do motocykla honda mtx 80, kupiłem taki pare dni temu i poprzedni własciciel przy sprzedazy powiedzial mi ze gdy bede ją odpalał rano to mam po odpaleniu zostawic motor na wolnych obrotach na 2 minutki zeby sie rozgrzał, bo jak bede od razu jechał to sie cos moze stac.

czy to jest normalne w tych motorach? czy to poprostu tylko mój wymaga czegos takiego i czy to jest jakas wada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do motocykla honda mtx 80, kupiłem taki pare dni temu i poprzedni własciciel przy sprzedazy powiedzial mi ze gdy bede ją odpalał rano to mam po odpaleniu zostawic motor na wolnych obrotach na 2 minutki zeby sie rozgrzał, bo jak bede od razu jechał to sie cos moze stac.

czy to jest normalne w tych motorach? czy to poprostu tylko mój wymaga czegos takiego i czy to jest jakas wada?

 

 

To jest normalne każdy motor należy rozgrzać przed jazda chyba żę chcesz się szybko pozbyć pierścionkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam taką otóż sprawę, robie prawko i w przyszłym sezonie myśle o czymś do jazdy troche po asfalcie a

troche po bezdrożach (więcej po asfalcie) i myślałem nad kupnem mtx 125, jeździł ktoś może po asfalcie ??

interesują mnie osiągi, prędkość podróżna, no i jak coś jak się tym jeździ w dalsze trasy, solo lub z pasażerem, spalanie no i oczywiście czy podczas jakiegoś podjazdu pod ręką nie brakuje wiadomo czego :)

z góry dzięki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taką otóż sprawę, robie prawko i w przyszłym sezonie myśle o czymś do jazdy troche po asfalcie a

troche po bezdrożach (więcej po asfalcie) i myślałem nad kupnem mtx 125, jeździł ktoś może po asfalcie ??

interesują mnie osiągi, prędkość podróżna, no i jak coś jak się tym jeździ w dalsze trasy, solo lub z pasażerem, spalanie no i oczywiście czy podczas jakiegoś podjazdu pod ręką nie brakuje wiadomo czego :)

z góry dzięki pzdr

Miałem MTX 125R z 86r i to był poprostu mega fajny motocykl :biggrin: Jak go docierałem (a zrobiłem docierając 1500km- pedantyzm) to jezdziłem po asfalcie i to własnie nawet w dalsze trasy i poprostu jezdziło sie swietnie. Jak juz moto było dotarte a nadal jeszcze na gumach szosowych (oczywiście tylkona czas docierania dopuściłem sie tej profanacji :D ) to spokojnie lecił 125km/h natomiast taka naprawde fajna i nie meczaca silnika predkość podrózna to 70-80km/h. Potem jak sie przesiadałem na wyczynowe motocykle to skonczył sie ten wspaniały komfort jazdy po ulicy :biggrin: Z pasazerem juz nie jest tak rózowo bo jednak to czuć pod górki (pod naprawde strome aswaltowe oczywiscie podjazy w dwie osoby moto idzie spokojnie na 3 biegu) no ale wiadomoze w dwójkę zasze razniej :biggrin: spalanie to na trasie tak kolo 4,5l/100km tatomiast w terenie 7,5-8l. przyspieszenie od 0-50km/h (bo do setki nie ma sensu :flesje: ) to 5s.

Z tym ze ja miałem przelotową końcówkę ARROW która zdziałała niesamowite cuda z mocą motocykla bo kręcił sie jak zadem MTX :flesje: W zasadzie dalej ta honda zalegami w piwnicy (wypolerowana i dopieszczona).

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czym są pąpowane amorki w mtx-sie 125 z przodu?

Powietrzem??!!?? :) normalnie sie to pompka pompuje ale nie nalezy tego robic bo to jest delikatnie mowiac pic na wode bo to nie sa gazowe amorki i nie mozna tam naprac np 12 atmosfer tylko tam sie pompuje 0,3 atmosfery czyli około 1 ruch pompką. Więcej nie wolno bo zniszczysz uszczelniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrzem??!!?? :) normalnie sie to pompka pompuje ale nie nalezy tego robic bo to jest delikatnie mowiac pic na wode bo to nie sa gazowe amorki i nie mozna tam naprac np 12 atmosfer tylko tam sie pompuje 0,3 atmosfery czyli około 1 ruch pompką. Więcej nie wolno bo zniszczysz uszczelniacze.

 

 

A le jak ja nacisne na te wętle koło kiery to leci taki niby gaz :evil: (przynajmiej tak śmierdzi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...