Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam pytanie posidam honde mt 50 s ad01 z silnikiem hondy mt 80s ad02e i nie wiem na ile V jest tutaj elektryka. Aktualnie swiatla mam z cewki krora laduje akumulator,swiatlo sa bezposrednio pod nia podpiete,jednak chce zalozyc akusia, Bo teraz musze pobierac okolo 180w 12v zeby mi nie palilo zarowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to bylo takie latwe to bym juz wiedzial ile v ma moja instalaja. jednak miernik z wyswietlaczem lcd wariuje, A miernik ze wskazowka nic nie pokazuje,sprtawdzalem go na aku z auta to pokazuje cos kolo 13v jednak jak podlacze pod moja instalacje to nie pokazuje nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Honde MTX 80 z 84.r i mam problem otóż nie chce odpalac z kopa dopiero odpali z popychu gdy już odpali to zaczyna się mulic i jak dam gazu na maxa to zaczyna z rury wydechowej pluc czarnym spalonym olejem gdy już trochę nim pojadę to jest ok i normalnie potem gdy go zgaszę i chcę go odpalic to znowu to samo się dzieje gdy odkręciłem świecę to była cała czarna.

 

Może mi ktoś pomuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to bylo takie latwe to bym juz wiedzial ile v ma moja instalaja

 

na złym zakresie masz miernik........w samochodzie napięcie na akumulatorze mierzy sie na zakresie prad stały czyli DC w instalcji motocykla mierzysz na zakresie AC i tyle..............jak ustawisz zakres DC i podepniesz do motocykla to nic ci nie pokaże........

 

:icon_arrow: KABV

 

masz dozownik ?? albo za dużo oleju albo za bogata mieszanka

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! powiedzcie mi czemu mi moto nie jezdzi na wysokich obrotach?? tzn chodzi tylko na postoju! moge wtedy z niego wycisnac ile chce na obrotomierzu ale podczas jazdy dusi sie..nie idzie wcale wlasnie na wysokich obrotach !! :banghead: na malych smiga!! co to moze byc?? :icon_question:

 

 

 

 

i ponawiam pytanko co do dozownika... jak go ustawic wyregulowac zeby ta mieszanka byla ok???? :icon_question:

Edytowane przez Loook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozownika nie mam leje bezpośrednio do baku olej.Ale wczoraj odkręciłem wydech to z wydechu lało się paliwo kiedy bez tłumika zacząłem go próbować odpalić to pryskało mi paliwem i tez nie odpalił coś za dużo paliwa mi daje jeżeli to coś z gaźnikiem to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pryskało mi paliwem i tez nie odpalił coś za dużo paliwa mi daje jeżeli to coś z gaźnikiem to co?

 

-topi sie pływak

-zaworek iglicowy przepuszcza

-zbyt wysoki poziom paliwa w komorze pływakowej

-pływak sie zaciął

 

co to moze byc?? icon_question.gif

 

wszystko :D kolor świecy prawdę ci powie pewno żle wyregulowany gaźnik

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! powiedzcie mi czemu mi moto nie jezdzi na wysokich obrotach?? tzn chodzi tylko na postoju! moge wtedy z niego wycisnac ile chce na obrotomierzu ale podczas jazdy dusi sie..nie idzie wcale wlasnie na wysokich obrotach !! :banghead: na malych smiga!! co to moze byc?? :icon_question:

i ponawiam pytanko co do dozownika... jak go ustawic wyregulowac zeby ta mieszanka byla ok???? :icon_question:

 

 

moze ktos mi odpowiedziec jesli zna temat problemu??????POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi odpowiedziec jesli zna temat problemu??????POMOCY!

 

możesz wykazać minimum dobrej woli ??

 

mechanika jest skomplikowaną dziedziną nikt ci nie poda na tacy odpowiedzi, jeszcze przez internet więc nie spamuj niepotrzebnie, weź klucz 21 wykręć świece i zobacz jaki ma kolor i będziemy szukać dalej.......kurde ci ludzie dzisiaj tacy leniwi że aż szok :icon_rolleyes: ja rozumiem że są motocykle trudne w serwisowaniu ale świece w mtxie odkręca sie w kilka minut i nie trzeba nic demonotwać taki problem ją obejrzeć jaki ma kolor ??

 

jakbyś jeszcze łaskawie podał wiecej szczegółow.....powietrzak czy ciecz ?? to stało sie nagle czy cos grzebałeś ???

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie bardzo grzebalem!! wymienilem tylko swiece na ngk i modul zaplonowy na orginal bo mialem zamiennik! motor jest chlodzony powietrzem..a co do leniwosci to mylisz sie!! czasem brak mi czasu bo jestem zapracowany i dlatego takie pytanie na tym forum bo moze sa tu ludzie ktorzy znaja sie na tym i mi cos podpowiedza..dodam ze motor ladnie idzie i wkreca sie na obroty jak trzymam ssanie!! wtedy idzie jak marzenie!! moze za malo paliwa dostaje?? moze tak byc??co moge zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simer od magneta??a co on ma wspolnego z obrotami i wkrecaniem sie moto na wysokie obroty??

 

Widać kolego że nie masz dużego doświadczenia w naprawianiu motocykla.

Jeśli będzie walnięty simmering od strony magneta, to będzie uciekać kompresja, będzie ssał lewe powietrze.

 

Jeśli chodzi dobrze na ssaniu to a normalnie nie, to podnieś o 1-2 ząbki na iglicy, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...