Skocz do zawartości

Wielkośc dyszy głównej w gażniku a temperatura


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli podobny temat już był (nie mogłem znaleźć) proszę o usunięcie.

Na jednym forum wyczytałem, że w motocyklach 2T na zimniejsze i mroźne dni powinno zwiększać sie dysze. Nie bardzo pojąłem o co chodziło, jedynie tyle że jeśli jest zimniej to lepiej jak moto dostaje mniej powietrza, a więcej paliwa. Wtedy nie ma takiej różnicy temperatur w cylindrze.

Mam świeży cylinder i tłok więc nie chciałbym żeby coś „strzeliło”. Doradźcie coś, a może to po prostu jakaś ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie ma takiej różnicy temperatur w cylindrze.

no co ty to nie ma prawie zupełnie znaczenia :D w cylindrze masz tak wysokie temperatury że jeśli to powietrze bedzie nawet o 20 stopni zimniejsze to i tak to nie będzie robiło żadnej różnicy, zwłaszcza że powietrze się tak szybko ogrzewa.

Głównym powodem wymiany dysz w zimniejsze dni, lub na wyższych wysokościach jest większa lub mniejsza gęstość powietrza (w zimne dni większa) i po prostu więcej powietrza dostaje sie do silnika. A że benzyny dochodzi tyle samo to trzeba dawać większą dysze od paliwa żeby silnik miał dobrze dobraną mieszankę i odpowiednie smarowanie.

Ja na przykład nie moge teraz jeździć bo mam niewymienione dysze i po prostu silnik w ogóle nie dymi co znaczy że nie ma smarowania, i nie chodzi tak równo na minimalnych obrotach, i przy ostrym dodaniu gazu na wolnych, zdycha bo nie dostaje dostatecznie dużo benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba pasuje bardziej do mechaniki niz tutaj.

Z tego co kojażę to na zimę zalecana jest również wymiana świec na inną ciepłotę.

 

U mnie przy minusowych temp. też moto średnio pali, a wystarczy że jest trochę ponad 0 i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ale po wlosku  

ale z tego co wiem to Włosi mają takie same cyfry jak Polacy i temperature też mierzą w stopniach celsjusza a jednostką miary jest metr, więc i po włosku i po polsku tabelka z dyszami jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze' date=' czy oprócz tego, że sprzęt będzie słabszy jak nie zmienię dyszy na większą to zagraża w jakiś sposób cylindrowi i tłokowi? Mam zamiar jeździć w zimę tylko delikatnie ze względu na docieranie.[/quote']

 

Ty zmieniłeś cylinder na większy więc przy większej dyszy powinien być silnieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze' date=' czy oprócz tego' date=' że sprzęt będzie słabszy jak nie zmienię dyszy na większą to zagraża w jakiś sposób cylindrowi i tłokowi? Mam zamiar jeździć w zimę tylko delikatnie ze względu na docieranie.[/quote'']

 

Ty zmieniłeś cylinder na większy więc przy większej dyszy powinien być silnieszy.

 

Miałem na myśli to, że na mniejszej dyszy, a nie ze względu na większy cylinder :D bo ktoś pisał że powinno się założyć większą dyszę żeby szedł normalnie przy niższej temperaturze.

Po zmianie cylindra sprzęt chodzi zdecydowanie lepiej, ale chciałem wiedzieć czy ta sama dysza (od starego cylindra) może spowodować problemy, czy jej zwiększenie jest niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko maja takie same tylko zajmie mi troche czasu zanim dojde ktora to jest tabelka (a jest ich kilka) i rozszyfruje co i jak. Dobra biore sie do roboty znajde moze jakis slownik w necie albo cos jak znajde to napisze jak sie sprawa ma w CRkach.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...