Skocz do zawartości

grzane manetki - instalacja


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbychu, niekoniecznie. Kiedyś kumpel miał taki sam kłopot - manetki były źle podłączone. One są tak zrobione, że w trybie start sa podłączone równolegle, a w normalnym szeregowo, i to zmienia obciążenie i oddawaną moc. Jak się je dobrze podłączy to jest git. Pamiętam że mi to troche czasu zajęło, ale jak sobie rozrysowałem schemat to było git :)

 

Jednak koniecznie :icon_razz: Była zwalona jakaś część co się kupuje po trzy grosze za dziesięć sztuk :icon_mrgreen: . Kolega naprawił mi to w dziesięć minut. Po sezonie jak już guma była konkretnie przygrzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może właśnie dlatego stałem się fanem Oxfordów? ;)

Grzeją lepiej od Daytony i Saito.... :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap: :clap: :clap:

to was zaskocze dokumenty zdalem a po drugie i tak stracily juz swa waznosc.Nowych i tak mi nie wyrobia bo nie mam meldunku po sprzedazy domu.Wiec wylegitymowac polskim dokumentem sie nie moge.Narazie posiadam tylko Wloskie prawko i dowod od stycznia bedzie i paszport.

 

A i tak dalej twierdze ze Polacy to narod bardzo zlosliwy i zawistny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

co moze byc przyczyna , ze po obciazeniu grzaniem znika napiecie na manetkach... bo mi sie cos zpuslo i przestalo grzac , mam mechaniczny wlacznik jak w linku do daytona grips , kabel plusowy idzie gdzies w isnatalacje bez zabezpieczen i przekaznikow , zasilanie jest po wlaczeniu zaplonu.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moze byc przyczyna , ze po obciazeniu grzaniem znika napiecie na manetkach... bo mi sie cos zpuslo i przestalo grzac , mam mechaniczny wlacznik jak w linku do daytona grips , kabel plusowy idzie gdzies w isnatalacje bez zabezpieczen i przekaznikow , zasilanie jest po wlaczeniu zaplonu.

Niektóre manetki pracują tylko w jakimś zakresie napięć, sprawdź jakie masz napięcia na instalacji, może to regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daytony mam , regulator raczej ok , bo po awarii zrobilem 300 km i nic nie wskazuje w slabe napiecie na klemach aku..Manetki przestaly grzac , po demonstracyjnym pokazie jak dzialaja :).... i mimo wlacznia na cala moc , grzaly jakos tak slabawo :)

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie połączenia i sprawdź też ten nieszczęsny regulator w razie czego.

Miałem kiedyś tak, że manetki raz grzały mocno, raz słabo, a czasem wcale nie grzały, ale to było już tak dawno, że nie pewien, ale wydaje mi się że to była luźna masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daytony mam , regulator raczej ok , bo po awarii zrobilem 300 km i nic nie wskazuje w slabe napiecie na klemach aku..Manetki przestaly grzac , po demonstracyjnym pokazie jak dzialaja :).... i mimo wlacznia na cala moc , grzaly jakos tak slabawo :)

Niewiem jak Daytony, ale np Oxfordy wyłączają się też przy zbyt wysokim napięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz dzialaja , podjechalem do elektryka i odrazu w gaszczu kabli i jakis plastikow , wyniuchal bezpiecznik na kablu . Okazalo sie ze cale mocowanie bezpiecznika i bezpiecznik mocno zasniedzialy , po czyszczeniu wszystko dziala !

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

 

Chce kupić podgrzewane manetki OXFORD dokładnie takie jak te

http://allegro.pl/sm...2339255748.html

 

I czytałem trochę na forach o poprawnej instalacji tych manetek. Dowiedziałem się że są dwa sposoby instalacji:

 

sposób 1)

mimo że w instrukcji manetek jest napisane że można je podłączyć bezpośrednio pod aku (bo mają jakiś system zapobiegający rozładowaniu akumulatora). To mimo to dobrze jest podłączyć je przez przekaźnik np do świateł.

 

sposób 2)

Drugie podejście jakie wyczytałem, mówi, że do instalacji podgrzewanych manetek najlepiej wykorzystać zamiast przekaźnika, automatyczny włącznik świateł, Taki jak ten:

http://allegro.pl/au...2340682435.html

 

Działa to tak:

automatyczny włącznik świateł podpinamy pod aku, a do naszego automatycznego włącznika świateł podpinamy manetki.

Automatyczny włącznik świateł zaczyna przekazywać prąd do manetek, jeśli tylko wykryje że aku dostaje ładowanie (czyli jak uruchomimy silnik)

Więc manetki nam działają tylko przy zapalonym silniku.

 

Pytania do Was

1)

Czy ktoś ma manetki zainstalowane tym drugim sposobem, bo ten wydaje mi się lepszy ?

 

2)

Czy do Tego automatycznego włącznika świateł, oprócz grzanych manetek, mogę se podłączyć jednocześnie i inne urządzenia (elektroniczny zegarek samochodowy + elektrozaworek olejarki+ gniazdo zapalniczki)

Czy lepiej żeby każde z tych urządzeń miało osobny (bo 4 osobne przekaźniki albo włączniki świateł zrobią mi bałagan pod siedzeniem )?

 

3)

Który sposób instalacji manetek Wam wydaje się lepszy i czemu ?

 

4)

Dala czego mimo że instrukcja manetek OXFORD mówi żeby je podłączyć bezpośrednio pod aku, to w praktyce zaleca się takie kombinowanie ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...