Skocz do zawartości

HONDA CBR 929RR 2000r wersja ameryk. - problem z elektryką


Crazy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:?: Witam jestem tu od niedawna także jak coś zle zrobie, to nie krytykujcie tylko poprawcie. Ale do rzeczy : mam problem z przyciskiem ,,run'' po prawej stronie kierownicy, przy wciśnięciu pompa paliwowa nie chodzi:(. Starter działa silnik kręci, ale nie odpala. Problem pojawił się przy podłączaniu alarmu:(. Na prędkościomierzu świeci sie stale (nie miga)

FI - fuel in..... coś tam, tłumacząc na Polski - wtrysk paliwa. Według książki serwisowej jeżeli swieci się ten FI oznacza to że -

1. Nastąpiło zwarcie w kostce diagnostycznej, lub w jej okablowaniu.

2. Uszkodzony komputer. :cry:

 

Dajcie mi znać jak sprawdzić co jest popsute:(, pomózcie. pozdrawiam [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie na 100% powiedzą, że komputerek i że padł! Naprawią elektryczną perdułkę która zajmie im 3 godziny, zero materiałów, wymienią ECU dla niepoznaki z bliżniaczego modelu który akurat stoi na warsztacie abyś pomyslał, że rzeczywiście komputer był do wymiany, Tobie powiedzą, że zrobili i tak po kosztach specjalnie dla Ciebie i wyskoczysz jakieś 2 500 zł.

Nie daj sie oszukać!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie o to aby mnie nie oszukali. POwiedziałem zeby nic nie robili bez mojej zgody, aby najpiewrw sprawdzili co jest nie tak, a potem dali znać i ja zadecyduje czy mają to robić czy nie. (chyba tylko tak sie mogłem zabezpieczyć). Ten koleś do którego oddałem moto, powiedział że honda cbr właśnie ten model 929rr ,ma tam jakąś swoją akcje z elektryką, niewiem jaką bo niechciał powiedzieć, ja myśle ze to będzie jakaś totalna pierdoła, za kmtórą skasują mnie 500zł, no ale cóż - za wiedze sie płąci:). dam znać co było nie tak. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 954 jest jakiś immobilajzer' date=' czy coś takiego, z którym są problemy gdy sie w instalacji grzebie.[/quote']

Nooooooo, w 954 jest wiele fajnych rzeczy jak właśnie H.I.S.S., czy czujnik położenia, a w 929 bezpiecznik pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko dlaczego nie zapytałeś przed montażem alarmu tylko dopiero teraz. Fabryczne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe w tych motocyklach zupełnie wystarczy. Jak chciałeś mieć dodatkowo syrenę to trzeba było zapytać.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja amerykańska 929 nie ma dodatkowych fabrycznych zabezpieczeń antykradzieżowych oprócz tradycyjnej stacyjki, dlatego rozumiem posiadacza tej maszyny w pomyśle założenia dodatkowej elektroniki.

Czy wiecie ile złodziej jest w stanie zapłacić za elektrykę 929 przeznaczoną na rynek USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie ma fabrycznej blokady ale to wcale nie znaczy że można bezkarnie załadać jakiś tani alarm i do tego bezczelnie podpinać się pod komputer sterujący zapłonem.

Jak chcemy to zrobić bezawaryjnie to pozostaje jedynie Alarm HONDA gdzie mamy pełną gwarancję. Wiem powiecie że drogi ale to wydatej jednorazowy i nie trzeba co jakiś czas pytać w serwisie ile kosztuje CDI do tego motocykla i dlaczego tak drogo.

Chcecie taniej to trzeba kupić FOXa z kartą telefoniczną GSM i jak ktoś ruszy Wasz motocykl to dostaniecie SMSa na swoją komórkę i alarm odetnie zasilanie pompy paliwa.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się' date=' nie ma fabrycznej blokady ale to wcale nie znaczy że można bezkarnie załadać jakiś tani alarm i do tego bezczelnie podpinać się pod komputer sterujący zapłonem.

Jak chcemy to zrobić bezawaryjnie to pozostaje jedynie Alarm HONDA gdzie mamy pełną gwarancję. Wiem powiecie że drogi ale to wydatej jednorazowy i nie trzeba co jakiś czas pytać w serwisie ile kosztuje CDI do tego motocykla i dlaczego tak drogo.

Chcecie taniej to trzeba kupić FOXa z kartą telefoniczną GSM i jak ktoś ruszy Wasz motocykl to dostaniecie SMSa na swoją komórkę i alarm odetnie zasilanie pompy paliwa.[/quote']

 

Piotrze a nie wiesz moze czy sa takie moduły ktore umozliwiaja podpiecie sie do juz zainstalowanego alarmu?? I czy do takiego modulu trzeba podpiac telefon?? Znalazlem cos takiego http://alarmy.sklep.pl/szczegoly.php?id=101 tylko nie wydaje mi sie zeby mozna bylo to zastosowac do moto..Ciekawe jaki to ma pobor pradu... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zapytać u lokalnego przedstawiciela alarmu FOX a nazywa się to WHISTLER lub WHISPER nie jestem pewny i kosztuje ok.1000zeta

W środku jest kieszeń na kartę telefoniczną. Wykupujesz najtańszy abonament i kartę wkładasz do tego urządzenia. Może ono sterować przekaźnikiem i jak wyślesz SMS do swojego motocykla to możesz go odblokować lub zablokować z każdego miejsca na ziemi a jak jest zablokowany to on wysyła Ci SMSa że ktoś grzebie w motocyklu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...