Skocz do zawartości

Kombinzeon jedno czy dwu- czesciowy


Rekomendowane odpowiedzi

Jezdze Honda CBR 954 i chcialbym stroj w ktorym moglbym sie dobrze na nim czuc.

Wiem ze jednocz ma taka wade ze nie mozna odpiac kurtki i jezdzic np w samej kurtce i zwyklych spodniach ale jak sie czujecie w strojach jednoczesciowych takich jak np tym co podalem w linku powyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-częściówka to patent torowy. Mi się bardzo podoba, jest na maxa fajny itp. Problemy się tworzą gdy podjeżdżasz z ekipą pod bar i jako jedyny siedzisz zapięty w kombinezon lub jak żar leje się z nieba i stoisz w korku. Jak chcesz polatać po mieście, pozałatwiać sprawy, iść do banku, czy na pocztę to też to wygląda średnio dziwnie. Co nie zmienia faktu, że jednoczęściówka jest wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy się tworzą gdy podjeżdżasz z ekipą pod bar i jako jedyny siedzisz zapięty w kombinezon lub jak żar leje się z nieba i stoisz w korku.

Właśnie dlatego ja też czaje sie na coś konkretnego dwu częściowego i z garbem! Powiem ci ze znaleźć coś takiego graniczy z cudem. Ale sezon sie jeszcze nie zaczął wiec cały czas szukam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub jak żar leje się z nieba i stoisz w korku

 

A jak sie ma dwuczesciowy i stoi sie w korku to jest "chlodniej"? <joke>

Ja mam dwuczesciowy i wedlug mnie jest wygodniejszy w uzyciu z wyzej wymienonych powodow, mam spiecie zamkiem spodni z kurtka i po pleckach nic nie wiucha, wiec mam luksow "jednoczesciowego" i wygode dwu. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam 1-częściówkę SPIDI-ego a kupiłem tylko dlatego, że chciałem mieć mega, hiper ,turbo dużego i profesjonalnego garba :-) a niestety tak jak ktoś już wspomniał dorwanie 2-częściowego kombi z garbem jest nie lada wyczynem....

 

co normalnego użytkowania to 1-cześciówka nie ma żadnych zalet :?

 

natomiast przynajmniej dla mnie jak jeżdże w 1-częściówce to czuje się tak jakoś..hmmm... " profesjonalniej " i dużo lepiej mi się jeździ niż w 2-cz ( i nie jestem w stanie tego inaczej wytłumaczyć :P -tego trzeba poprostu spróbować.. 8) ) ale czar niestety pryska jak się zejdzie z moto.. lub trzeba to coś na siebie samemu założyć :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi takze podoba sie bardzo ten garb w jednoczesciowym vanucci ale kupowac tylko ze wzgledu na to? Szukam tez dwuczesciowego z garbem ale takowego nie ma lub jest niedostepny.

Chyba juz nie wiem co zrobic, w sumie mam cala zime przed soba do szukania .

A czy ktos kto kupil taki vanucci jednoczesciowy wypowiedziec czy jest dobry w urzytkowaniu i czy dobrze sie w nim czuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos kto kupil taki vanucci jednoczesciowy wypowiedziec czy jest dobry w urzytkowaniu i czy dobrze sie w nim czuje?

Nawt jak ci ktoś napisze ze jest ok i fajnie sie w nim czuje to dopuki nie wbijesz sie w taki kombi to nie bedziesz wiedzał!

Jak mówi stare przysłowie:

Każda myszka chwali swój ogonek! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi stare przysłowie:

Każda myszka chwali swój ogonek!

Kurde' date=' nawet nie wiedziałem, że takie przysłowie jest...[/quote']

 

Mi osobiście znana jest wersja z 'pliszką'. :) Jednoczęściowe kombi wydaje mi się cholernie niepraktyczne z kilku powodów:

- załatwiając sprawunki na mieście czy jadąc do szkoły/pracy, fajnie jest móc wskoczyć w "cywilne" jeansy i tylko górną część garderoby mieć stricte motocyklową (zwłaszcza w lecie, gdy z nieba leje się żar);

- załatwianie potrzeby fizjologicznej, czy to w knajpie, czy też w przydrożnych krzakach, może się okazać dosyć problematyczne;

- gdziekolwiek byśmy nie poszli, będziemy wyglądać, jakbyśmy byli przybyszami z kosmosu.

Tak więc, IMHO jednoczęściówki predestynowane są głównie do jazdy torowej*; zresztą po torze też można z powodzeniem śmigać w dwuczęściówce spinanej zamkiem błyskawicznym.

 

* Świetnie nadają się również do lansowania się pod Kolumną Zygmunta (tylko nie należy zapomnieć poprzycierać slidery o krawężnik). ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam 1-częściówkę SPIDI-ego a kupiłem tylko dlatego' date=' że chciałem mieć mega, hiper ,turbo dużego i profesjonalnego garba a niestety tak jak ktoś już wspomniał dorwanie 2-częściowego kombi z garbem jest nie lada wyczynem.... [/quote']

chyba nie jest tak źle: w sierpniu łyknąłem na allegro dwuczęściowy spyke 4race, za b. dobrą cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwianie potrzeby fizjologicznej' date=' czy to w knajpie, czy też w przydrożnych krzakach, może się okazać dosyć problematyczne[/quote']

 

No właśnie - TUREK - jak Ty na wycieczkach klocka stawiasz :?: Bo jakoś nie miałem okazji Cię namierzyć... Zwłaszcza w tych przydrożnych krzakach... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...