Skocz do zawartości

Jak podrasować SIMSONA S51


simsonmz251
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sory z wulgaryzmy. Nie wiedziałem że masz też MZ 251 myślałem że jesteś kolejnym typem który chce wpakować kupe kasy w motorower żeby pojechał więcej o 10 km/h sam taki byłem ale dobrzy ludzie mnie sprowadzili na włąściwy tor :) Ale nie powinieneś od razu wyskakiwać z wyrzuceniem na złom mojej Wiesi :roll: Będzie pokój??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś kolejnym typem który chce wpakować kupe kasy w motorower żeby pojechał więcej o 10 km/h Ale nie powinieneś od razu wyskakiwać z wyrzuceniem na złom mojej Wiesi :roll:  Będzie pokój??

Tylko że taki motorower potrafi wy**chać tą Twoją wiesie i myśle że to większa przyjemnośc wyprzedzić simkiem wieśke niż na odwrót, co ? Wiesz, to naprawde jest fajne uczucie wyprzedzać potencjalnie mocniejsze wechikuły i mysle że w tym wieku(ok. 14-16lat) warto pakować kase w takie rzeczy. jeden pije i pali, a drugi pieniądze, które wydałby na urzywki wydaje na swój motor. Ja to tak rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym ja wlozyl w swojego simsona 500 zloty To by mi predkosc wzrosla o 40 a nawt moze 50kmh 8) i o wsk 3 bym zapomnial juz przy zmianie biegu na 3 na przyspieszenie 8) jak narazie wlozylem ze 200 i jade 76kmh przy

cylindze 60cmm (powtarzam to do znudzenia) zwiekszone kanaly,zebrany material na czopach,lozyska c 3 ,zebatce 14,wal s70,kolrki,gaznik od suzuki ts;]Wole kupowac takie czesci a są tanie pobawic sie i pokombinowac niz isc ćpać albo pic :D ;)

 

[ Dopisane: 06-12-2005, 18:14 ]

Cylinder 60cmm-100zl

Kamienie do dryla-40 zloty

zebatka-10 zloty

korki-znalazlem 8)

Nowego walu nie wliczam bo i tak wymienic musialem

Gaznik od suzuki-Zamienilem sie za zwykly i doplacilem 15 zloty 8)

Lozyska c3-36 zloty

196 zloty;]Gdzie ty czlowieku widzisz 500 albo 2000 zloty :-) :-) To chyba musial bys kladac silnik na samych czesciach TRZ 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc przy dakiej przerubce wzrosłą góra 0,5KM .... 2000zł= sportowy cylider... o pojmnosci 50ccm (wieksze cylidry to ściema..) Z 6 kanałowym przepłukaniem... Dlaej wymieniać nie będe, zmiana pociaga nawet kartery silnika .. i skrzynie biegów.. Taki simson ma 14KM i nie nadajesie do niczego... Tyle samo można osiagnąc z silnika wsk 125 i bedize on nawet troche elastyczny ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc przy dakiej przerubce wzrosłą góra 0' date='5KM .[/quote']

haha :-) :-) :-) To masz ładnie po deklem ;]Jak zwykle simsony nie idą na gume rewelacyjnie na 1 biegu a muj idzie na 2 ;] :-D :-D

 

14KM i nie nadajesie do niczego

Takim simsonem 14 konnym odjebuje twoją wsk z palcem w.....Rucham ją na wszystkie strony swiata ;]Nawt jak ty bys mial tez w wsk 14 koni to nie widzi mi sie zebys wygral ;]

2000 tys zloty to masz zestaw TrZ 90cmm 16km na kole;]To klopoty by miala nawt mz 150 podejrzewam ;]

 

[ Dopisane: 07-12-2005, 13:53 ]

Ps o 0,5 km to wzrosla moc przy standardowych kanalach;]A mam kolo 1,5 tys obrotow wiecej niz standardowy simson;]Nie wiem czy wiesz wal od s70 to inny moment obrotowy i jeszcze wieksze obroty(jest lzejszy );]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiboS60 co Ty taki pewny jesteś tak tego? Straszny pyskacz z Ciebie. Ja tez mam WSkę z 68, odpicowałem ją nieźle i jak narazie żaden motorower nie był lepszy odemnie, nawet podrasowany. I w cale nie musze swojej Wiesi kręcić po maxymalnych obrotach.

Wueska ma racje ;)

I uważaj co mówisz, patrz czasem za siebie, żeby Ciebie kto nie wyruchał w dupsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Nie bij :oops: sory moja gapa 8) ;)

 

[ Dopisane: 07-12-2005, 18:41 ]

żaden motorower nie był lepszy odemnie

 

To scignij sie z RS albo Tzr 8) Nie wiem czy widzisz temat ale ktos zalozyl jak podrasowac silnik simsona;]Tu mi koleś pisze ze jak by ktos mial 14km w simsonie to on by sie do niczego nie nadawal ;] 14km przy 70 kilowej ramie co ty napewno by nie poszedl na gume nawt na 1 biegu :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłeś cośw swoim motorowerze i nawet niewiesz co to konkretnie dało .. i jak wpłyneło to na silnik .. wogule tego niezestroiłeś i myślisz ze jesteś boski...

 

14KM simson by sie do niczego nie nadawał.. miał by beznadziejny moment ... wykluczało by go to z ruchu ulicznego.. predkość by wzrosłą o całe 20km/h.. a sprzegło byś zmieniał co 50km.... Silniki 14 konne przeznaczone są do sportu bo tam nikt nie patrzy na przebiegi ..

 

 

pozatym ja mam MZ TS 250/1. Co do WSK .. to nie podskakuj bo jeszcze ci kiedyś ktoś pokaże .. co potrafi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam WSkę z 68' date=' odpicowałem ją nieźle i jak narazie żaden motorower nie był lepszy odemnie, nawet podrasowan[/quote']

 

Ja mialem taki motorower który nawet niektóre japońskie 125 mieszał ;)

Tyle że on byl profesjonalnie przygotowany do rajdów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłeś cośw swoim motorowerze i nawet niewiesz co to konkretnie dało .. i jak wpłyneło to na silnik .. wogule tego niezestroiłeś i myślisz ze jesteś boski...

;]

Korki na wal;]Wieksze wstepne sprezanie;]

Kanaly -Dostarczenie wiecej miaeszanki zmiana rozządu wieskze obroty o jakies 1,5 tys;]

Wal od s70- inne wykorbienie lzejszy mniejszy moment obrotowy za to wieksze obroty ;]

GAznik od Suzuki TS;]Wieksza dysza zasila iweksze kanaly wyzej umieszone dysze lepsze rozpylanie mieszanki;]

Jak jechalem na poczatku 60 kmh tak teraz jade 76kmh przy 14 zębowej zebatce;]Staje na kolo jak chce i kiedy chce;]?? niewierzysz DZial motorowery Masz film;]Zeby tego bylo malo na stojaco udaje mi sie postawic na kolo przy 45-50 kmh na 2 biegu 8) A za 2000 tys zloty mozna kupic caly zestaw 16 konny i nie wiem czy wiesz rowniez sportowe sprzeglo 6 tarczowe;]Nie kazdy mysli tak jak ty ze zwieksza moc o 200% a uklad przeniesienia mocy pierwotnej pozostawia seryjny :roll: Oczywiscie pomijajac to ze takie modyfikacje sa nieoplacalne;]Ale w temacie nikt o ot niepyta;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klopoty by miala nawt mz 150 podejrzewam ;]

Mz150 ma 12 koni.. i 120kg. szans 0.. bo 1KM/10kg. No chyba ze na Vmax. Wska 175 tez by nie miala szans. Mimo iz ma 14KM ale na 110kg. A taki simek by mial 16KM/70kg. Jest różnica prawda?? A przypominam ze zaden z nich nie zejdzie ponizej 3,5l/100km. Za slabe silniki.. poprostu brakuje mocy. Musialaby to byc ETZ 250 / ETZ 251. Wtedy to bylby godny podziwu wyscig. Ale jakby taka MZ stunigowac 8O 160km/h z Mz to pestka.. A co dopiero na 6 plukach. Przyspieszenia niemal jak na scigu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy motor można stunningować. A jesli mówisz ze nie liczymy kosztów to nie masz szans z WSK. Twój silnik przy 14 KM rozsypie się w mak nim WSK się coś stanie. I nie cwaniakuj tak tym simsonkiem bo :? mi nie dobrze Ta kłutnia nie ma sensu bo ty chcesz zrobić wyscig simson max tuning vs WSK standard. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...