Skocz do zawartości

Wybebeszanie Tlumika w 2T czy to dobry pomysl??


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio spotkalem sie ze stwierdzeniem ze wyciągniecie bebechow z tlumika w 2T daje mu mocy(S 51) ja mialem calkiem odwrotne doznania gdy w swoim simsonie zalozylem uklad caly nowy doklanie i elegancko uszczelniony

Simsonek zwawiej reagowal na gas i cicho chodzil 8) Natomias wczesniej mialem sportowy tlumik i bawilem sie w wyciąganie dlawika z oryginalnego;]Napoczatku mi sie zdawalo ze ma wiekszego buta ale to chyba tylko przez to ze glosniej chodzil :P

Ja uwazam ze w silniku 2T uklad wydechowy jest bardzo wazny i ma byc taki jak jest stosowany standardowy pod standardowy gaznik cylinder bo jezeli zmieniają sie te podzespoly to wiadomo ze cinienie z jakim są wydalane spaliny i zasysanie mieszanki jest inne wiec silą zeczy musi byc inny uklad?Bo np chyba w 2t z roządem membranowym sciągniecie koncowki tlumiącej albo jej wybebesznie :D :D Nie zmieni tyle co w 2t bez tego rozządu ??Chodzi o spalanie moto?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem simka to wywaliłem z tumika wsyzstko i dalej szedl 70 kupilem sportowy i dalej szedl 70.. Wiec nie wiem jak to jest w simku ale bez tumika czy z sportowym nie widzialem roznicy. Zato jak w aprili sciagnolem caly uklad wydechowy to byla taka slabiutka ze hej.

SSR<-- Simson S60 Medium Tuning

Jakiś nowy rodzaj tjuninku? NA czym polega medium tuning w simku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio spotkalem sie ze stwierdzeniem ze wyciągniecie bebechow z tlumika w 2T daje mu mocy(S 51) ja mialem calkiem odwrotne doznania gdy w swoim simsonie zalozylem uklad caly nowy doklanie i elegancko uszczelniony  

Simsonek zwawiej reagowal na gas i cicho chodzil  Natomias wczesniej mialem sportowy tlumik i bawilem sie w wyciąganie dlawika z oryginalnego;]Napoczatku mi sie zdawalo ze ma wiekszego buta ale to chyba tylko przez to ze glosniej chodzil  

Ja uwazam ze w silniku 2T uklad wydechowy jest bardzo wazny i ma byc taki jak jest stosowany standardowy pod standardowy gaznik cylinder bo jezeli zmieniają sie te podzespoly to wiadomo ze cinienie z jakim są wydalane spaliny i zasysanie mieszanki jest inne wiec silą zeczy musi byc inny uklad?Bo np chyba w 2t z roządem membranowym sciągniecie koncowki tlumiącej albo jej wybebesznie   Nie zmieni tyle co w 2t bez tego rozządu ??Chodzi o spalanie moto?? pzdr

Orginalnie simson nie ma dyfuzora takze wybebeszanie moze mu tylko zaszkodzic. Co do sportowego od simaka to nie chodzi o to zeby wyjac cos z koncowki tylko przerobic ja na przelot.

 

Nastepny dowod na to: Sporo wydechow tuningowych do japonskich enduro to po prostu dyfuzory bez kryz w srodku o tym samym ksztalcie co orginalne!! Co do koncowek to kazda sportowa koncowka do 2t to przelot, bo nie ma mozliwosci zeby koncowka z kryzami dawala wiekszy przyrost mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Robiłem w nocy rudkę po okolicy Ogarkiem bez całego wydechu i rożnicy nie odczułem ' date=' no może hałasie .[/quote']

Wystarczy pojąć ze wydech w 2 suwie jest niezbedny i bez niego moze byc ewentualnie spadek mocy ale widze ze ciezko to zrozumiec 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w simsonie miałem zwykły tłumik tylko że nie oryginalny niemiecki a znajomy miał oryginalny niemiecki i była widoczna różnica.Jego moto jakos tak lepiej reagowało na gaz.Chociaż mysle że w japońskich 2T wybebeszenie flaków może coś dać.Tylko że trzeba pewnie wiedzieć co i jak.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spróbujcie sobie ściągnąć rure w jakimś większym moto np. WSK , dużo lepiej wchodzi na obroty , przyspiesza . Ale na prędkość jest już słabieńka - wynika to z tego że na górze obrotów nie zamyka się cykl 2T i nie ma mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spróbujcie sobie ściągnąć rure w jakimś większym moto np. WSK ' date=' dużo lepiej wchodzi na obroty , przyspiesza[/quote']

Czy mówisz to na swoim przykładzie?? Jeśli tak to zapewne miałes tak zapchany wydech że musiała lepiej chodzic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Prawda po prostu chce mi sie smiaci mnie denerwuje jak ktoś sie jara ze wybebesza sobie tlumik w simsonie ze mu glosniej chodzi to mu sie zdaje ze glosniej chodzi tak jak napsialem gdy mailem wszystko oryginalne i pouszczelniane lykalem frajerow na simsonach z powyciaganymi wkladami a jak sie pytalem co co jest co jest?? ,,Aaaa ZAplon mi sie przestawil" :mrgreen: :mrgreen: A Medium to znaczy średni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...