Skocz do zawartości

Moc a rocznik


kwas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zadaje sobie to pytanie i jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi, która wszystko by mi wyjaśniła. Wiec mowie o co mi chodzi: weźmy dla przykładu honde cr 125, mamy dwa roczniki 1989 i 1997, obydwa są po remoncie kapitalnym i pisze ze i ten i ten ma moc ok. 40km, wiec wydaje się że ich moc jest taka sama, ale jednak słyszałem ze starsze roczniki są "słabsze" od tych nowszych, ale w jakim sensie skoro mają tyle samo koni, moze chodzi o moment? w czym przejawia się mniejsza moc starszego rocznika? prosze o dokładne wyjaśnienie bo chciałbym wkońcu rozwiać wszystkie swoje wątpliwości, z góry dzieki za odpowiedzi, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa są po remoncie kapitalnym i pisze ze i ten i ten ma moc ok. 40km

pisac to sobie moze :D

 

oczywiscie ze nowsze moto maja coraz wiecej mocy bo tysiace inzynierow nad nimi pracuja i co nowszy model to maja cos zmieniane ale dla amatora ta roznica jest praktycznie nieodczuwalna w mocy. Jak ktos jezdzi zawodowo to na pewno odczuje. Ale 89 rok to juz duzo za duzo jak na Polskie realia i biarac pod uwage ze to jest cross.

Popatrz sobie na dane techniczne starszych i nowszych moto to zobaczysz ze caly czas im przybywaja KM, moment i coraz mniejsza waga.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj sobie WSK125 do np. DT125 lub KMX125

Lepsze porownanie to CZ 516 i np KX125, bo z WSK'i to cienkie enduro.

CZ:

Brak mocy na niskich obrotach- nie jedzie (brak zaworu wydechowego i membrany)

Moc ok 30km

Filtr powietrza papierowy

Chlodzenie powietrzem

Tuleja żeliwna

 

KX:

Zbiera juz od dołu (zawor wydechowy KIPS, membranka- jest)

Moc ponad 40km

Filtr powietrza gabkowy nasaczany olejem

CHlodzenie ciecza

Nikasil

 

 

To tak po krotce :D . jednak te sprzety nadal cos laczy: 6 biegow, jednopierscieniowy tlok i wysokie obroty maxymalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje cie zbyt odległe technologicznie marki i roczniki. Dam wam przykład Aprilia Pegaso z 1992 r 33 KM Pegaso 2004 15 KM a dlaczego??... Dlatego że pakują do tych nowych motorków katalizatory itp. Blokady gaźników wydechów wszystkiego i takie są efekty. Największy wkład w to mają ekolodzy. PS. Nie gnojcie mnie bo się za bardzo nie znam to jest tylko moja teoria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orównuje cie zbyt odległe technologicznie marki i roczniki. Dam wam przykład Aprilia Pegaso z 1992 r 33 KM Pegaso 2004 15 KM a dlaczego??... Dlatego że pakują do tych nowych motorków katalizatory itp. Blokady gaźników wydechów wszystkiego i takie są efekty. Największy wkład w to mają ekolodzy. PS. Nie gnojcie mnie bo się za bardzo nie znam to jest tylko moja teoria Razz

 

15 koni to ma w niektórych prajach europejskich po to aby można było jeździć na prawojazdy A1 bo tam moc jest ograniczona przepisami do 15 koni ( i tak podniesli bo do niedawan było 12) a to żeby odblokowac taką pegaso do 32 koni to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...