Skocz do zawartości

rozrusznik virago - koniec kłopotów!!


Tomasz Jędrych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Definitywnie rozwiązałem sposób przerobienia sprawiającego wszystkim kłopoty rozrusznika w starszych modelach virago!!!! Poszukuję warsztatu w Zachodniopomorskim (z możliwością obróbki skrawaniem i obróbki cieplnej elementów) z którym mógłbym uruchomić produkcję zestawów do modernizacji owego układu. Zestaw mógłby byc montowany samodzielnie przez posiadaczy takich motocykli, lub w warsztatach zajmujących sie naprawą. Na maile dotyczące szczegółów owej konstrukcji nie będę odpowiadał, chociaż będe wdzięczny za zgłaszanie zainteresowania.. interesuje mnie podjęcie współpracy w zakresie uruchomienia produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i nie zdradzisz nikomu owej tajemnicy?

Napisz chociaż jak długo jeździsz na tym zestawie? Ja zastosowałem jeden patent i przejechałem jakieś 2000 km po czym sytuacja powoli wraca do stanu wyjściowego, mam w planach zastosować jeszcze jeden, ale to wiąże się z większymi kosztami i muszę nazbierać troszke kasy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rychu z Jedwabnego ma swoj patent, zadne elektromagnesy czy podkladki i to wszystko dziala. Oczywiscie patentu nie zdradze- bo Rychu musi z czegos zyc. Podejrzewam ze tez Piotr Dudek zna ten sposob. Bo doswiadzczeni mechanicy potrafia ustrojstwo rozgryzc:-))Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega mechanik zastosował uwagi z pewnej holenderskiej strony i efekt jest dość dobry. czasem zgrzytnie ,ale ogólnie przejeżdziłem cały sezon. Nie dał podkładki pod jedną z zębatek i przez to jest tylko dobrze a nie idealnie 8) Słyszeliście o skręcających się śrubach rozrusznika :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie się podzielę tym co wiem, jakby byli jacyś ciekawscy :D

 

montaz bardzo nieskomplikowany w postaci czegoś w rodzaju nadbudowy na lewej pokrywie.

Czy oznacza to przebudowę pokrywy?

 

Daj znać jak uruchomisz produkcję i jakie koszty to będą. Jak nie zadziałają patenty i stracę wszelką nadzieję na własnoręczne pozbycie się problemu, zgłoszę się skruszony do ciebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Czy slyszalem o skrecajacych sie srubach rozrusznika?

Pewnie!!! W mojej Virago ciagle mi sie skrecaja sruby ktore trzymaja rozrusznik wkupie- juz rozkrecalem go kilka razy i probowalem temu zaradzic ale wystarczy kilka razy obrucic rozruszniczkiem i srubeczki znowu sie skrecaja.... ( jesli o takie skrecanie ci chodzi?)

A jesli chodzi o zgrzytajacy rozrusznik to juz mnie trafia...... :-x

no ale coz- nauczylem sie z tym zyc, ale chetnie skozystam z warsztatu ktory by mi to naprawil. :D

 

[ Dopisane: 27-11-2005, 11:05 ]

PS. a moze znacie jakis dobry warsztat ktory podjol by sie kompletnej naprawy silnika do virago?

Chodzi mi o remoncik jesli by to bylo konieczne- w tej chwili jest na chodzie ale mysle,ze trzeba zrobic glowice no i pozadek z gazniczkami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...