Skocz do zawartości

JAWA 350 udoskonalen ciag dalszy.... ;)


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrzyChules
jak przegladałem artykuły sałka było wspomniane o podkowie wiec jest to mozliwe

A jesteś pewien, że chodziło o 350-tkę?

tak , wlasnie teraz sprawdzalem i sa 2 artykuły tyle ze o starej jawie ale moze da sie w tsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browarny napisał:

Wydaje mi się że teoretycznie dałoby się założyć podkowy.

 

Źle Ci się wydaje, ciekawe czy najpierw je przymocujesz, czy też włożysz wał

 

A dasz glowe ze sie nie da?

Bo ja napisalem ze TEORETYCZNIE sie da. A praktycznie moze rowniez, kwestia przemyslenia czy po zalozeniu walu da sie dokrecic podkowy w odpowiednim polozeniu.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja napisalem ze TEORETYCZNIE sie da.

 

 

Myślałem kiedyś nad tym, jedyne co przyszło mi do głowy to wykonanie podków w postaci dwóch połówek, i wsunięciu ich po zmontowaniu silnika. W tych elementach znajdowałyby się nagwintowane otwory, a śruby wpuszczałoby się od zewnątrz silnika poprzez przygotowane wcześniej otwory przelotowe. Śruby musiałyby mieć stożkowy łeb i otwory do ich montażu takiż frez, by nie rozkręciły się od wibracji. Pytanie czy odlew jest wystarczająco gruby na takie wykończenie, i dwa, czy nie zacznie w tych miejscach pękać.

Pozostaje kwestia bardzo dokładnego wymierzenie wszystkiego przed montażem. Zupełnie tego nie widzę w praktyce. Więc uznaję to za awykonalne, przynajmniej dla siebie.

Chyba, że ktoś ma inny pomysł - chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli w jawie wypoleruje się kanały dolo i wylotowe,i poprawi się profil kanałow[chiodzi o czasy rozrządu tłokiem]i przerobi się tłoki i dobierze odpowiedni rezonans tłumikami to Panowie czapki z głów .Ja uzyskałem 37,5 KM na hamowni a moto wchodziło na 6000 obrotów z palcem w .....Niestety , w baku robi się wir (tyle pije ) no i niestety nie sposób opanować drgań wał wytrzymał 4000km.ale co se poszalałem to moje.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej' date=' nie bądź taki. Więcej szczegółów proszę.... :mrgreen:[/quote']

Cinek tu masz adres.

Tadeusz i Mariusz Drypa

Gdańsk, Jagatowo 24A k. Straszyna.

tel. 0-58 6837299

601622663.

Goście zwiększają moc w 2T o 80 do 100%(w silnjkach fabrycznych)

Mi bardzo pomogli chociaż porad udzielali przez telefon.Np. w etz251 piszą w ulotce reklamowej ze są w stanie zwiększyć jej moc do 60 kucy przy 7500 obr.Poza tym gdzieś na forum jest zapodany link o tym wszystkim co zwiększa moc 2T. jak go znajdę to Ci podam.nie piszę co ja robiłem przy swoim 'bolidzie' bo musiałbym dziubać w klawiaturę przez pół dnia.Pozdrawiam. :)

 

[ Dopisane: 12-12-2005, 16:50 ]

Jędrzej' date=' nie bądź taki. Więcej szczegółów proszę.... :mrgreen:[/quote']

Cinek kubajawax.friko.pl/usprawnienia.htm to ten link.

ja robiłem praktycznie to samo ztym że nie robiłem wycięć w tłoku ale u gory tłoka robiłem faze bodajże 10 na 30' juz nie pamiętam. oprócz tego roztaczałem i polerowałem tloki od środka aby byly lżejsze moto szybciej wchodzi na obroty.Ztym że musisz po tym zabiegu musisz wazyć tłoki .waga MUSI być ta sama.Jezeli naprawdę chcesz żeby moto miało super kopa to można tak przestawić wał aby oba tloki pracowały jednocześnie.nie polecam jednak tego bo wytrzymałość wału liczy się w kilku motogodzinach, no idrgania są zaj....Mój kolo zrobił ten zwanzig z wałem to przy starcie japończyki mialy z nim problemy.A na jedynce tomotor szedłmomentalnie na koloPzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...