Skocz do zawartości

KAWASAKI,SUZUKI,HONDA ?? CO WYBRAC NA POCZATEK


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne obawy co do chłodzenia powietrzem silników: np. jazda w korku w bardzo upalny dzien (w GS jeszcze gorzej to wygląda - brak chłodnicy oleju (tak mi sie przynajmniej wydaje)) nie wyglada dobrze. Palenia gumy na moto chłodzonym powietrzem tez bym sie obawiał. Może moje rozumowanie mija sie troche z prawdą ale jakoś bardziej przemawia do mnie chlodzenie cieczą.

 

I dlatego jeździsz Jawą TS 350 ?A jaki płyn do niej lejesz? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne obawy co do chłodzenia powietrzem silników: np. jazda w korku w bardzo upalny dzien (w GS jeszcze gorzej to wygląda - brak chłodnicy oleju (tak mi sie przynajmniej wydaje)) nie wyglada dobrze. Palenia gumy na moto chłodzonym powietrzem tez bym sie obawiał. Może moje rozumowanie mija sie troche z prawdą ale jakoś bardziej przemawia do mnie chlodzenie cieczą.

 

Nigdy, zarówno podczas szybkich przelotów autostardą jak i toczenia się na I biegu po deptaku w 40 stopniowym upale nie przegrzałem ani DR800 ani b12 - w obydwu chłodzenie olejem jest tak wydajne że silniki są raczej niedogrzane... a jednocześnie nie mam pompy cieczy, nie musze wymieniac płynu itd

Prawdę mówiąc w DR 800 dopiero po godzinie jazdy po mieście w Turcji temperetura oleju doszła do 110 stopni a czerwone pole zaczynało się przy 140 :)

więc nie ma się czgo bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...

dobra chlopaki to ze to glupie pytanie to juz wiem

ale jestem tu pierwszy raz

chce kupic motorek

nie interesuja mnie ciuchy i kaski bo na to mam kase

che kupic motorek raczej zwinny pomiescie no i moze zebym (z czasem) mogl go postawic na jedno kolo

zamierzam robic trasy max 300 km

glownie po 100 km

nie znam sie na tym

nie wiem co dobere a co zle

chce abyscie sie wypowiedzieli na ten temat

dzieki bardzo za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

che kupic motorek raczej zwinny pomiescie no i moze zebym (z czasem) mogl go postawic na jedno kolo

zamierzam robic trasy max 300 km

glownie po 100 km

 

mi tu wychodzi jakieś enduro 600-650 cm. Za tą kasę będziesz miał spokojnie, na koło postawisz, 300 km nie problem jak przyjmiesz ze 150/godz nie przekraczasz, opony tanie, serwis prosty... i zabaway kupa przez cały sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne obawy co do chłodzenia powietrzem silników: np. jazda w korku w bardzo upalny dzien (w GS jeszcze gorzej to wygląda - brak chłodnicy oleju (tak mi sie przynajmniej wydaje)) nie wyglada dobrze. Palenia gumy na moto chłodzonym powietrzem tez bym sie obawiał. Może moje rozumowanie mija sie troche z prawdą ale jakoś bardziej przemawia do mnie chlodzenie cieczą.

Ja tam Gs-em palę gumy raz na jakiś czas i moto jeszcze jeździ :-D . W upalne dni nie oszczędzałam go i w koreczku dawałam radę. Więc wydaje mi się, że to nie ma takiego wpływu na jazdę motocyklem :)

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego jeździsz Jawą TS 350 ?A jaki płyn do niej lejesz?

Dlatego jeżdzę jawa bo nie stać mnie na nic chłodzonego cieczą.

Ale jak bede miał zmieniac szpule to napewno bedzie to cos na cieczy (chyba ze sie trafi jakaś FJ1100/1200 bardzo tanio to moze sie skusze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam ZZR 600... I wcale nie dlatego' date=' że sam nią jeżdżę...! :P

Poza jazdą w terenie nadaje się do wszystkiego... Szybka, turystyczna i na gumę pójdzie... :)

Aaa... i ten wygląd... ;)[/quote']

 

No wlasnie a co sadzicie o zzr600 ?? czyu macie cos lepszego do takiej jazdy ??

 

[ Dopisane: 20-11-2005, 22:32 ]

no i znalzlem jeszcze fajne suzuki gsx600f - i o tym co myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem Cię jakie masz doświadczenie w jeździe. Nie odpowiedziałeś. Zakładam, że niewielkie. Zatem odradzam ZZRę.Średnio sie prowadzi, głównie dlatego, że jest za ciężka.Przez to nie bedzie też zbyt zwinna w korkach i średnio nadaje się do jazdy po mieście. Ogólnie motocykl jest niemal fantastyczny, dość niezawodny, baaardzo ładnie wygląda (pomimo upływu lat), bardzo mocny silnik, zrywny (bardzo łatwo stracić przyczepność tylnego koła,zwłaszcza np. jeżeli masz choćby troszkę wilgotną opone ), wygodny, doskonale się nadaje na trasę (wypady dłuższe nawet niż 300km można zrobić bez specjalnego zmęczenia), stabilny na prostej, ale skręcać niestety już nie bardzo chce (mówię tu głównie swoje odczucie w porównaniu do Thundercata).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego jeździsz Jawą TS 350 ?A jaki płyn do niej lejesz?

Dlatego jeżdzę jawa bo nie stać mnie na nic chłodzonego cieczą.

Ale jak bede miał zmieniac szpule to napewno bedzie to cos na cieczy (chyba ze sie trafi jakaś FJ1100/1200 bardzo tanio to moze sie skusze)

 

Poczytaj najpierw (a może trzeba trochę poużytkować olejaki) a potem podpowiadaj coś innym.Bez obrazy ale chyba ne jesteś jeszcze doświadczonym użytkownikiem sądząc po wieku .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że chłodzenie powietrze + olej jest lespsze od cieczy a tym bardziej od cieczy + oleju? Dlaczego?

Nikt nie mowil ze jest lepsze, ale Ty traktujesz to jako wade- piszac bzdury. W zyciu takim motocyklem nie jechales, a wypisujesz takie dyrdymaly ze glowa boli. Ja jezdzilem MZta chlodzona samym powietrzem i jakos nigdy nie udalo mi sie jej zagrzac. A podczas ostatnich ponad 20 tys km przejechanych na SF(tez chlodzonej powietrzem+olejem), czesto jezdzac po miescie, albo robiac trasy z przelotowymi >160 km/h nigdy nie zagrzalem silnika. Jedynie przy takich predkosciach wzrasta zuzycie oleju. Jest to po prostu tansza alternatywa dla chlodzenia ciecza-stosowana do dzis np w Banditach.

W mniej wysilonych jednostkach sprawdza sie znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...