Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Do 300 w tej chwili(do końca lipca)możesz kupic kilka modeli Grex(tańszy odpowiednik Nolana,ta sama fabryka ,te same formy ,różnią się materiałem z którego wykonana jest skorupa i wyściółką)a poniżej 400 możesz kupić kilka modeli Nolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widze ze nikt nie zna uvexa magnum i wogole w necie nie moge znalezc o nim opini.

 

To moze sie spytam tak ogolnie. Uvex produkuje dobre kaski ? Jak ktos uzywa uvexa to niech opisze wrazenia, warto kupic czy lepiej jakas inna firme. Mam jeszcze kilka dni na zastanowienie bo niedlugo ojciec z zagranicy przyjezdza i juz nie bede mial mozliwosci go kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Uvexa Boss 2000. Wygodny, ladny i chyba najlepsza nieparujaca szybka jaka jest na rynku. Nawet na postojach przy temperaturach ponizej zera nie parowala mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie odzywałem się w tym temacie, ale teraz ma chwile czasu, więc mogę coś nasmarować.

Wrzucam moją opinie o kasku SUOMY model Gun Wind, którego jestem użytkownikiem obecnie 3 sezon. Daje opnie szczera bez żadnego owijania w bawełnę i zachwalania, bo ja go akurat mam.

 

1. Wizjer szybka

Do szybki mam najwięcej zastrzeżeń. Do nowości wyposażony by w jakąś tam powłokę anti fog. Początkowo działała ona bez zarzutu, ale jednak do czasu pierwszego czyszczenia, gdy tylko dostała troszkę wilgoci przestała działać i szyba zaczęła w pełni parować. Druga uwaga, co do szybki jest jej trwałość oryginalna biała szybka po roku użytkowania ni z tąd ni z owad mi po prostu pękła konkretnie w miejscu zamocowania dynksu do podnoszenia szyby. Pomyślałem no oki może coś zrobiłem no nic trudno będę śmigał aż nie pęknie cała na 2 kawałki. Obecnie z 2cm pęknięcia zrobiło się około 10 (w ciągu 2lat), ale szybka jest wciąż cała. Zacząłem rozglądać się za nową w sklepie kosztuje około 120zł biała a ciemna 200zł. Miałem to szczęście, że udało mi się na bazarze w Poznaniu znaleźć taką piękną niebieska lustrzankę z uszkodzonego kasku, którą odkupiłem od gościa za 140zł. Od razu oczywiście zamontowałem powiem tyle, że kask wygląda naprawdę zaj... od razu oczywiście pierwsza jazda i tu taka opinia na marginesie w słoneczny dzień szybka jest super fajnie spełnia swoja role jednak, gdy robi się szarówka staje się kompletna kicha z widocznością trzeba szybkę podnosić, aby wpuścić troszkę światła. Niestety to nie koniec przygody z szybka otóż po niespełna 2 miesiącach użytkowania kolorowa szybka pękła zupełnie tak samo jak biała, na razie jest to 2cm ale na pewno pójdzie dalej.

2. Środek kasku

Co do środka kasku to nie mam żadnych zastrzeżeń. Kask pięknie się ułożył na głowie i mimo 3 letniej prawie eksploatacji nie jest ani troszkę wyrobiony mogę wręcz powiedzieć, że leży jak od nowości. Wszystkie gąbki są całe nie ma żadnych przetarć ani się nie zanosi, aby miały takie powstać. Poziom hałasu w środku nie jest zbyt duży można powiedzieć w normie bez uwag jak dla mnie. Zapięcie, mimo że jest to oryginalne rozwiązanie SUOMY bardzo dobrze spełnia swoja rolę wbrew słyszanym opinia mogę powiedzieć, że jest bardzo wygodne i poręczne. Kask standardowo wyposażony jest w wyjmowany nosek, który moim zdaniem bardziej pełni role ozdoby niż spełnia swoja funkcję.

3. Skorupa

To chyba największy atut tego kasku naprawdę super malowanie, które jest również super trwałe. Powłoka lakiernicza jest tak dobra, że na kasku nie widać najdrobniejszych nawet rys od czyszczenia. W pełni zachowany został super połysk i wygląd. Co do mankamentów to pękł mi jeden plastikowy wlot powietrza do naprawy, którego musiałem użyć niezawodnej „Kropelki”. Pękł mi tez jeden ząbek od mocowania wizjera to jednak stało się przy mojej pomocy, ponieważ wciskałem zaczep nie widząc ze tam się zahaczyło no i pękło. Ogólnie to wydaję mi się ze jak na tej klasy kask za te sianko to powinni te plastiki zrobić z znacznie trwalszego materiału.

 

4. Podsumowanie

Ogólnie to kask oceniam na 4, ze względu na przede wszystkim na problemy z wizjerem. Mogę powiedzieć tak, jeśli ktoś chce mieś dobry i bardzo bezpieczny i super fajnie wyglądający kask markowej firmy (a nie stać go na ARAi’a) to z czystym sumieniem polecam SUOMY Gun Wind. Dodam jeszcze, że do kasku dołączona była bardzo fajna poszewka na kask z logiem SUOMY i również bardzo ciekawa płytka DVD, na której to zamieszczone są materiały reklamowe, ale także test kasku, jaki i również pokazany jest proces jego produkcji.

 

To tyle mam nadzieje, że wszystko w miarę opisałem jakby ktoś chciał cos więcej to śmiało pytajcie.

 

PS

Myślałem czy nie założyć osobnego tematu dotyczącego tego kasku ale jednak daj tu jak ktoś z szefów zadecyduje to zawsze można wydzielić.

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja moge w zasadzie opisac jeden model kasku-Caberg Clasic. Kupilem go w salonie-nowka, ceny nie pamietam dokladnie- cos kolo 400zl. Pomijam elementy skladajace sie na wyglad garczka. Najpierw minusy:

1. przy 120 zaczyna piszczec...przy dwustu wydaje mi sie ze siedze kolo wlaczonego dopalacza w F-16...

2.slaba jakosc wykonania-np wywietrzniki zyja wlasnym zyciem...

PLUSY:

Jest wygodny i stosunkowo nie drogi, nie ma problemu z doborem szyb gdy sie zrysuja...

 

PRZESTRZEGAM przed myciem szyby w cieplej wodzie z jakims mydlem- NIE ROBCIE TEGO-zlazi powloka chroniaca szybe przed parowaniem. UZYWAJCIE do sciagania much i komarow WYLACZNIE chlodnej wody+neutralne mydlo...

Podsumowywujac: Lepiej dolozyc jeszcze ze 100zl. i kupic cos lepszego. Naprawde nie chce robic anty-reklamy, ale nie kupujcie go...

pzdRR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Uvex Boss 2000. Wykonany jest naprawde dobrze, ma doskonaly patent - nieparujaca podwojna szybke. Moim zdaniem dosyc lekki, czyli OK. Co do minusow - jest dosyc plytki i glosny, choc tu nie mam porownania moze tak ma byc. Swojego kupilem na allegro za 500zl. Metoda zakupu naprawde dobra po warunkiem ze sie wczesniej kask przymierzy w sklepie.

 

Pozdr Czarek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moją opinie o kasku SUOMY model Gun Wind

troche mnie zmartwiles MARCO z tym kaskiem - bo dzisiaj własnie nabylem w Moto-rexie SUOMY "TREK" ! ogolnie to o ta szybke chodzi...

 

narazie moge przychylic sie do 2 rzeczy:

1. - w Moto-Rexie daja rabacik ekstra (nie zawsze trzeba o niego pytac ;)

2. - jak tylko zalozylem ten kask to nie chcialem go zdjac :P tak fajnie sie uklada (w porownaniu do CMS-ow w ktorych wydaje sie, ze glowa ledwo sie schowala w kask - tak w Suomy czujesz, ze kask nawet na uszach sie trzyma - a w ogole ich nie gniecie - maja swoje miejsce :P )

 

przetestuje - dodam opinie (tylko to bedzie za ok. 10 dni, bo SUZI sprzedalem i czekam na dopracowanie ZX6R)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUOMY - fakycznie jezeli chodzi o szybke to sciema ! zrobilo sie troszke zimniej i paruje jak glupia (za to podobno uvex-y nie paruja - tak slyszalem) ! chyba, ze to przez padajacy deszcz... ! oprocz tego jeszcze za krotko go uzywam, aby stwierdzic cos wiecej !

jaki kask do 300 złotych na scigacza???tylko jakiś wmiare dobry i bezpiecznew......prosze o podpowiedz

troche malo sianka... ja na twoim miejscu kupil bym uzywany ale znanej firmy (tylko wtedy patrz aby nie byl przetarty w ktoryms miejscu, abo pekniety - bo czasami wiara po wypadku sprzedaje ! a kask jest jednorazowy ! porysowany moze byc ale od normalnego uzytkowania - na oko bedzie widac !) Albo gorszej firmy ale z atestem !

 

p.s. tu masz link do allegro do aukcji LAZER-a !

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=57341041

uwazam, ze to chyba najlepsze rozwiazanie ! firma znana (moze nie czołowa, ale....) jest nowy ! z atestami, no i do 300 zl :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kask Tornado. Niby miał atesy europejskie i inne fajneznaczki alejak mi upadł z siedzenia motoru na ziemie to szybka pękła w pół. Pewnie to dlatego że kosztował tylko 85 PLN. Niestety jak cośś ma być dobre to musi kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...