Skocz do zawartości

Suzuki GS 500E czy Suzuki VX800


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ogromny dylemat. Jestem posiadaczem wspaniałego Suzuki Gs 500E i niedawno dostałem propozycję kupna Suzuki VX800. Wiem że VX jest w idealnym stanie bo jest od mojego kuzyna, który zajmuje się motorami od dzieciństwa.

 

I właśnie nie wiem co mam zrobić. Jeśli chcecie zobaczyć te motocykle to proszę wejść na http://www.natalia.za.pl/suzi/moto.html tam są obydwa motocykle.

 

Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc gdyż mam mało czasu.

 

Chyba, że ktoś chce kupić tego GS-a (6000zł stan b.dobry; rocznik 91/92)albo VX-a za (7000zł do małych negocjacji; rocznij rowniez 91/92)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny dylemat. Jestem posiadaczem wspaniałego Suzuki Gs 500E i niedawno dostałem propozycję kupna Suzuki VX800. Wiem że VX jest w idealnym stanie bo jest od mojego kuzyna, który zajmuje się motorami od dzieciństwa.

 

Napewno Vx nieda sie porównac z gs w zaden sposób dlatego ze jest od niego lepszy w kazdym calu i w nawet najmniejszym procencie :mrgreen:

Ja bym tego Vx lyknął od zaraz jak bym nie miał motocykla ;)

Napewno najlepsza oferta za takie pieniadze

 

Zrobisz jak uważasz

 

Pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema,

to zdjęcie Vxa wydaje mi sie znajome, chyba ze strony www.vx800.de :) ... czyżby lipa ;)?

 

Vx jest maszyna większą i cięższą od GS. Jednak jest dużo mniej poręczny, mniej sportowy. Z pewnością jest tańszy w eksploatacji, lepszy do turystyki, lepszy do wożenia pasażera ... i ładniej pracuje, ma więcej pary, bo ma większy silnik :P

Zależy do czego używasz motocykla, GS może być dużo lepszy, dużo gorszy lub podobnie Ci pasować, jak VX...

 

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy te pierwsze zdjecie nie jest z www.vx800.de choć jest mi to też znana stronak, gdyż spędziłem na niej mnustwo czasu szukając informacji o tym motocyklu. Gdyż ten VX którego chce kupic jest kuzyna, wiec wiem co kupuje. Sam już jeździłem wcześniej, i znam chłopaka i wiem jak dba o motocykle.

 

A jeżeli klikniesz na te zdjecie tego VX albo GS to pokaże Ci sie wiecej zdjęć.

 

A i jeszcze jedno kuzyn ma na sprzedaż DNIEPRA z koszem, wspaniałą maszyna. Również jeździłem. Stan idealny, no jedynie kosz jest domały poprawek kosmetycznych, takich jak dopracowanie oparcia. Zdjęcie jest tutaj: www.natalia.za.pl/suzi/dniepr.jpg

 

[ Dopisane: 21-11-2005, 16:55 ]

i jeszcze jedno tutaj www.natalia.za.pl/suzi/dniepr1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem VX, chociaz jak poprzednicy mowili ciezko to porownac bo sa calkiem roznymi motocyklami.

 

co do dbania o motocykl to nie mow ze taki pedant z tego Twojego kuzyna... jak dla mnie wystarczy looknac na foty i wszystko jasne... w zyciu nie pozwolilbym na fotografowanie mojego moto tak brudnego ;]

 

to pierwsze zdjecie VXa rzeczywiscie jakies takie inne... chyba ze bylo kilka modyfikacji (lusterka, tylny uchwyt dla pasazera, kanapa, stalowe przewody i pare drobiazgow...) mam nadzieje ze ta ladniejsza fotka to stan obecny... w takim wypadku brac i sie nie zastanawiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj on nawet nie wiedział ze ja robie te zdjecia.

 

A co do tych modyfikacji to jest oryginał. Taki przyjechał z niemiec, no chyba, że tam był modyfikowany. A to, że motor lekko pokrył kurz to tylko dla tego, że kuzyniak mieszka na wsi, a na wsi jest mnustwo kurzu. Więc moglbys myc motor codziennie a i tak był by brudny.

 

Ale przecież wycieranie z kurzu to podrzedna rzec. Moim zdaniem najważniejsze jest to co jest pod tym kurzem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj on nawet nie wiedział ze ja robie te zdjecia.

 

nie znasz dnia ani godziny... moto zawsze powinno byc czyste :]

 

 

Taki przyjechał z niemiec, no chyba, że tam był modyfikowany.

 

mi chodzilo o roznice miedzy fotkami... wygladalo jak 2 rozne motocykle

 

 

A to, że motor lekko pokrył kurz to tylko dla tego, że kuzyniak mieszka na wsi, a na wsi jest mnustwo kurzu. Więc moglbys myc motor codziennie a i tak był by brudny.

 

ej... ja tez jestem w sumie ze wsi... i moja Zuzia tak nie wygladala

 

Ale przecież wycieranie z kurzu to podrzedna rzec. Moim zdaniem najważniejsze jest to co jest pod tym kurzem.

 

to mnie rozwala totalnie... bez komentarza

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VX nie jezdziłem, ale GSem tak. Ja brałbym tego VXa, tym bardziej, że jest jak piszesz z pewnego źródła. W GSie sam wiesz jak jest z mocą :roll: VX ma już te 800 ccm i silnik V, więc nie bedzie potrzeby kręcenia silnika, żeby jechać :D No i ten kardan.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja wrócę do tematu brudnego motocykla. Dosyć często mój motocykl był brudny i to nie znaczy, że o nie go nie dbałem (nowego nie miałem jeszcze okazji pobrudzić). Motocyklem jeździłem w każdą pogodę więc się brudził, a niestety nie zawsze miałem gdzie go umyć bądź czasu za mało na jego kosmetykę było. Porządne mycie motocykla wraz z małym przeglądem i polerowaniem to jak na moją szybkość minimum 3 godziny. Miło gdy motocykl jest pięknie wyczyszczony, ale nie do czyszczenia on stworzony lecz jeno do jazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tematu. Miałem i GS-a i VX-a , zdecydowanie bierz tego VX-a w dodatku jest to wersja europejska jeśli nie był na niemcy dławiony albo ktoś go oddławił to masz pełne 60KM (ja miałem wersję Canada 50KM). W porównaniu z Gs-em to chyba wszystko przemawia na stronę Vx-a (po za poręcznoscią może ) Silnik super ,nie wysilony V-ka bierze z dołu , nie tam żeby jakiś szał z przyśpieszeniem ale z GS-em daje rade spokojnie bez krecenia na obroty. Tańsza eksploatacja (przynajmniej wymiana napędu z głowy-kardan) Wygodny na trasy i w ogóle . A na głośnych wydechach jak chodzi ..... mmm miodzio dla ucha :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...