Skocz do zawartości

Znizki w PZU


szypeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A po drugie My jako młodociani (do 25 roku) płacimy 130 % wyjściowego i od tego możemy zniżki naliczać...?!

Też nie reguła. PZU jest taką porąbaną instytucją, że przepisy zależą od tego z kim podpisujesz umowę. W praktyce - ubezpieczałem motocykl mając 24 lata i nie płaciłem żadnych składek dodatkowo. Kumpel ostatnio ubezpieczał (ma 21 lat), też nie płacił. Ale u innym przedstawicielstwie PZU już mu naliczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nic za wiek nie naliczali i za pierwszym razem płaciłem coś kolo 110 zł, terz płace 86 zł wiec to już chyba maksa zniżek jest. no chyba żę jeszcze mniej ktoś płaci!!

ja nie wiem jak ty liczysz, ale mi wychodzi że masz ok. 20% zniżek...

może się mylę, ale maksymalnie jest chyba 65%, tak?

Ja na chwilę obecną płacę 72 zł, a nie mam pełnych zniżek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę poszukać oc za jawę i bede wiedział ile płaciłem za pierwszym razem, moze faktycznie wiecej bo przecież za każdy rok bezkolizyjnej jazdy idzie 10% na dół. wiec w sumie powinienem płacić mniej albo za pierwszym razem musiałem zapłacić wiecej. jeżeli jednak ty płacisz 72 zł to faktycznie ja niemam jeszcze maksa zniżek, ale kurde tak mi powiedzieli w ubezpieczalni ;) może ktoś płaci jeszcze mniej ??? ja mam moto 6 rok,

p.s. a motorynka sie liczy ?? miłaem takową ale tych kwitów to się raczej nie doszukam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest niestety prawda, agent ubezpieczeniowy pokazal mi w ogolnym regulaminie ubezpieczenia OC mowiacy o tym, ze znizki z samochodu przechodza na motor/motorower ale odwrotnie juz nie

 

Proszę Cię nie strasz mnie ;) Niech ktoś powie, że jest inaczej, czy to jest pewne na 100% że tak jest???

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
to jest niestety prawda, agent ubezpieczeniowy pokazal mi w ogolnym regulaminie ubezpieczenia OC mowiacy o tym, ze znizki z samochodu przechodza na motor/motorower ale odwrotnie juz nie

 

 

Proszę Cię nie strasz mnie Niech ktoś powie, że jest inaczej, czy to jest pewne na 100% że tak jest???

faktycznie, to jest niestety prawda :P trzeba inaczej będzie kombinować :) już nawet wiem jak :lol:

 

 

 

bzdura

 

 

Widzisz to nie jest bzdura i mialem rację.

sorki, mój błąd :oops: :oops: ale o ile mi wiadomo te przepisy wchodzą dopiero od stycznia

 

ps. max zniżek to 70 % (można mieć dużo więcej , ale i tak trzeba zapłacic 30% ubezpieczenia)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dalej nie wiem jak w końcu jest, może ktoś zacytować jakiś przepis mówiący jak jest faktycznie? :roll: Żeby mieć 100% pewności bo zdania są nadal podzielone...

 

Pamiętam, że mój kolega miał zarejestrowanego na siebie simsonka, którego w ogóle nie używał, płacił tylko OC i teraz jeżdząc samochodem ma zachowane wszystkie zniżki, więc raczej przechodzą :roll:

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu gdy rejestrowałem pierwszy samochód to zniżki przeszły mi z motorowerów w całości, nie słyszałem żeby się to zmieniło. OC za moto płacę aktualnie 49 zł, spadnie jeszcze niżej ?(pytanie do starych wyjadaczy hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem chwile czasu i usiadłem do kompa z mamą , która pracuje w PZU :lol: w moich poprzednich postach mogą być jakieś nieprawidłowości, tu ich juz nie ma :D

 

podobno od motoru nie nalicza się zniżek...! Czyli jeżeli ktoś ma zarejestrowany na siebie tylko motor, to nie nalicza mu się ustawowych (dla PZU) zniżek...?

zniżki z OC przechodzą z motoroweru na motocykl ale nie przechodzą juz z motocykla na samochód.

w PZU do końca roku zniżki przechodzą z innych pojazdów na auto i odwrotnie, a od stycznia 2006 z motocykla przechodzą na samochód , nie przechodzą natomiast z motoroweru, ciągnika rolniczego i przyczepy

 

z motoroweru na motocykl równiez przechodzą

 

to jest niestety prawda, agent ubezpieczeniowy pokazal mi w ogolnym regulaminie ubezpieczenia OC mowiacy o tym, ze znizki z samochodu przechodza na motor/motorower ale odwrotnie juz nie

motocykl jest uznawany w przepisach za pojazd samochodowy wiec znizki przechodzą

 

 

Po 6 latach są już maksymalne zniżki...?

po 8

Z tego co słyszałem, to pierwsze 10% idzie przez 2 lata...

po roku 10%

po 2 i 3 latcach 20 %

po 4 30 %

po 5 40 %

po 6 i 7 50 %

po 8 i wiecej 60 %

 

A po drugie My jako młodociani (do 25 roku) płacimy 130 % wyjściowego i od tego możemy zniżki naliczać

to prawda

a od stycznia ci, którzy nie mają 23 lat beda płacili 150 % w pierwszym roku ubezpieczenia, a pózniej po 130% do 26-tego roku życia ( minus nabyte przez ten czas zniżki ):

np. masz samocvhód ubezpieczonmy 2 lata i nie masz ukonczonych 23 lat -> składka podstawowa minus nabyte zniżki plus 30% zwyżki za wiek

 

[ Dopisane: 13-12-2005, 20:20 ]

Głupota zniżki przechodzą z jednego pojazdu na drugi. to co powiedział ci pracownik PZU świadczy o jego niewiedzy.

to obowiazuje ttylko do końca 2005 roku, od stycznia wchodzi wiele zmian

 

Trzy lata temu gdy rejestrowałem pierwszy samochód to zniżki przeszły mi z motorowerów w całości, nie słyszałem żeby się to zmieniło. OC za moto płacę aktualnie 49 zł, spadnie jeszcze niżej ?(pytanie do starych wyjadaczy hehe).

ze względu na to, że nie ukonczyłes 25 lat bedziesz płacił zwyżkę 30 % za wiek

 

ps. porabane te przepisy :roll:

pozdro

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z motocykla przechodzą na samochód , nie przechodzą natomiast z motoroweru, ciągnika rolniczego  i przyczepy  

 

z motoroweru na motocykl równiez przechodzą

 

 

 

ze względu na to, że nie ukonczyłes 25 lat bedziesz płacił zwyżkę 30 % za wiek

 

yy a nie chciałeś napisać czasem, że z motoroweru na motocykl również nie przechodzą ?? bo jeśli przechodzą to to jest bez sensu, ponieważ najpierw zarejestrował by sobie ktoś motocykl (zniżki by mu przeszły z motoroweru) a następnie samochód (zniżki przeszły by z motocykla).

 

Na motocykl nie płacę zwyżki za wiek, pośrednik mi mówił, że motocykli one nie dotyczą, jeśli to z jego niewiedzy to tylko na moją korzyść hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...