Skocz do zawartości

Jaki olej do Vulcana mineralny czy syntetyczny


bwoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czeka mnie pierwsza wymiana oleju i zastanawiam się czy wlać mineralny czy syntetyczny, nie mam informacji jaki był zalany przy ostatniej wymianie, moto jest sprowadzone z niemiec ma przejechane 45000 km. Z góry dzięki za porady . Pozadrawiam

Dodaję, że chodzi o Kawasaki VN 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście uzaleźniam to tylko od tego jak pracuje skrzynia biegów i czy motocykl bierze olej.

Ale pewnie tego nie wiesz a i pewnie ciężko o porównanie.

z moich obserwacji czym gęstrzy olej tym skrzynia lepiej pracuje, i jeśli motocykl jest starszy lepiej pracuje na syntetycznym oleju.

ale myślę że będą także zwolennicy oleju mineralnego.

Uważam także że oleje syntetyczne lepiej utrzymują lepkość i przy dość dużych przebiegach w jeden sezon są lepsze.

Osobiście uważam także że dobrze jest kiedy motocykl bierze olej i wiemy ile trzeba dolewać np: co 2 miesiące lub miesiąc.

obecnie używam Castrola i tutaj niespodzianka olej który w zeszłym roku kupiłem z serwisie w berlinie był niedostępny w polsce - więc musiałem kupić olej o innych parametrach jednak syntetyczny ma się rozumieć.

 

pozdrawiam

tomek P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, wydaje mi się iż olej mineralny jest generalnie gęstszy od syntetycznego - Klaus... Prawdą jest (wg moich własnych obserwacji użytkownika- to do mechaników), że gęstszy olej = lepsza praca skrzyni biegów i sprzęgła. Ponieważ to nie jest wysokoobrotowy silnik, ja bym wlał mineralny... Jest jeszcze "złoty środek" - pólsyntetyk.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam swoje pięć groszy że 10W40/półsyntetyk, pod warunkiem że nic ci nie klekoce w klawiaturze zaworów bo to hydraulika.

Jeździłem 5 sezonów VN750'86 wersja 68 KM ,fajna maszynka ,lubi chodzić w zakresie 4000-5500 obr/min. Do miasta ideał wśród choperków.

 

Szerokich asfaltów

P.S.

Służę doświadczeniem użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...