Skocz do zawartości

GS500 Cup


yaceque
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osób zainteresowanych ściganiem się w zawodach z serii GS500 Cup. Jak łatwo się domyślić dotyczy to głównie posiadaczy GS500 tudzież tych, którzy "mogą mieć". Impreza ta wystartowała w 2004 roku, jednak wtedy odstraszająco podziałała konieczność posiadania GS500F. Jednakże już w tym roku można już było startować na dowolnym Suzuki GS500 byle był obuty w regulaminowe opony. Nie były wymagana owiewki z logo sponsorów ani inne specjalne modyfikacje wiążące się z wkładem finansowym. Z własnego przykładu (GS500 - naked) mogę napisać, że musiałem tylko pozaklejać wszelkie lampy, zdemontować luterka, zakleić podnóżki pasażera i założyć wymagane opony. Z oponami była na tyle dobra sytuacja, że poprzednie już były na wykończeniu i nowe kupiłem na miejscu za cenę niższą niż w sklepie.

 

Co do kosztów całej imprezy, to nie musiałem płacić wpisowego - tym zajmowali się organizatorzy. Wydatki zamknęły się w kwocie około 20zł na mocowanie kostki do pomiaru czasu i chyba coś trzeba było zapłacić za "badania" lekarskie (przeprowadzane na miejscu). Do tego dochodzą ceny paliwa (stacja w pobliżu toru) ewentualnego wyżywienia i zakwaterowania. Namiot można robić na terenie toru za darmo. Można też zamówić ustawienie przyczepy kempingowej (mi to wyszło ok. 30zł od głowy za dwie noce gdy mieszkałem w 4 osoby).

 

Co zaś się tyczy samej imprezy, to zabawa jest przednia. W sobotę odbyły się 2 treningi kwalifikacyjne z pomiarem czasu po 30 minut każdy. Do tego można było wykupić dodatkowy trening bez pomiaru czasu. W niedzielę była 10-minutowa rozgrzewka i same wyścigi. Spieszę uprzedzić, że jestem totalnym laikiem w temacie wyścigów motocyklowych. To były mój pierwszy wyścig (no może nie licząc udziału w jednym treningu organizowanym przez Grandys Duo) i okazało się, że nie jest to nic strasznego. Wręcz przeciwnie - nawet na GS500 strasznie fajnie składa się w zakrętach i można w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach piłowac podnóżki. A że nie jest to sprzęt porażający mocą, można bez strachu odkręcać manetkę do oporu na wyjściach z zakrętów.

 

Niestety w minionym sezonie nie dopisała liczba zawodników i, uwzględniwszy fakt, że zwycięzcy nie mogą w startować ponownie, źle to wróży frekwencji. W związku z tym organizatorzy mają wątpliwości co do celowości kontynuowania imprezy. Natomiast ja, jak i paru moich znajomych, chciałoby ponownie wziąć w niej udział. I tu przechodzę do meritum: szukam zainteresowanych ściganiem się w przyszłym roku, bo jest to kluczowy czynnik. Jeśli będzimy dostateczną liczbą szturmować organizatorów mailami i telefonami, jest duże prawdopodobieństwo, że klasa przetrwa.

 

Pozdrawiam,

Yaceque

 

PS

Starałem się uniknąć podawania nazw firm i kwot abyście nie posądzali mnie o jakąś reklamę. Mogę je przytoczyć, jeśli jest jakieś zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie scigalem (jak jeszcze jezdzilem GSem) na torze w Czestochowie, powiem szczerze ze w gronie 500 bylem w czolowce-ale tamci to tez byli amatorzy!

ja duzo cwiczylem winkle na gse, poniewaz niedaleko domu mam to kartingowy na ktorym mozna bylo jezdzic...

CO do zakretow na gse-pokonuje sie je super! Ale brakuje mocy przy wyjsciu z zakretu i za szybko sie koncza opony :D

Ogolnie jakbym mial GSa to bym moze sprobowal swoich sil...ale teraz za pozno!

Pozdrawiam! i macie tutaj kilka foek:

http://www.bikepics.com/members/odyd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był zainteresowany ale nie wiem jak z dojazdem bo chodzi o tor w Poznaniu??? ja mieszkam na południu POlski niedalkego Cieszyna. Może bym namówił tatę aby się przejchał ze mną na te zawody :D Chciałbym się czegoś więcej dowiedziec :P:D np. czy wymagane prawko bo ja mam tylko A1, i ogólnie jakie są dokłade koszty włacznie z przygotowaniem moto, no i jeszcze jakies info :P

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się czegoś więcej dowiedziec np. czy wymagane prawko bo ja mam tylko A1' date=' i ogólnie jakie są dokłade koszty włacznie z przygotowaniem moto, no i jeszcze jakies info [/quote']

 

Z tego co się orientuję, nie jest wymagane żadne prawo jazdy. Ja zapłaciłem na miejscu 500zł za komplet nowych (regulaminowych) opon + chyba 50zł za założenie (łącznie zdejmowaniem i zakładaniem kół). Na miejscu byli również od razu chętni na kupno moich starych gum. Nie chciałbym Ci nakłamać jak dokładnie wyglądałyby opłaty w przyszłym roku. W ostatniej rundzie tego roku nie musiałem płacić żadnego wpisowego, ale może to był wyjątek. Generalnie trzeba nękać firmę GrandysDuo telefonami i mailami, bo to oni są głównym organizatorem i da im się w ten sposób znać, że w ogóle jest jeszcze jakieś zainteresowanie. Wszelkie adresy i nr telefonów (jak i zdęcia z tego roku) można znaleźć na w/w http://www.gs500cup.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miła chęcią bym sie przejechał i bedę do tego dążył, musze tylko namówić rodziców bo to jednka kawał drogi do poznania :/:/ bym musiał na ciężarówke moto załadować i jazda przez wakacje. Będę w kontakcie i bede pisal meile do organizatorów :D:D

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialbym sie spytac o kwestie formalne

czy motocykl musi byc zarejestrowany?

czy musi posiadac ubezpieczenie oc?

czy na wyscigi trzeba wykupic jakies dodatkowe ubezpieczenie oc?

czy mozna/trzeba wylupic jakies ubezpieczenie nw?

koszty w/w?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ludzie ja pier..le -o czym ty piszesz??

NW-to ubezpieczenie "od nieszczesliwych wypadkow"

zawierasz umowe a nawet nie wiesz o podpisujesz?

+- chodzi o to ze ubezpieczeniu podlega twoje zdrowie (pasazerow, innego kierujacego, lub pieszego prowadzacego pojazd) a nie sam motocykl (od tego jest AC)

 

za darmo to mozesz najwyzej wpierdal dostac :-D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był zainteresowany ale nie wiem jak z dojazdem bo chodzi o tor w Poznaniu??? ja mieszkam na południu POlski niedalkego Cieszyna. Może bym namówił tatę aby się przejchał ze mną na te zawody :D Chciałbym się czegoś więcej dowiedziec :D:D np. czy wymagane prawko bo ja mam tylko A1' date=' i ogólnie jakie są dokłade koszty włacznie z przygotowaniem moto, no i jeszcze jakies info :D

pzdr Jaro[/quote']

prawko nie jest wymagane w ogole podobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...