Skocz do zawartości

Odszkodowanie


galaff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wina jest po obu stronach, ponieważ kolega jechał na rowerze w nocy bez świateł i samochód w niego wjechał.

Bzdura, synek jechał nie oświetlony, czyli jest jego wina. Sam jeżdżę samochodem także, i Bozia nie obdarzyła mnie rentgenem w ślepiach, więc nie widzę w nocy. A czy ten synek miał choć kartę rowerową, bo jak nie, to policja dowali jeszcze mandat...

A co do odszkodowania pozostawiam bez komentarza..., powiedz tylko czemu jak się rodziłeś to aborcja nie była przymusowa??? nurtuje mnie to okrutnie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten synek miał choć kartę rowerową,

No właśnie! Bo jak nie miał karty to żadnego odszkodowania nie dostanie tylko bedzie miał dopiero przej&^%$@ ! Jak ja miałem wypadek to z ubezpieczenia mi przysłali list i musiałem im udowodnić wysyłając ksero kopie karty motorowerowej, że ową posiadam i dopiero później rozpatrują dalej sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnijcie sobie jak to było kiedy mieliście po 15 lat ;P  

Ps. kolega jechał chodnikiem... a facet który go potrącił wieżdżał do swojego ogródka

JAK MIAŁEM 15 LAT TO ZA PANIENKAMI SIE UGANIAŁEM I NA PIERWSZE POWAZNE IMPREZKI SIE CHODZIŁO!!!!! CO DO CHODNIKA TO KOLEGA NIC NIE DOSTANIE BO CHODNIK NIE JEST MIEJSCEM DO JAZDY NA ROWERZE!!!!! JAKBY POLICJA PRZYJECHAŁA TO BY JESZCZE KOLEGA MANDAT DOSTAŁ I MUSIAŁ BY POKRYWAĆ SZKODY POWSTAŁE W WYNIKU ZDERZENIA Z SAMOCHODEM!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba jak ma ponad 2 m szerokości (czy jak zostaje 2 m dla pieszych) to można rowerem jeździć

mozna jezdzic po chodniku jezeli nie ma sciezki dla rowerow a na jezdni jest ograniczenie predkosci powyzej 60 km/h i wtedy trzeba ustepowac pieszym.

 

 

 

klaudiusz napisał:  

Chyba jednak powinno być ograniczenie wiekowe na tym Forum

 

 

a może jakieś testy psychologiczne??

 

to predzej, co ma wiek do wiedzy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli odszkodowanie ma być z OC sprawcy, to w roszczeniu piszesz na maxa, plus zniszczoną odzież i przedmioty osobiste. Dodatkowo za szkody moralne itp.

Z Warty za złamanie nosa z przemieszczeniem i odłamem pośrednim (była plastyka nosa) plus uraz kolana wypłacono 7,5 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee o co wy sie tak chłopaka wszyscy czepiacie? Jechał na rowerze po chodniku - nikt z was tego oczywiście nigdy nie robił, tak? A to że pytanie jest dość dziwne to inna sprawa ale jakbym sobie noge złamał to też bym był ciekaw czy dostane jakieś ubezpieczenie. A jaka różnica między złamaną nogą a wyciętą śledzioną? I to uszkodzenie ciała i to. No może strata śledziony troche powazniejsza :roll: Tak czy owak ogólne zbulwersowanie mnie troche dziwi. Wypadek sie zdażył i trzeba z tym żyć, więc czemu z racji bólu (bardzo możliwe że spowodowanego własną głupotą) nie odzyskać troche kasy? Grzech? Klaudiusz z całym szacunkiem ale twoim synem to ja bym nie chciał być bo coraz częściej widze twoje posty jak ludzi opierdzielasz za niewiadomo co :roll: :D Nie obrażaj się, po prostu uważam że masz zbyt radykalne podejście :evil: W wieku 15 lat też błędy popełniałeś na pewno. Tolerancji troche.

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale to trzeba dokladnie opisac sytuacje co jak gdzie z kogo winy a nie : "wycieli mu sledzione" i tyle , dopiero pozniej sie chlopak poprawil i dopisal,

 

Z Warty za złamanie nosa z przemieszczeniem i odłamem pośrednim (była plastyka nosa) plus uraz kolana wypłacono 7,5 tys. zł.

no to mial ktos zajedwabiste szczescie ;] teraz jest przesrane z odszkodowaniami bo malo jak h*jjjjjjjjjj. Jokoko za zlamanie obojczyka gdzie 2 tyg chodzil w jakis powalonych szelkach dostal chyba 150zl , a ja kiedys na zlamanie malego palca u nogi dostalem 100 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wasz brak wiedzy w prostych kwestiach mnie przeraza...

Kwota odszkodowania z ubezpieczenia NW (obojetnie jakiego komunikacyjnego, szkolnego czy ch... wie jakiego) zalezy od procentowego trwalego uszczerbku na zdrowiu, okreslonego scisle w tabelach, oraz od sumy ubezpieczenia.

 

Czyli: np obciecie palca 10%, suma ubezpieczenia 1000 zyli dostajemy do lapy 100 zyli. Dla lubiacych lamiglowki: ile dostanie za obciecie palca przy sumie ubezpieczenia 3000?

 

Za smierc spadkobiercy otrzymuja 50% sumy ubezpieczenia.

 

Jazda na czymkolwiek bez uprawnien na ogol wykluczaja wyplate odszkodowania.

 

Proste?

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, chciałbym sie zapytać ile można dostać odszkodowania  

za wyciętą śledzione (niewiem czy całą) bo kolega miał wypadek. Chodzi też o to że sprawa nie została zgłoszona na policji. Więc ile można dostać tak ok. (chodzi jeszcze do gimnazjum) ?? Wiem że dostaje sie 8k zł za śmierć, hyhy...  

 

Ps. On chce kupić za to motorek  :twisted: Z góry dzięki

 

to jakies lipne gimnazjum - u mnie było 40tysiaków za śmierć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wasz brak wiedzy w prostych kwestiach mnie przeraza...

Kwota odszkodowania z ubezpieczenia NW (obojetnie jakiego komunikacyjnego, szkolnego czy ch... wie jakiego) zalezy od procentowego trwalego uszczerbku na zdrowiu, okreslonego scisle w tabelach, oraz od sumy ubezpieczenia.

 

Czyli: np obciecie palca 10%, suma ubezpieczenia 1000 zyli dostajemy do lapy 100 zyli. Dla lubiacych lamiglowki: ile dostanie za obciecie palca przy sumie ubezpieczenia 3000?

 

Za smierc spadkobiercy otrzymuja 50% sumy ubezpieczenia.

 

Jazda na czymkolwiek bez uprawnien na ogol wykluczaja wyplate odszkodowania.

 

Proste?

teraz ty chyba sie mylisz

jak moze byc odszkodowanie 10% za obciecie palca ,przyklad: szkolne ubezpieczenie: skladka 20 zl (10% z 20zl = 2zl ) , troche malo....

 

a poza tym to wszystko zalezy od lekarzy, rzeczoznawcow , ktorzy sa tak ustawienie zeby zaklad w zaden sposob nie stracil zbyt duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest cala skladka na ubezpieczenie...przecie ubezpieczenie na 20zl to by ci dawalo mozliwosc otrzymania plastra.....to jest chyba dotowana przez panstwo...jesli sie myle to soryyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...