Skocz do zawartości

Elektryka Ural


anretam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inna rzecz która mnie zastanawia - od czasu do czasu pada ładowanie to znaczy jest bardzo słabiutkie aby następnie być O.K.

Czy to cewka?

Myślę , że gdzieś mi robi czasem zwarcie, gdzie zacząć poszukiwania - możę są jakieś częste punkty nawalania elektryki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudne do zdiagnozowania , szczegolnie ze to sie dzieje czasami. Nie wiem czy masz pradniczke czy alternator? U mnie byl przypadek ze tez od czasu do czasu w ogole nie bylo ladowania. Wymienilem regulator na elektroniczny i teraz jest caly czas. Ja u siebie mam pradnice 12v od wartbajera. Razem z wymiana regulatora rozebralem pradnice i sie okazalo ze ma luz poosiowy i szczotkotrzymacze (takie metalowe co trzymaja szczotki w prowadzeniach) haczyly mi (ocieraly) o komutator (jak sie wirnik przesuwal przod tyl). Teraz jak zdystansowalem wirnik w pradnicy i wymienilem regulator to mam spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zeby nietwiorzyc juz nowego tematu ...

 

- gdzie elektroniczny regulator mozna kupic ?

 

- ma ktos schemat instalacji elektrycznej do URALA M63 ?

 

- slyszalem cos o tym ze pradnica musi byc odpowiednio wlozona tzn w jakis konkretny okreslony sposob musi stykac sie z napedem. niewyjmowalem jej jeszcze wlasnie z uwagi na to ze niemam pojecia jak ja pozniej zalozyc ... jakies wskazowki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tak miałem, to prąd zanikał, to przygasał. To tu kabelek nie łączył to tam. Wkużyłem się i robię kapitalny remont wszystkiego łącznie z instalacją. Teraz wiem co mam i zrobione dobrze a nie jakieś dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam schemat el. do Urala M-63 - mam cala instrukcje po polsku,, niestety na razie tylko na papierze.

U mnie w oryginalnej pradnicy kiedys dzialo sie tak, ze wlasnie ladowanie bylo, bylo i nagle nie bylo-zapalala sie kontrolka, dzialo sie tak przy stalych obrotach. okazalo sie ze uzwojenie stojana (tzw. poducha) dostalo przebicia. Wyslalem caly stojan do warszawy do firmy CYKLO w Warszawie gdzie uzwojenie zostalo nawiniete na nowo no i moje problemy (chwilowo) sie skonczyly:)

A co do wlozenia pradnicy - po prostu po wlozeniu musisz ustawic prawidlowy luz miedzyzebny, tzn ok. 0,3-0,5 mm w najciasniejszym miejscu, luz zmienia sie podczas obracania pradnica poniewaz wirnik jest w niej umocowany mimosrodowo wzgledem pokryw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowka bedzie na pewno - tylko nie wiem kiedy.. Sorry ale mam nawal pracy ostatnio plus rodzinka.. Ale jesli obiecalem to dotrzymam slowa!:-)

Z luzem to jest tak ze szczelinomierzem to w praktyce jest ciezko, bo po pierwsze trzeba by miec zdjeta przednia pokrywe rozrzadu, a idealnie gdyby byl silnik wyjety, no i szczelinomierz musialby miec bardzo waskie listki.. W praktyce ja ustawiam luz na sluch i na wyczucie po zamontowaniu pradnicy bo nie ma innego wyjscia.. po prostu po wstepnym dokreceniy srub probuje obracac w prawo i w lewo wirnikiem. jak jest dobrze to slychac takie delikatne stukanie i wirnik wykonuje nieznaczny ruch, potem obracam walem za pomoca startera i sprawdzam w innym miejscu (zawsze gdzies jest ciasniej a gdzies luzniej, nalezy ustawic w najciasniejszym miejscu). Jak jest ok to dobrze, a jak za ciasni lub za luzno to popuszczam sruby i obracam pradnica i tak az do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odpowiedz cyborg`a78 co do ustawienia pradnicy. Mozna ustawiac w ten sposob ze kreci sie pradnica do oporu (zero luzu na zebach), a nastepnie nieznacznie popuszcza (na oko tak 1-1,5mm obrotu pradnicy). Jezeli ustawisz pradnice zbyt ciasno i odpalisz moto to bedziesz slyszal taki dzwiek w rodzaju wycia. Jezeli spasujesz za luzno to na wolnych obrotach bedziesz slyszal taki klekot (stuk). Ja jak pierwszy raz zakladalem pradnice to zdjelem z przodu obudowe rozrzadu i krecilem pradnica tak aby byl niewielki luz na zebatce pradnicy. Nastepnie przy tym ustawieniu zaznaczylem sobie na pradnicy i obudowie silnika dwa punkty - dobre ustawienie. Teraz jak zakladam pradnice to krece nia tak aby zgrac te dwa punkty i jest OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli jezeli nieslysze zadnyc niepokojocych chalasow z silnika to wystarczy zaznaczyc pozycje pozniej zdiac pradnice i zalozyc spowrotem? no a drugie pytanie ... co z tym regulatorem napiecia ? gdzie kupic elektroniczny albo od czego bedzie pasowal? ihnstalacja 6 v ofcorz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mz i jawy 350 (6 volt) mozna dostac regulator elektroniczny, tylko nie wiem czy bedzie wspolgral z ta pradnica.

Albo u tego osobnika:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=79988133

 

Jak chcesz to podaj maila bo mam taki sobie schemat elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok wczoraj zabralem sie za pradnice(ural m62) i tu kilka pytan:>

 

1.od czego dopasowac nowe szczotki ??

 

2.przewody laczoce stojan z reszta ustrojstwa musza byc w jakims oplocie czy moga byc zwykle z izolacja z tworzywa sztucznego ??

 

3.w jakich temperaturach pracuje ta pradnica ? mniejwiecej ?

 

4.czy musze(powinienem?) wymieniac usczelke glowna pradnicy jesli do tej pory byla szczelna ? jesli tak to gdzie ja moge dostac ? (to jest jakis standartowy usczelniacz ?)

 

5.wewnatrz obudowy pradnicy na sciankach widac poprzyklejane fragmenty cyny i kalafonii (tak to przynajmniej wygloda) znajduja sie ona dokladnie na wysokosci miejsca w ktorym zwoje wirnika sa przymocowane do komutatora ... to normalne ? czego to efekt ?

 

6. co warto zrobic jesli juz sie zabieramy za remont pradnicy ? oczywiscie wymiana szczoteczek czysczenie komutatora wymiana podejrzanych przewodow ... co jeszcze ?

 

7. Czy tryby kola zebatego umieszczonego w wewnatrz silnika musza byc zgrane z kolem pradnicy w jakis konkretny sposob ? w junaku z tego co pamietam bylo to ustawiane wg znakow na kolach.

 

to by bylo na tyle (chwilowo) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...