Skocz do zawartości

Planujecie już wypady na sezon 2006??


merfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jadę chyba pierwszy (end VI) to może wezmę zimówki i łańcuchy ? :-)

A tak na serio - może ktoś, co już tam był,ma dot. Nordkapp jakieś rady, generalne przemyślenia ułatwiające życie?

Jak planujecie drogę powrotną (ja Finlandia, zat. Botnicka promem, Estonia, Łotwa, Litwa)?

Pozdro dla Wszystkich co ten cel obrali :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku, w lipcu. Promem do Karlskrony, potem Oslo, fiordy, Trondheim, Lofoty, Nordkapp, Helsinki, Tallin, Ryga, Kowno, W-wa. Generalnie jadąc drugi raz odpuściłbym sobie Nordkapp bo nuda i stracone parę dni na monotonię krajobrazu. Ale to Mekka motocyklistów więc nie odradzam 8)

Od siebie powiem tylko, że powaliła mnie kraina fiordów (cały obszar wokoło Geiranger), park narodowy Jotungheimen oraz archipelag Lofotów - rewelacja!!!; przyjechalismy w "nocy" (z nocą to ma niewiele wspólnego), a kiedy się rano obudziłem pomyslałem, że jestem w Nowej Zelandii - bajka! I mam zamiar tam wrócić za 2-3 lata.

Nordkapp to renifery i montonne przestrzenie Północy. Poza tym cały Nordkapp to ściema - biorą 200zł za wjazd na wyspe i 90zł za wejście na teren przylądka. Wszystko niby za to, że jesteś na najdalej wysuniętym półn. krańcu Europy. A to gówno! - bo żeby dojśc na prawdziwy koniec Europy - Knipfelsjodden - trzeba stanąc na parkingu jakieś 2-km przed Nordkapp'em i popierdzielac piechotą 5godzin przez kamienie i górki.

I tam dopiero stoi mała piramidka z napisem "The nothernmost point of Europe".

Wiem, bo popierdzielałem :notworthy: ...i jest za darmo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku, w lipcu. Promem do Karlskrony, potem Oslo, fiordy, Trondheim, Lofoty, Nordkapp, Helsinki, Tallin, Ryga, Kowno, W-wa. Generalnie jadąc drugi raz odpuściłbym sobie Nordkapp bo nuda i stracone parę dni na monotonię krajobrazu. Ale to Mekka motocyklistów więc nie odradzam  8)  

Od siebie powiem tylko, że powaliła mnie kraina fiordów (cały obszar wokoło Geiranger), park narodowy Jotungheimen oraz archipelag Lofotów - rewelacja!!!; przyjechalismy w "nocy" (z nocą to ma niewiele wspólnego), a kiedy się rano obudziłem pomyslałem, że jestem w Nowej Zelandii - bajka! I mam zamiar tam wrócić za 2-3 lata.

Nordkapp to renifery i montonne przestrzenie Północy. Poza tym cały Nordkapp to ściema - biorą 200zł za wjazd na wyspe i 90zł za wejście na teren przylądka. Wszystko niby za to, że jesteś na najdalej wysuniętym półn. krańcu Europy. A to gówno! - bo żeby dojśc na prawdziwy koniec Europy - Knipfelsjodden - trzeba stanąc na parkingu jakieś 2-km przed Nordkapp'em i popierdzielac piechotą 5godzin przez kamienie i górki.

I tam dopiero stoi mała piramidka z napisem "The nothernmost point of Europe".

Wiem, bo popierdzielałem  :notworthy:  ...i jest za darmo :!:

 

 

Widać że gdzieś czytałeś, ale niedokładnie. :-)

Najdalej wysunięty punkt europy mieści się na półwyspie Varanger w okolicy miejscowości Berlevag. (na wschód od nordkapu)

Bo miejsce gdzie jest Nordkap i wspomniane przez ciebie Knipfelsjodden znajdują się tak naprawdę na wyspie Mageroya. Ale cóz utarło się że Nordkap i już. Zresztą do ładna nazwa i się dobrze sprzedaje.

Aby zobaczyś naprawde prawdziwą Norwegię i północ Europy polecam półwysep Varanger. Tam nie ma jak na Nordkapie 10 reniferów (moze organizatorzy je przywożą ?) ale jest ich dużo wiecej oraz jest cała masa innych zwierząt w zależności od pory roku. A co najważniejsze: wszystko za free, oraz bez niemców.

Pozdrawiam i czekam na twardzieli z Varanger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jadę chyba pierwszy (end VI) to może wezmę zimówki i łańcuchy ? :-)  

A tak na serio - może ktoś, co już tam był,ma dot. Nordkapp jakieś rady, generalne przemyślenia ułatwiające życie?

Jak planujecie drogę powrotną (ja Finlandia, zat. Botnicka promem, Estonia, Łotwa, Litwa)?

Pozdro dla Wszystkich co ten cel obrali :notworthy:

 

 

Może będę szybszy :-)

Planuję z frendem szybki skok na północ. 3 dni tam i 3 powrót. No może na południu norwegii zostanę z kolejne 3 dni.

Będzie to chyba początek czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to chyba początek czerwca.

 

O w mordę! To bez łańcuchów na kołach raczej ani rusz :-) Chyba powinieneś zacząć trening od zlotu zimowego w Giżycku (warunki zblizone) :-) :-) :-)

 

Czy ktoś jechał przez cieśniny duńskie mostami? Czy warto? Czy coś motonita widzi zza barierek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jadę chyba pierwszy (end VI) to może wezmę zimówki i łańcuchy ? :-)  

A tak na serio - może ktoś, co już tam był,ma dot. Nordkapp jakieś rady, generalne przemyślenia ułatwiające życie?

Jak planujecie drogę powrotną (ja Finlandia, zat. Botnicka promem, Estonia, Łotwa, Litwa)?

Pozdro dla Wszystkich co ten cel obrali :)

 

 

Może będę szybszy :-)

Planuję z frendem szybki skok na północ. 3 dni tam i 3 powrót. No może na południu norwegii zostanę z kolejne 3 dni.

Będzie to chyba początek czerwca.

 

Gregor nic nie napiszę :-D maj frend, jest spoko gorzała będzie się lała stumieniami :-D :-D

 

[ Dopisane: 17-11-2005, 18:25 ]

Jako że jadę chyba pierwszy (end VI) to może wezmę zimówki i łańcuchy ? :-)  

A tak na serio - może ktoś, co już tam był,ma dot. Nordkapp jakieś rady, generalne przemyślenia ułatwiające życie?

Jak planujecie drogę powrotną (ja Finlandia, zat. Botnicka promem, Estonia, Łotwa, Litwa)?

Pozdro dla Wszystkich co ten cel obrali ;)

 

po co ci łańcuchy masz wybujałą wyobrażnie , to jest Norwegia nie Polska jak jakiś śnieg spadnie to go ze szlaku zmiatają :-D drogi są przejezdne więc łańcuchy są zbędne.

Nie wygląda to tak egzotycznie/extreme jak by wygłądać miało cywilizacja na wysokim poziomie ceny też :-D ubierasz się ciepło + kilka kart kredytowych i w 4 dni jesteś na nordkapp :? ,ogólnie w czerwcu zaczyna się sezon dla turystów bo wcześniej nie wszystko jest open.

Niby z czego mają się na pólnocy utrzymać jak nie z turystyki może z liczenia reniferów :-D

pozdro.

 

[ Dopisane: 17-11-2005, 18:28 ]

 

Czy ktoś jechał przez cieśniny duńskie mostami? Czy warto? Czy coś motonita widzi zza barierek?

 

warto warto warto :-D widać i jest nieżle tylko moim zdaniem kierunek szwecja/dania/niemcy o wiele lepiej się prezentuje

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za kilka dni jadę za chlebem zdobywać Anglię.Mój moto zostaje tutaj.Nie wiem jak przeżyję rozłąkę :-D

 

Weż go ze sobą , najlepiej jedz nim do angoli przecież nie daleko jest :-D

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, polecam wycieczkę na Faaker See w Austrii. Piękna okolica - jest gdzie pojeździć (Grossglokner niedaleko, do Słowenii rzut beretem), a wieczorami muzyka, zatrzęsienie motocykli różnego rodzaju - ogólnie mega impreza. Byłem w tym roku i chętnie wybiorę się za rok jeśli nie pojadę na Rajd Katyński, na którym bardzo mi zależy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na Sycylię ale samemu jakoś tak ...

Do Irlandii, krótka wizyta w Dublinie i okolicy. Nie w poszukiwaniu pracy ;) tylko turystycznie. Boję się tylko trochę lewostronnego ruchu ale się pocieszam że nie ja pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...