Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie!

 

Skoro tak zachwalacie Fazerka to i ja się dolączę - latam tym moto od czterech miesiecy i jest naprawde niezłe tzn. małe, lekke, poręczne, dobre osiągi jak na 600 tkę golasa. Dla mnie to idealne moto na miasto, bo w trasę to lepszy jest np. Suzuki GSXF ktorym latalem przez ostatnie lata - wiecej miesca dla kierowcy i pazażera oraz owiewki. Na autostradzie powyzej 150 km/h najważniejsza (oprócz mocy oczywiscie) staje sie areodynamika, dlatego gdy ktoś chce robic przeloty autostradowe, lub turystycznie na małej Yamaszce, to turystyczna szyba to konieczność (lub tzw. ''dubble bubble'').

 

Ale do rzeczy.

 

Mam pytanko jesli chodzi o oponki - czy eksperymentowaliscie z innymi rozmiarami opon? Ponieważ dla mnie moto jest bardzo poreczne i fantastycznie się śmiga w miescie po winklach, tylko problem jest, ze opony juz mam dawno pozamykane - tyl , a przedniej taz niewiele brakuje. Wiec mysle o zalozeniu na tyl 170tki (w poprzednim moto tez mialem numer wieksza i bylo OK), żeby móc bardziej sie wykładać na winklach.

 

Te dosyć nietypowe rozmiary opon to dla mnie największy minus Fazerka, posiadacze Hornetów w tym względzie mają dużo lepiej ( 120/17 i 180/17 - czyli najbardziej populrny rozmiar wśród sportów). Ale za to patrzą z zazdrością gdy wrzucam sobie moto na centralkę i smaruje łańcuch ;)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja od razu Ci powiem, że zapomnij o 180 na tył! miałem i po zmianie na 160 odczułem dużą różnicę przy wczhodzeniu w zakręty. przód mam nadal 120 ale chyba zmienię na 110. Nie wiem jak jest ze 170-tką, ale możesz spróbować wetdy napiszesz swoją opinię.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Moje pytanko- co ile realnie należy regulować zawory??? Mój Fazerek przyjechał z niemiec gdzie był serwisowany. Ma obecnie 29tyś km. Teoretycznie regulację należy wykonać przy 42 t.km. Ale czy napewno? słyszałem różne opinie na ten temat(dodam że moto jest z roku 98,ale czy upływ czasu nie wpływa również na konieczność wcześniejszej regulacji?)

z fazerskim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam 16 tys i tez mysle ale po sezonie wiec , raczej nie zaszkodzi a dostep na pierwszy rzut oka wydaje sie ładniutki jak sie bak zrzuci,

 

A ja dzis nie mogełem wytrzymac bo pogoda zacna i wyjechałem przewietrzyc sie przed maturką (jutro juz !! polski :/) a miałem nie smigac teraz w tym okresie egzaminów , jednak fazer przyciąga i nie mozna mu sie oprzec, 140 km zrobione ;p

 

Pozdrawiam Fazerowców i wszystkich innych ;)

Edytowane przez siwypfk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Co do regulacji zaworów to w modelach 98' do 2001 reguluje się co 42 tys km, a w nowszych co 40 tys km, lub co 42 miesiące zależnie co nastąpi wcześniej - tak mówi moja serwisówka.

 

to ja od razu Ci powiem, że zapomnij o 180 na tył! miałem i po zmianie na 160 odczułem dużą różnicę przy wczhodzeniu w zakręty. przód mam nadal 120 ale chyba zmienię na 110. Nie wiem jak jest ze 170-tką, ale możesz spróbować wetdy napiszesz swoją opinię.

 

 

Ario, o 180 to niemyślałem. Jednak dwa rozmiary to sporo, ale w następnym tygodniu pojadę założyć nowe gumy i chyba wrzucę 170 na próbę. Jeśli ktoś ma jeszcze jakies info na ten temat to dawać!

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ario, o 180 to niemyślałem. Jednak dwa rozmiary to sporo, ale w następnym tygodniu pojadę założyć nowe gumy i chyba wrzucę 170 na próbę. Jeśli ktoś ma jeszcze jakies info na ten temat to dawać!

 

PZDR

 

OK, to czekam na Twoją opinię o 170 i jeżeli będzie pozytywna to zastanowię się nad takim kapciem przy najbliższej wymianie, która już wkrótce...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś piękny numer odwaliłem :crossy::P

Ustawiłem Fazerka pod garażem na centralce. Chciałem sprawdzić jak chodzi przednie koło. Chwyciłem za lagi żeby podnieść sprzęta lekko, a on leci na bok. W sumie sam nie wiem jak to się stało, że sprzęt się po prostu położył, a nie pierd.... całą swoją masą. Jedyny plus to taki, że już wiem iż nie będę miał kłopotów z podniesieniem go samemu jakby co :flesje: Nawet lekko się go podniosło ;)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu udało mi się z filmu coś zrobić :icon_mrgreen: Z 3,5 giga zrobiło się 50 mega także myślę, że jest to zjadliwa wielkość jak na 7 minut jazdy i całkiem dobrą jakość filmiku. Bardziej sprawdzałem co i jak się nagra i jak będzie wyglądać, ale generalnie wyszło dobrze. Można zasysać spod poniższego linku:

http://rapidshare.de/files/19611394/FZS_600.avi.html

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono fajny filmik , chociaz przyznam sie ze łagodny jestes dla fazerka naprawde , mysałem ze ja spokojnie smigam a tak bo smigam tak do 7 tys na biegach , a Ty bah bah i juz 6 siedzi :icon_mrgreen:) fajne doznanie tak zobaczyc , porownac jak ktos smiga.

 

Jednak tez rozumie ze z kamerą to moze dlatego tak spokojnie :buttrock:

 

ja w sobote posmigam bo bedą juz spodnie bedzie pretekst :banghead: moze tez cos nagram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono fajny filmik , chociaz przyznam sie ze łagodny jestes dla fazerka naprawde , mysałem ze ja spokojnie smigam a tak bo smigam tak do 7 tys na biegach , a Ty bah bah i juz 6 siedzi :icon_mrgreen:) fajne doznanie tak zobaczyc , porownac jak ktos smiga.

 

Jednak tez rozumie ze z kamerą to moze dlatego tak spokojnie :banghead:

 

ja w sobote posmigam bo bedą juz spodnie bedzie pretekst :biggrin: moze tez cos nagram

Bardziej uważałem żeby nie zgubić kamery niż koncentrowałem się na jeździe :buttrock: A w sumie z biegami chyba w miarę szybko się wyrabiam i nie ciągnę sprzęta jakoś niesamowicie pod czerwone pole. Wystarcza mi to czym FZS dysponuje do 8000 rpm Z wyższych obrotów sporadycznie korzystam, ale zdarza się :crossy:

 

spokojnie wiedług mnie ciut za szybko obszar zabudowany a on 140

Fakt, 140 to nie jest raczej prędkość zgodna z kodeksem drogowym. Ten teren zabudowany też trochę na wyrost jest :wink:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Filmik fajny, znajomy widok :biggrin:

Ale mam pytanko czemu nie zapinasz 6-tego biegu :icon_mrgreen: Ja mam model 2003 (w dowodyie rok produkcji 2002 - za*eb... urzedasy) ale do rzeczy

Ja na 6tce mam 5tys obr/min przy 100kmh; 5,5-110kmh; 6 przy 120; itd prawie. Zegary u Ciebie wygladaja tak samo jak moje stad pytanie czy wczesniej montowali skrzynie 5 biegowe? Chyba że poprostu kąt patrzenia jest taki że wskazania przyrządów wyglądaja inaczej

Aha jezdze podobnie ale spalanie to u mnie miedzy 6-7 jak jade solo!

 

Pzrdo dla wszystkich fazerowiczów :banghead:

 

PS Używacie topcase-ów w swoich FZS? Jakiej firmy?Stelaż orginalny czy lepiej sobie dorobić?Może ktoś z Poznania ma zamontowany takowy, chętnie bym podpatrzył jak to wygląda :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 6tce mam 5tys obr/min przy 100kmh

6 bieg jak najbardziej zapinam :icon_mrgreen: W końcu po coś go fabryka dała :buttrock: i na filmie większość czasu na tym biegu zasuwam. Ja przy 100 km/h mam około 5,5 tys. obrotów na minutę.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 bieg jak najbardziej zapinam :icon_twisted: W końcu po coś go fabryka dała ;) i na filmie większość czasu na tym biegu zasuwam. Ja przy 100 km/h mam około 5,5 tys. obrotów na minutę.

 

ciekawa sprawa, może w fabryce coś mieszali z przełożeniami między latami produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...