Skocz do zawartości

Patent roku (z tych negatywnych).


Skubi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a moj znajomy odpalal jawke mustang z pychu i do tego jeszcze uzywal kopniaka :banghead: na sprzegle ;P i coooooooooo...!!!! To prawda!!!

Moj za to odpalal simsona na pych ale do tyłu :lol: Cylinder i tłok 60 cc docierał 15 minut i ma takie same osiagi jak docierany iles tam set kilometrów :-) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem co mój kolega miał ze swoją WSK. :-D Chciał ją przerobić na full-crossa. Nawet mu się udało... Miał dużo części w niej od KTMa. Wszystko było ładnie póki jej nie zapalił. Silnik brał lewe obroty i z 4 biegowej WSK zrobiła się 5 biegowa (nawet na luzie jechała), jężdząca do tyłu WSK... Ale jak silnik sie rozgrzał to już dobrze jeżdziła... TAKIE JAJA !!! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

No wiec dziś u mnie staną mtx kolegi. Niestety blyły problemy z wydechem, więc musieliśmy zrobić coś na szybko.

Od razu w ręka wpadła mi stara butelka po wodzie "Cisowianka", po podziurawieniu jej cyrklem, stwierdziliśmy że jest trochę za głośno więc założyliśmy na butelkę starą skarpetkę.

Chodzi teraz wyśmienicie.

Na stronie http://www.bikepics.com/members/enduromax/

Macie w kategorii FREINDS, zdjęcia wydechu i filmik jak chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespawana do wlaka zebatka zdawcza gosc ktory sprowdzil moto z francji (polak) przynal sie ze moto mialo zdjeta gore cylinder i glowice on zlozy i wsio gralo (niby) w domu okazalo sie z moto bierze wode do oleju i ma zespawana do wlaka zebatke zdawcza prawdopodobnie nie bylo tylko zapinki zebatki (taka blaszka ) a ze to patalach to najprosciej zespawac :twisted: sadzilem ze jak w to w ecie remonbt silnika co 2 miesiace to sie to wymieni a tu sie nieche nic psuc a wiec nie ma co rozkladac silnika :banghead: wymiane zebatki da sie zrobic w podobny sposob jak zrobil to patalach z polski wycinam delikatnie stara i nowa naspawuje tzn zabezpieczam przed zsunieciem z walka bo same frezy ciagnace zebatke sa OK

 

1.

Ja miałem coś podobnego. Kuzyn oddał do zespawania w WSK125 zębatkę do wałka zdawczego. Po powrocie i założeniu łańcucha - nie można ruszyć kołem. Okazało się że zespawał ładnie na okrągło łącznie z wałkiem od sprzęgła.

 

2.

WSK 175 cross ;) urwany trzymak od opony - urwany zawór - trawa w oponie aby jechać.

 

3.

Pięć lat temu na zawodach Enduro spotkałem gościa na WSK 125 cross ;) W związku z tym że ułamał mu się zacisk ośki (bodaj od CZ) ośka przytrzymywana była łańcuchem od krowy opasanym na ladze. :? 8O

 

O fajkach z drutu, taśmie klejącej i urwanych gwintach nie ma nawet co pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patenty na podstawie cezet cross. W secie przyspawany, kopniak, stópka biegów, tryb napedu piewotnego, łozyska na żyletce bo sie suwały, nie zblokowało skrzynie na 3 biegu i wyłamało zeby no to gosć szlifierką wyciął je do końca wiec było 1,2,4,5,6, obspawane wodziki bo były wytarte, oś wachacza przyspawana do ramy, no i oczywiescie wszystkie mocowania silnika do ramy na klej przeciwodkrecaniu nakładany z migomatu

 

aaaaa i jeszcze w 250 kosz sprzegła zespawany z trybem bo wieloklin sie skończył, tradycyjnie zebatka napedu pierwotnego na wale, jak otwór na śrube jest wyłechtany w bloku to wystarczy na śrube nawinać troche sznurka od snopowiązałki, a i nie wiem czy wiecie ze szprychy z koła 21 pasuja do 18 trzeba tylko starannie wygiąć i zawinąć na piaście

 

to by było tyle z takich ciekawszych patentów które spotkałem w zakupionym moto

 

no i sam na drodze kilka razy sie ratować musiałem różnymi patentami np. na wyplutą z głowicy świece nawinąć sznurek i wkrecić zeby dojechać do chaty--MZ 251 dojechałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o słomie to kumpel raz kupił silnik od wsk 175. Gdy chcial zobaczyc jego stan i sciagnał cylinder okazało sie ze w środku jest słoma. A jeszce patentem jest dlamnie motocykl kumpla:D Silnik cz350 wsadzony w rame wsk. Rama przespawywana w 10 miejscach. Gdzy się jedzie to tak wibruje i tak sciąga na boki że jazda zamienia się w walke o przetrwanie;D Ale jezdzi.. :D

 

Nie widziałeś, nie jeździłeś to sie kur...a zamknij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...