Skocz do zawartości

Pierwszy krok - robię prawko


Kaśka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi Kochani czy to prawda, że od nowego roku na egzaminie będzie także podnoszenie motocykla? Tak mi się obiło coś o uszy, więc pytam. Jeśli motor się przewróci to jaka jest najlepsza technika jego podnoszenia? Wiadomo, że silny mężczyzna nie będzie mieć z tym problemu, ale co z kobietą, która waży zaledwie 53 kg? :roll: Słyszałam, że najlepiej tyłem... chyba... Przepraszam Kasieńko, że tak zmieniam temat, który zapodałaś, ale nie wiem czy moje pytanie nie zostałoby zamknięte na samym starcie w nowym temacie. Swoją drogą to bardzo się cieszę, żę tak dużo kobiet decyduje się na kat. A - popieram, popieram 8) Ja zaczynam dopiero na wiosnę, bo teraz już za późno (złe warunki na drodze = oblany egz.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@TI nawet jesli tak bedzie to nie powinnas miec problemu :evil:

Ja mam 14lat waze tyle co ty i problemu raczej nie mam ze sprzetami typu honda mtx 125, wsk :D Popodnos troche motocykl, zobacz jak bedzie ci najwygodniej i nie bedzie zadnego problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto niedawno zdawał, może mi podpowiedzieć, czy na egzaminie jest to samo co na tej stronce???  

 

http://www.prawojazdy.com.pl/kurs/panel.php?test=1

Już nie wchodzę na tę stronkę, ale masz tutaj adres szkoły Tomka Kulika i tam wszystko jest. Już ustawiłam Ci stronkę http://www.pro-motor.pl/porady.htm

 

czy to prawda, że od nowego roku na egzaminie będzie także podnoszenie motocykla?

Tak to prawda. Gdzieś już był ten temat poruszany. Jak znajdę, to podrzucę linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@TI niekoniecznie złe warunki oznaczają oblany egzamin. ja miasto miałem w ulewie i zdałem :D potem były 2 albo 3 godziny przerwy przed kolejnymi jazdami bo cały czas padało.

ale w tej chwili nie warto zaczynać kursu, lepiej poczekać do wczesnej wiosny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc wcześniej obiecałam, że będę dopisywać wszelkie nowinki i dopisuję.

Wczoraj w mojej szkole jazdy zrobiłam taką awanturę, że na spotkanie z właścicielem mnie umówiono.

Spotkanie się odbyło, instruktor wyparł się pozostawiania mnie na jeździe samej ale w efekcie końcowym zmieniono mi instruktora.

Dziś pierwsze 2 godzinki z nowym instruktorem i jestem zachwycona.

Pan dokładnie (tak samo jak wcześniej w swoich postach opisywał Tomek) wprowadził mnie w tajniki jazdy motocyklem. Przede wszystkim ruszanie, hamowanie (bez gazu, z gazem) i nie robienie jakiś durnych ósemek od których kołowrotka można było dostać ale porządna, przyzwoita jazda i oswojenie się z motocyklem.

Sporo informacji na temat budowy motocykla, zasad działania oraz spraw związanych z zachowaniem się motocykla podczas jazdy i jaki to ma związek z jego "przełożeniami".

Dostałam w końcu testy i okazało się, że gdybym dziś miała iść zdawać to niestety ale nawet na B bym nie zdała, choć od ponad 12 lat jeżdżę katamaranem.

Jeśli ktokolwiek zdaje prawko we Wrocławiu to jeśli usłyszy nazwisko SIRĘGA to niech od razu poprosi o zmianę instruktora. Szkoda czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam male pytanie (i nie chce zakaldac nowego tematu), ze wzgledu na to ze egzmin mam w czwartek (17.11) prosze o szybka odpowiedz ;)

 

Czy na placu podczas egzminu na kat. A mam miec wlaczone swiatla?

Moj instruktor mowi ze nie, czy ma racje?

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam male pytanie (i nie chce zakaldac nowego tematu), ze wzgledu na to ze egzmin mam w czwartek (17.11) prosze o szybka odpowiedz ;)

 

Czy na placu podczas egzminu na kat. A mam miec wlaczone swiatla?

Moj instruktor mowi ze nie, czy ma racje?

 

 

moim zdaniem nie ma racji, przed ruszeniem musisz sprawdzić działanie świateł, ustawić lusterka itp... z resztą w przepisach masz, że moto musi mieć włączone światła mijania cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, to napisz moze, w ktorej szkole masz kurs i jak sie nazywa Twoj nowy instruktor? W przyszlym roku jak bedzie mnie stac to mam zamiar zrobic wreszcie prawko A (zobaczymy, co mi da cwiczenie na 50ccm :notworthy:).

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam taką awanturę, że na spotkanie z właścicielem mnie umówiono.

Spotkanie się odbyło, instruktor wyparł się pozostawiania mnie na jeździe samej ale w efekcie końcowym zmieniono mi instruktora (...) i jestem zachwycona.

 

I tak trzeba :twisted: Pietnowac bylejakosc, olewactwo i tumiwisizm! Z pozytkiem dla siebie, kraju i narodu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, to napisz moze, w ktorej szkole masz kurs i jak sie nazywa Twoj nowy instruktor? W przyszlym roku jak bedzie mnie stac to mam zamiar zrobic wreszcie prawko A (zobaczymy, co mi da cwiczenie na 50ccm :notworthy:).

Szkoła nazywa się KURSANT a ten zaje...ty instruktor: Marek Flisowski - bardzo polecam jazdy u tego gościa, facet ma pojęcie o tym co robi w przeciwieństwie do jego poprzednika.

 

[ Dopisane: 16-11-2005, 16:08 ]

Osito masz rację. Chamstwo i ignorancję trzeba piętnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła nazywa się KURSANT a ten zaje...ty instruktor: Marek Flisowski - bardzo polecam jazdy u tego gościa, facet ma pojęcie o tym co robi w przeciwieństwie do jego poprzednika.  

Namów Marka na wypowiedzi na forum. Będzie raźniej gdy więcej osób z pojęciem się wypowiada. Trzymam kciuki za szkolenie i egzamin.

Tomek.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...