Skocz do zawartości

Yamaha MT 01 ( MT01, MT-01 )


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ten serwis,Twój MTek był tam serwisowany,gośc jest naprawde konkretny i bez problemu poradzi sobie z EXUPem, http://jmgmotocykle.pl/

Dzięki, już się skontaktowałem i wstępnie umówiłem (muszą jeszcze sprawdzić oprogramowanie). Chłopak z którym rozmawiałem powiedział, że są 2 opcje: 1. Przeprogramowanie, wówczas komputer nie widzi EXUPa i to podobno lepsze ale i droższe - 1000zł, 2. jakiś system linek, który kosztuje 150zł. Wiesz może co się lepiej sprawdza, czy warto płacić kilka razy więcej za przeprogramywanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już się skontaktowałem i wstępnie umówiłem (muszą jeszcze sprawdzić oprogramowanie). Chłopak z którym rozmawiałem powiedział, że są 2 opcje: 1. Przeprogramowanie, wówczas komputer nie widzi EXUPa i to podobno lepsze ale i droższe - 1000zł, 2. jakiś system linek, który kosztuje 150zł. Wiesz może co się lepiej sprawdza, czy warto płacić kilka razy więcej za przeprogramywanie?

 

Ta droższa opcja jest lepsza ponieważ eliminuje całkowicie EXUP i masz spokój na zawsze,z systemem linek jest tak,że solenoid zostaje nadal w obiegu a on lubi sie zepsuc i znowu będzie wybijał kontrolke błędu.Jak już dajesz na warsztat to zrób to czego ja nie zdążyłem czyli niech ci wstawią eliminator sondy lambda i wtedy będzie można wgrac w PCIII najbogatszą mape i będzie dopiero power :biggrin: bo sondy lambda nie chcą przepuścic tak bogatej mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta droższa opcja jest lepsza ponieważ eliminuje całkowicie EXUP i masz spokój na zawsze,z systemem linek jest tak,że solenoid zostaje nadal w obiegu a on lubi sie zepsuc i znowu będzie wybijał kontrolke błędu.Jak już dajesz na warsztat to zrób to czego ja nie zdążyłem czyli niech ci wstawią eliminator sondy lambda i wtedy będzie można wgrac w PCIII najbogatszą mape i będzie dopiero power :biggrin: bo sondy lambda nie chcą przepuścic tak bogatej mieszanki.

i pewnie tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co niby daje wywalenie EXUPA

 

No i niestety nikt nie chce nam odpowiedzieć na to pytanie ... :banghead:

Pisałem o tym kilka postów wyżej, ale podobnie jak Ty nie dostałem odpowiedzi. Widzę, że temat wart jest tzw. "świeczki" skoro zajmują sie tym nawet jakieś warsztaty. Pewnie więc coś jest na rzeczy, tyle, że chciałbym wiedzieć CO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałem odpinany exup i ponownie podłączany i nie odczuwałem różnicy - szkoda kasy i zachodu (aha błędów nie wyrzucał bo tylko linki odczepialiśmy więc sterowanie latało) założone kolektory i puszki sato racing, sonda on/off

http://spec.pl/motor...r-exup?strona=2

w stage 2 jak dobrze pamiętam układ jest bez exupa i pozostaje tylko sonda która ogarnia temat

dopiero w 3 oprócz gratów do silnika jest jeszcze inny moduł i to jest warte kasy ale występuje tylko w zestawie stage 3 i tylko nowa sztuka

jeśli ktoś liczy na przyrost mocy to się bardzo rozczaruje - takie jest moje zdanie

Edytowane przez mlubon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałem odpinany exup i ponownie podłączany i nie odczuwałem różnicy - szkoda kasy i zachodu (aha błędów nie wyrzucał bo tylko linki odczepialiśmy więc sterowanie latało) założone kolektory i puszki sato racing, sonda on/off

http://spec.pl/motor...r-exup?strona=2

w stage 2 jak dobrze pamiętam układ jest bez exupa i pozostaje tylko sonda która ogarnia temat

dopiero w 3 oprócz gratów do silnika jest jeszcze inny moduł i to jest warte kasy ale występuje tylko w zestawie stage 3 i tylko nowa sztuka

jeśli ktoś liczy na przyrost mocy to się bardzo rozczaruje - takie jest moje zdanie

Dzięki, trochę mi się rozjaśniło. Choć po poczytaniu stwierdziłem, że mam spore zaległości: moto ma około 30 kkm, a pewnie nikt (bo na pewno nie ja) tam nie zaglądał ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje moto też ponad 30 tysi i na bank nikt tam nie zaglądał do tych linek , a swoją drogą skoro nie ma różnic w przyroście mocy to po co grzebać , kasę wole wydać na paliwo a nie usprawnianie i poprawianie Japońców .

Pozdrawiam i życzę pięknej pogody

 

panowie szukam przeźroczystej pokrywy sprzęgła , widział ktoś taką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki znalazłem coś takiego https://sites.google...a/wymiana-oleju temat wałkowany wiele razy jeśli chodzi o olej , a tu jest opisane i pokazane jak kurna sprawdzić stan oleju . Wiem że to inny motorek ale silnik jest w końcu ten sam .

Edytowane przez trufel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...