Skocz do zawartości

Yamaha MT 01 ( MT01, MT-01 )


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też swoją jutro do serwisu prowadzę.. Czas przewody w oplocie założyć, szybkę zainstalować, sprzęgło wymienić, oliwę świeżą zalać... Za oknem bazie kwitną więc trzeba się spieszyć bo wiosna nadchodzi :)

 

zsakul1978 gdzie serwisujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukam takiego warsztatu (mechanika) w Łodzi lub okolicach, ale do Bełchatowa trochę zbyt daleko.

 

W Bełchatowie swój warsztacik/serwis ma niejaki Jerzy Ziajkiewicz i odkąd kupiłem swój pierwszy poważny motocykl to zawsze do niego uderzam. Nie znam drugiego człowieka, który by z takim sercem do motocykli podchodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukam takiego warsztatu (mechanika) w Łodzi lub okolicach, ale do Bełchatowa trochę zbyt daleko.

 

Oj tam, oj tam

Max godzinka jazdy (pod warunkiem, że będziesz jechał na pół gwizdka).

Nie chcę Jurasowi zbytnio reklamy robić bo tu nie na to miejsce ale u niego w garażu zawsze widuję motocykle na tablicach z Częstochowy, Sieradza czy Wielunia, a to chyba źle o nim nie świadczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza czterokołowym jeździdłem, to dane techniczne podane na końcu robią niezłe wrażenie. Szacunek. W naszych KODO chyba nie do osiągnięcia bez poważnych ingerencji.

 

A tak w ogóle to piękne slońce dziś świeci za oknem, chyba trzeba powoli przymierzać się do wybudzania MTka z zimowego letargu. Wyjeżdżaliście już swoimi moto na asfalt w tym roku? Ja jeszcze muszę wymienić olej w silniku oraz w lagach razem z uszczelniaczami i heja na ścieżkę. Nie moge się doczekać.

 

Tak troche poza tematem. Poszukuję tylnego błotnika - ogona do mego MTka, bez kierunkowskazów i tylnej lampy. Aktualnie mam założony metalowy akcesoryjny, ktory nie spełnia moich wymagań estetycznych. Może ktoś ma na zbyciu lub wie gdzie kupić to ustrojstwo. Zależy mi na cenie więc oczywiście może być używany, ważne aby był cały. Składam moto do oryginału i brakuje mi jedynie tej części. Z góry dziękuję za podpowiedź. LwG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam dwa pytanka i proszę o poradę. Ostatnio wyciągnąlem MTka z garazu aby pościagać z niego zimowe pajęczyny, nacisnąłem klamkę sprzegła i wrzuciłem "jedynkę", zaważyłem, że przy wciśniętej klamce sprzęgła tylne koło jest zblokowane. Na luzie jest ok. Co może być tego przyczyną, czy przez zimę tak zgęstnał olej, czy może skleiły sie tarczki sprzęgłowe? Nie mam pojęcia. Nie wiem czy przy pierwszym odpaleniu po zimie i wrzuceniu pierwszego biegu czegoś nie uszkodze. Mieliście takie przypadki w swoim moto? Poradźcie coś. Drugie pytanko dotyczy właśnie pierwszego odpalenia po zimie. Akumulator naładowałem i włożę go z powrotem do moto - czy moge po prostu go odpalić? Czy np. na początku muszę skorzystać z pomocy dodatkowego źródła prądu (kable + prąd z auta). Kumpel mi mówił, że tak trzeba przy tak wielkim "serduchu". KODO posiadam dopiero od jesieni ubiegłego roku i dopiero się go uczę. Z poprzednimi motocyklami , które posiadałem nie miałem podobnych "problemów". Proszę więc Was kolegów o poradę w tych kwestiach. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania , jak masz aku naładowane i wsadzone do MT to odpalaj smiało , mój odpalił lepiej niż w sezonie i to bez pomocy obcego źródła prądu . Ten twój kumpel jak czegoś nie wid to niech síę nie udziela.

Co pierwszego pytania to jak juz odpalisz to zostaw go niech se chodzi i niech się nagrzeje . Jak już będzie gorący to zgaś i sprawdź te biegi i sprzęgło na sucho . I wtedy wszystko się wyjaśni.

Daj znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...