Skocz do zawartości

Yamaha MT 01 ( MT01, MT-01 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem calkowicie nowy na tym forum, moto kupiłem kilka dni temu i poilnie poszukuje serwisówki do mojej yamahy. kolega Jacek z forum próbował mi przesłac ale nie umiem tego otworzyc, moze /Ty masz i w wolnej chwili bys przeslal mi na maila [email protected]. z gory wlk dzieki. Wesolyc Swiat zycze!!!i mokrego poniedziałku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się podzielić paroma nowymi doświadczeniami, może się przydadzą:icon_biggrin:

 

Moim nowym MT jeżdżę dopiero od paru miesięcy. Można więc śmiało powiedzieć, że dopiero się GO uczę. A teraz klika informacji, może się komuś przydadzą.

 

2 maja polatałem trochę ze znajomymi po okolicznych drogach. W sumie nakręciłem blisko 600 km. Oto kilka spostrzeżeń:

- przy prędkościach 130 - 180 km/h moje MT spaliło średnio 6.4 l/100 km,

- na jednym zbiorniku zrobiłem 223 km i ... zabrakło mi paliwa :icon_mrgreen:

- na rezerwie wyszło 43 km (po zapaleniu się rezerwy max prędkość nie przekroczyła 110 km),

- na autostradzie przy "rytmicznym" rozpędzaniu się spokojnie doszedłem do 210 km/h (myślę, że to nie koniec, bo zostało jeszcze trochę manetki),

- motocykl PERFEKCYJNIE składa się w zakręty,

- wspaniale hamuje (przewody w oplocie),

- dynamiczne przyspieszanie ma sens dopiero od 2000 obr/min, poniżej szarpie i widać, że moto nie daje sobie rady,

- przy jeździe po dziurawych drogach - przyspieszanie i hamowanie - strasznie dostają w tyłek nadgarstki (może to normalne, ale niektóre doświadczenia są dla mnie nowe, bo wcześniej jeździłem motocyklami bardziej cruiser'owatymi),

- a'props tyłka ... też mnie dość mocno bolał po tej "króciutkiej przejażdżce":icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też śmigam na MT-01 i zgadzam się z spostrzeżeniami kolegi. U mnie wygląda to wszystko identycznie. Najbardziej ciekawi mnie sprawa bolącego tyłka. Po przejechaniu 300km ciężko znaleźć pozycje żeby tyłek nie bolał. Czy to coś nie tak z tymi siedzeniami... Zastanawiam się nad przeróbka u tapicera i nie tylko wizualnie a może można coś zrobić żeby było wygodniejsze...

A jak to jest u innych posiadaczy MT-01 ?

MOTOCYKLE SĄ JAK WÓDKA,PRAWDZIWA JAZDA ZACZYNA SIE OD LITRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie w MTQ (jak dla mnie) jest OK. gorzej jast z bulem w karku przy większych prędkościach przez długi czas.

Prędkość max. złapałem 210 km/h. i było to 5000 obr./min. więc dużo więcej nie pojedzie z powodu odcięcia.

Muszę koniecznie kupić szybę ,może ktoś kupował???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego do 229 licznikowych rozbujałem ale ma na to wpływ pogoda (wiatr, temperatura) a co do karku to albo go wzmocnić należy albo lekki kask ja jak kupiłem pierwszego nakeda też miałem ten problem więc szukałem kasku by ważył bardzo mało 1 kg wiadomo że opór powietrza jest duży ale się już przyzwyczaiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie w MTQ (jak dla mnie) jest OK. gorzej jast z bulem w karku przy większych prędkościach przez długi czas.

Prędkość max. złapałem 210 km/h. i było to 5000 obr./min. więc dużo więcej nie pojedzie z powodu odcięcia.

Muszę koniecznie kupić szybę ,może ktoś kupował???

 

Ja mam w MTQ (fajny skrót) szybę akcesoryjną, tą podłużną. Sporo pomaga, na klatkę piersiową nie idzie cały pęd powietrza. Mogę również potwierdzić, że nawet mała szybka pomaga: w poprzednim moto - Marauder VZ1600 - miałem okazję pojeździć na b. długich trasach z i bez szybki. Różnica jest znacząca.Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...