Skocz do zawartości

Kawasaki KX 125


Kaze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na 4um jest bardzo mało info na temat tego motocykla...o innych crosach wypowiadacie sie w miare często a o Kawie prawie w ogóle. Wiem tylko tyle że skrzynia szybko sie sypie. Pytam z ciekawości bo o KX wiem bardzo mało (prawie nic) a poza tym to takiego tematu chyba nie było.Jakie są wady, jakie zalety? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KX kiepska maszyna
Wiadomo CR-ka wymiata :D ale tak sie zastanawiam że mało osób na 4um ją ma a jak ostatnio oglądałem jakieś zawody na Eurosporcie to pare kawek tam jeździło. Chociaż pewnie zawodnicy jezdrzą na tym co sponsor da, ale ogólnie KX nie może być chyba aż tak zły(oprócz skrzyni biegów)...Jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że reszta jest wpozadku jak na tryby nie zarobisz, tryby sa odlewane a to sporyy minus, z 4 KXsów które znam we wszystkich skrzynie się sypły, z tym ze są to roczniki poniżej 00 a ponoć te powyżej mają już kute tryby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroguy ma kmx (albo cos takiego) i jakos nie narzeka a silnik podobny do kx`a wiec to zalezy znajomy tez jezdzi na kx`sie 250 ale nie wiem co i jak bede sie z nim kiedys widzial to sie zapytam i napisze; )
Czy to ten sam, który ma Dobermana? Jeśli tak to za te info też byłbym wdzięczny :D Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty kamikaze sluchaj!! te kawy co ogladales w eurosport to nie maja nic wspolnego z seryjnymi sztukami !! wiec takie gadki to wiesz zwierzak mial kx'y i z tego co wiem to nie wiele mu sie sypalo :D ale z tymi skrzyniami to prawda potwierdzam rownierz ta informacje trzymajta sie Piontka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroguy ma KDXsa a tam z KXsa to tylko rama jest i osprzet. ale silnik to juz inna bajka.

Hmmmmm, zebym ja wiedzial czy inny czy nie. Na koszu sprzeglowym widnieje niby piekny napis KX125 i jak sprawdzalismy kilka czesci w serwisie to byly te same. Napewno inny jest dekiel od zaplonu (bo i caly zaplon jest inny ze wzgledu na brak swiatel).

http://bikepics.com/pictures/025431/ KX

http://bikepics.com/pictures/025430/ KX

http://bikepics.com/pictures/332334/ KDX

http://bikepics.com/pictures/332335/ kdx

 

Jak widac na fotkach silniki sa bardzo podobne i ja roznic nie zauwazam (wiadomo oprocz gaznika i dyfuzora)

 

MOge tylko powiedziec ze ja problemow ze skrzynia nie mam i kultura pracy jest zdecydowanie lepsza niz w DT125r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zwierzak mial kx'y i z tego co wiem to nie wiele mu sie sypalo

wiem że raz mu korba staneła, a tak to chyba nic sie nie działo

 

jeździłem na kx'ie po Zwierzaku, ze zrobionym zawieszeniem i musze powiedzieć że jeździ sie tym bardzo dobrze i zdziwiło mnie że tak dobrze idzie z dołu, a ogólnie jeśli chodzi o moc to bardzo porównywalna z moją huską, chociaz ten kx jest z 2004 roku. za to zawieszenie super, ale to już po tuningu, wiec nie wiem jakie jest seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dokładniej że skrzynie się sypią? Zębatki się zużywają szybko czy totalny bajzel tak że wałki się łamią, łożyska lecą w drobny mak a wodziki startują pionowo? Jaka jest cena takiej skrzyni kiedy trzeba ją wymienić? Czy można stosować jakieś rzemieślnicze części? Czasami sie spotyka ogłoszenia że firma dorabia zębatki na zamówienie. Korzystał ktoś kiedyś z takich usług? Jakiego rzędu to są kwoty?

Jakoś tak się stało ze lubię firmę kawasaki (na takiej zasadzie jak 10cio latek lubi porsche), i chętnie bym się dowiedział konkretów. Bo nie chce mi sięwierzyć że KX to gówno. Na pytanie o kawasaki nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź "kup Hondę CR".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi że KX to gówno, ale poprostu każdy motocykl ma jakies wady i zalety, niestety wadą KXsa są skrzynie, chodzi poprostu o to że Tryby się objeżdzaj,pękają,rozpadają ponieważ są to niestety odlewy a nie kute jak u konkurencji, KX ogulnie ma plus taki ze jest wsumie taki w zakupie w porównaniu do konkurencji (no moze nie licząc RM która też jest tania),co do ramy,zawieszenia i osprzętu to nie ma sobie nic do zażucenia, poprostu wszystkie wypadki ze skrzyniami jakie znam oraz znajomi potwierdzają pewną regułe, ale wszystko jeszcze zależy od kogo kupisz motocykl, jak nim jeździł,gdzie, i jak dbał o sprzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...