Skocz do zawartości

ETZ 250 w czasie jazdy przerywa


irekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem a mianowicie, kiedy zaczynam jechać moja MZ 250 idzie pięknie, ale przy dłuższej jeździe na dużych obrotach muli ją, zwalnia i zaczyna strzelać z tłumika przy dodawaniu gazu. Bardzo mnie to boli, bo wymieniłem dysze i pływak w gaźniku a MZ-ta zamiast lepiej chodzić to chodzi gorzej.

Mam elektroniczny zapłon i gaźnik w miarę wyregulowany.

Robiłem jej 2 miesiące temu szlifa, wymieniałem wał oraz stożek i tarcze sprzęgłowe. Nie wiem, co się dzieje mam już tego dość pomóżcie mi, co mam zrobić :cry: :?:

 

PS:

czy to może być wina źle wymienionych dysz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Moc świeca wygląda w miarę normalnie nie jest okopcona.

Ja praktycznie cały czas od szlifa jeżdżę na mieszance 1:40. Wcześniej nie wyciskałem z maszyny max, ale teraz chciałem pojeździć ostrzej i sie nie da, bo jak jadę chwile 110km/h to mi strzela i muli maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wydeaje mi sie, ze ze tlok ci puchnie, jezeli robiles szlif (nie wiem tylko ile juz km zrobiles). W dwutaktach zaleca sie robic bogatsza mieszanke po szlifie czy na dotarciu silniczka, pokombinowalbym jeszcze z obnizeniem iglicy...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś świece i wydaje mi się, że jest lepiej, ale może to dla tego, że dziś było zimno i motorek nie zdążył się zagrzać.

Co do puchnięcia tłoka to czy to może przejść czy tak już zostanie? Jak raz spuchł to będzie się to powtarzało? Co zrobić aby zapobiec puchnięciu?

 

@ Ciowiec kranik to ja mam newka i napewno paliwo dochodzi do gaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś świece i wydaje mi się, że jest lepiej, ale może to dla tego, że dziś było zimno i motorek nie zdążył się zagrzać.

Co do puchnięcia tłoka to czy to może przejść czy tak już zostanie? Jak raz spuchł to będzie się to powtarzało? Co zrobić aby zapobiec puchnięciu?

 

@ Ciowiec kranik to ja mam newka i napewno paliwo dochodzi do gaźnika

 

 

Widzisz caly pic polega na tym, ze dzis jest wiele firm "specjalizujacych" sie w odlewach elementow aluminiowych, tyle ze robia taka lipe ze glowa mala :!: Co do puchniecia to powoli powoli o ile masz dobry tlok powinno przejsc, czasami trzeba i 1000 km nkrecic zeby sie w cylindrze wszystko poukladalo i dotarlo 8) Poza tym jezeli miales tulejowany lub honowany cyliner to kolejny fachura zrobil z bardzo mala tolerancja cala operacje tlok po rozgrzaniu moze sie blokowac. Ale jezezeli wszystko masz na tip top to po kilkudziesieciu tudziez kilkuset powino ustapic :) Ja robie to tak ze przed honowaniem sprawdzam mikromierzem wymiary tloka nastepnie wygrzewam go kilka godzin w temperaturze 300 - 400 C i po ostygnieciu mierze jak ma sie wymiar oryginalny do nowego, uwierz ze jeszcze nie spotkalem tloka zeby mial identyczne przed i po operacji :? Dopiero wowczas daje tlok i cylinder do fachowca aby zrobil mi na ostateczny wymiar tloka, a i tak czasami zdarza sie ze potrafi puchnac 8O Niestety taki lajf trzeba bardzo uwazac na te wszystkie wynalazki znajdujace sie na naszym rynku, zreszta i nie tylko...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% z kol MOC. Nieraz tloki maja specjalna wkladke ze stopu stali ktora ma zapobiegac nadmiernemu rozszerzaniu. Nie wiem jak jest w ETZ, moze ktos ma stary oryginal , niech go przetnie sam jestem ciekaw. Te rzemieslnicze i inne podruby nie maja wkladki na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...