Skocz do zawartości

Kolejność kupowania (dylemacik...)


Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam,

New hope is szajning ( :) :D ) i pojawia się dylemacik. Jak lepiej planować zakupy w związku ze sprzętem.

1. Pomaleńku opkupowywać się w rózne klaśmenta (kaski, kurtki, rekawice itp) i równie pomalutku odkaładać na sprzęta.

2. Zaszyć sobie odbyt i skoncentrować się wyłącznie na zdobyciu jak największej ilości dutków na motocykl w czasie jak najkrótszym i potem dokupowywać peripherials

Ich brauche hilfe... (och to niezdecydowanie :oops: :D :lol: )

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

najlepsza strategia, to zacząć od maski neoprenowej. Później już wszystko idzie z górki. :)

A poważnie:

Z jednej strony, lepiej zbierać na maxa na motocykl, bo reszta, to już detale, a jak raz Cię przewieje, to kasę na kurtkę, czy rękawice znajdziesz nawet pod ziemią, ale na pewno kupisz potrzebne peripherials.

Z drugiej strony, jeżeli kasa lubi się rozwalać na jakieś pierdoły, to kupując sprzęt powoli, przynajmniej pakujesz ją w sensowny cel. Jednak jeżeli kasa się Ciebie nie trzyma, to możesz zostać bez sprzęta, z ciuchami .... a to już słabo, bo ciężko sprzedać np. używany kask.

Ja bym odkładał na motocykiel.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

najlepsza strategia, to zacząć od maski neoprenowej. Później już wszystko idzie z górki. :)

Nieee... :D :lol:

No VX po pierwsze rozwalasz a po drugie jak zwykle jesteś niezawodny w dawaniu poradów :D

Myślę że nadszedł czas na poważną rozmowę z żoną (szafa i słupek na pewno nie moga być aż tak istotnymi detalami wyposarzenia pokoju :D )

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup kask, abyś mógł się chociaż przejechac przy okazii zakupu, potem motocykl.

Kupowanie kompletu ciuchów przed zakupem pojazdu ma sens jedynie w przypadku możliwości częstega pożyczania motocykla od kumpla. Kompletne dobrej klasy ubranie kosztuje dużo. Można jednak to bez większego problemu rozłożyć w czasie, szukać jakichś okazii, wyprzedaży itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że ważne jest nie tyle moto i ubranie co jakieś miejsce gdzie można by sprzęt trzymać - jeżeli masz garaż to spoko, kupuj od razu motocykl a potem kompletuj coraz lepsze ciuszki. A jeżeli nie to najpierw pomyśl gdzie będziesz moto trzymał.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że ważne jest nie tyle moto i ubranie co jakieś miejsce gdzie można by sprzęt trzymać - jeżeli masz garaż to spoko, kupuj od razu motocykl a potem kompletuj coraz lepsze ciuszki. A jeżeli nie to najpierw pomyśl gdzie będziesz moto trzymał.

Pozdro.

Kłaniam,

Z miejscem nie ma takiej problemacji ponieważ mój bruder trzyma swoje Z-Jawisko w garażyku tuż za lasem (15 min z buta).

Pojewia się jednak inna dylema. Czy przechodzić przez etap Jawowo-Emzetowy (to może bym juz coś wychaczył nawet w połowie tego sezonu) czy ciułać na potęge dalej i rozglądać się za jakąś japonią. A jeśli japonia to czy bez doświadczenia próbować odrazu wskoczyć na sprzęcik klasy CB 500, GS 500, ER 5 (są to sprzęty z grubsza porównywalne i bardzo mi odpowiadaja klimatem) czy też poganiać 2-4 sezony 125-250 o charakteże uniwersalno-chooperkowatym (CB 250, GN 125/250 czy cuś)

Mam tylko nadzieje że nie polecą zjebki za pytania z cyklu czy mam kupić pepegi czy gumofilce ;)

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wracając do kolejności kupowania... ;):)

 

ja zrobiłem tak:

1. Kupiłem moto (czerwiec)

2. 2 miesiące później kurtka :(

3. Rękawice (zima).

minął sezon

4. Następna zima (BMT 2003) spodnie.

5. wkrótce buciki

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...